Vilniečiai atlaikė lemiamą „Žalgirio” šturmą

Lygi kova ir įtampa iki paskutinės akimirkos. Taip vakar „Siemens” arenoje Vilniuje prasidėjo LKL finalas. Pirmosiose serijos iki 4 pergalių rungtynėse „Lietuvos ryto” krepšininkai 71:70 įveikė Kauno „Žalgirį”.

„Žalgiris” turėjo progą išplėšti pergalę per paskutinę ataką. Tačiau per aikštę perlėkęs Vidas Ginevičius įstrigo tarp vilniečių, kamuolys atiteko Simonui Serapinui, kurio tritaškis per varžovų rankas nebuvo taiklus.

Atkovojęs kamuolį V.Ginevičius dar įmetė iš po krepšio, bet taškai nebuvo įskaityti – baigėsi laikas.

29 taškus „Žalgiriui” pelnęs Tanoka Beardas apkabino mačo teisėją Romualdą Brazauską ir meldė kitokio sprendimo. Tačiau niekas nepasikeitė.

Kita LKL finalo dvikova gegužės 12 dieną vyks Kaune.

Taktika. Atrodo, jog abiejų komandų trenerių rengtas atakų planas sutapo – pagrindinių lyderių vaidmuo buvo skirtas vidurio puolėjams.

Robertas Javtokas mesdamas „kabliu” daužė „Žalgirio” ir T.Beardo gynybą. Per pirmą kėlinį vilnietis surinko 12 taškų – daugiau nei jo taškų vidurkis (10,6) LKL.

Aktyvus „Lietuvos ryto” kapitono puolimas padėjo komandai atitrūkti – 32:20 (14-ąją min.).

Lyg suskaičiavęs savo oponento taškus, tada iniciatyvos ėmėsi T.Beardas. Daugiausia šio „centro” (10 taškų per antrąjį kėlinį) ir Reggie Freemano (9) pastangomis „Žalgiris” pakilo vytis šeimininkų, ir po spurto 13:0 Kauno komanda atsidūrė priekyje 33:32.

Vėliau kova vyko taškas į tašką.

Paskutinė minutė. Likus minutei po T.Beardo metimo „Žalgiris” išsiveržė į priekį 70:67. Vilniečius prikėlė Andriaus Šležo tritaškis likus rungtyniauti 41 sek.

V.Ginevičius prametė tritaškį, o kovoje dėl kamuolio visus pranoko Frederickas House’as.

Žaibo greitumu atsidūrusį atakos smaigalyje F.House’ą žalgiriečiai sustabdė pražanga.

Likus žaisti 11,8 sek. „Lietuvos ryto” amerikietis įmetė tik antrąją baudą, tačiau jo taškas rungtynėse buvo paskutinis – 71:70.

Lyderiai. R.Javtokas ir T.Beardas. Vienas prieš kitą žaidę aukštaūgiai buvo lygiaverčiai varžovai.

„Abu sužaidė puikias rungtynes. Jie yra gerai pažįstami ir vienas nuo kito nebeturi jokių žaidimo paslapčių”, – teigė „Žalgirio” treneris Ainaras Bagatskis.

Traumos. Abi ekipos negalėjo remtis visomis savo pajėgomis.

Laisvalaikio aprangą vakar vilkėjęs žalgirietis Darjušas Lavrinovičius dėl plaštakos lūžio šį sezoną nerungtyniaus.

„Lietuvos ryto” žaidėjai – kojos raumens traumą besigydantis Robertas Štelmaheris bei čiurną pasitempęs Mindaugas Lukauskis prieš rungtynes apšilinėjo, tačiau aikštėje nepasirodė.

Naujovė. LKL finalo rungtynėse vakar pirmą kartą buvo naudojama moderni elektroninė tikslaus laiko sistema, kuri šiemet buvo įdiegta Eurolygos varžybose.

Nauja sistema skirta mačo laikui stabdyti, kai per pražangas ar kitus taisyklių pažeidimus rungtynių laikrodį sušvilpęs švilpuku sustabdo teisėjas, o ne laikininkas.

Iš pirmų lūpų. „Lietuvos ryto” treneris Nevenas Spahija: „Laimėjome neįprastas rungtynes.

Padarėme stebuklą iškovoję pergalę, nes baudas metėme vos 43 procentų taiklumu.

Esu patenkintas, kad po rungtynių mano žaidėjai pripažino, jog žaidė prastai”.

A.Bagatskis: „Aikštėje buvo lygių varžovų kova, o viską lėmė neteisingi mūsų sprendimai rungtynių pabaigoje.

Tokiose rungtynėse reikia kovoti iki paskutinės sekundės.

Gal rašysime protestą dėl paskutinio metimo, reikia peržiūrėti vaizdo įrašą”.