Konservatorių lyderiui nepalankūs partiečių ženklai

Skambius priekaištus Tėvynės sąjungos lyderiui Andriui Kubiliui žeriantys partiečiai vietoj jo norėtų matyti parlamentarę Ireną Degutienė. Ji teigia, kad vadovauti partijai toliau turįs Kubilius.

Tėvynės sąjungos (TS) pirmininko Andriaus Kubiliaus vadovavimu partijai nepatenkinta konservatorių dalis savaitgalį leido aiškiai suprasti, kad birželio viduryje per TS suvažiavimą jam nebus lengva išlaikyti savo rankose partijos vairą.

Praėjusį šeštadienį Kaune, TS Krikščioniškųjų demokratų frakcijos ataskaitos ir rinkimo konferencijoje, Kubiliui ne tik gausiai pažerta įvairių priekaištų. Renginyje oficialiai patvirtintas asmuo, kuris po mėnesio sudarys dabartiniam konservatorių lyderiui konkurenciją per partijos pirmininko rinkimus.

Per frakcijos konferenciją kandidatuoti į TS vadovus buvo išrinkta šios frakcijos pirmininkė Irena Degutienė. Ji LŽ patvirtino, kad dėl kandidatūrų per renginį vyko didžiausi debatai. „Buvo iškelti du kandidatai – Kubilius ir aš. Balsų dauguma nuspręsta nuo mūsų frakcijos siūlyti į partijos pirmininkus mano kandidatūrą“, – sakė Degutienė. Kubilių parėmė tik 16 delegatų iš 105. Beje, Degutienė prieš tai pareiškė atsisakanti kandidatuoti, tačiau frakcijos nariai ėmė svarstyti galimybę tokiu atveju apskritai nesiūlyti savo kandidato į TS pirmininkus. „Dėl frakcijos konsolidavimo sutikau kandidatuoti“, – LŽ teigė jos pirmininkė.

Degutienė taip pat prisipažino, kad jos vadovaujama frakcija tikrai turi ne vieną priekaištą TS pirmininkui Kubiliui. „Daugiausia kalbėta apie tai, kad nemažai sprendimų priimama nepasitarus su partija, ne visi jie atitinka mūsų vertybines nuostatas, netrūksta pernelyg liberalių žingsnių“, – pagrindines pretenzijas vardijo ji. Paklausta, kaip pati jas vertina, Degutienė tikino sutinkanti tik iš dalies, esą idealių sprendimų dėl „techninių priežasčių“ nebūna jokioje partijoje. „Kubilius – puikus partijos lyderis, gebantis strateguoti, bet jam, liaudiškai tariant, kiek trūksta lankstumo“, – santūriai kalbėjo Degutienė.

Neoficialiai teigiama, kad Kubilius yra patekęs į TS partijos Politikos komiteto, kuriam vadovauja buvęs konservatorių lyderis, europarlamentaras Vytautas Landsbergis, nemalonę. Priežastis ta pati: esą Kubilius dažnai neįsiklauso į šio partijos organo nuomonę.

Tačiau, pasak Degutienės, dauguma konservatorių įsitikinę, kad Kubilius privalo ir toliau vadovauti partijai. Pati Degutienė teigė nemananti, kad Kubiliui nepalankus jos vadovaujamos frakcijos nusiteikimas galėtų peraugti į pavojingą bruzdėjimą visoje TS, juoba priversti nepatenkintuosius trauktis iš partijos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

1 komentaras į "Konservatorių lyderiui nepalankūs partiečių ženklai"

  1. KONSERVATYVIOJI

    AS TIK UZ KUBILIU!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.