Dvejopa pavydo prigimtis

Pavydas gali tiek silpninti, tiek stiprinti žmonių tarpusavio santykius. Malonu, kai mylintis vyras ar ištikima žmona kiek pavyduliauja. Tai rodo, kad santykiuose nėra abejingumo, o meilės ir dėmesio poreikis – didelis.

Tuomet pavydas yra tarsi malonus prieskonis. Tačiau kai pavydas didelis ir nuolatinis, tarpusavio santykiai virsta pragariškais. Kam gali būti malonu nuolat įrodinėti partneriui, kad jis klysta, o jo įtarimai – tiesiog juokingi?

Lengva pasmerkti pavyduolį. Jis dažnai išties elgiasi kvailai. Pusvalandžiu vėliau sugrįžus iš darbo ar draugiškai pasikalbėjus telefonu jau galima sulaukti pavydo audros. Tačiau neretai pavydas kyla dėl to, kad partneris jaučia nuolatinę dėmesio stoką. Jam trūksta švelnumo, jai – komplimentų ir pagalbos namuose.

Labai dažnai besiskundžiantieji pavydžiu partneriu patys provokuoja tą pavydą. Užuot pasistengę ir mažiau jaudinę savo antrąją pusę, jie pradeda aiškintis santykius ir kaltinti per didele vaizduote. Kartais nepagrįsti kaltinimai atmetami labai agresyviai, o problema dėl to neišnyksta, ji tik pasislepia šešėlyje. Pavyduolis nenuramintas ir tik laukia, kada galės pateikti įrodymus. Jis ima domėtis kiekviena smulkmena ir skaičiuoti minutes, o tai dar labiau blogina santykius.

Beviltiška įtikinėti pavyduolį. Logika ir žodžiai nepadės, nes įsisenėjęs pavydas tampa liga. Ją galima gydyti tik poelgiais. Patariama elgtis itin švelniai ir dėmesingai.

Pavyzdžiui, prieš išeinant į darbą, švelniai pabučiuoti į lūpas ir paklausti, kaip jis ar ji norėtų praleisti vakarą. Per pietų pertrauką paskambinti ir pasakyti, kad ilgitės. Prieš grįžtant namo, paskambinti ir paklausti, kokio skanėsto norėtų ir kokį filmą išnuomoti. Jei pavyksta, pareiti iš darbo ankstėliau ir vos ne ant slenksčio pabučiuoti.

Kasdien reikėtų sugalvoti ką nors naujo: nupirkti gėlytę ar padaryti siurprizą. Taip pat reikėtų pasistengti neužtrukti darbe, kad į namus neskambintų nepažįstami žmonės, atsisakyti nuo pašnekesių apie priešingos lyties asmenis. Reikia parodyti, kad tas žmogus, kuris yra šalia, jums pats svarbiausias ir brangiausias.

Pakaks kelių savaičių, kad partneris nusiramintų, o jo akyse vietoje įtampos ir liūdesio vėl pasirodytų mylinčio žmogaus ugnelės.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Psichologija su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.