Tai dar ne riba

Lietuvos ledo ritulininkai, iš pasaulio I diviziono B grupės čempionato parsivežę sidabro medalius, sustoti neketina. „Toliau kilsime vis aukščiau“, – pažadėjo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Dmitrijus Medvedevas.

2006-ųjų pasaulio I diviziono B grupės čempionatas, kuris praeitą savaitę vyko Estijos sostinėje Taline, įeis į Lietuvos ledo ritulio istoriją. Lietuviai pirmą kartą įveikė Lenkijos ir Estijos rinktines bei pasipuošė turnyro sidabro medaliais. Mūsų komandos vartininkas Arūnas Aleinikovas buvo pripažintas geriausiu turnyro vartininku, o Lietuvos rinktinės pirmasis penketas karaliavo pagal asmeninius statistinius rodiklius. Darius Pliskauskas, surinkęs 12 taškų, tapo rezultatyviausiu čempionato žaidėju. Jo sąskaitoje 4 įvarčiai ir 8 rezultatyvūs perdavimai. Darius Lelėnas, pelnęs 7 įvarčius, nugalėjo daugiausia įvarčių įmušusių žaidėjų kategorijoje. Itin įspūdingai atrodo rezultatyvių perdavimų grafa. Čia pirmas yra Pliskauskas, 2 ir 3 vietas pasidalijo Dainius (antras penketas) ir Egidijus Baubos (po 6), gynėjas Rolandas Aliukonis pasidalijo 4-9 vietas (5). Pagal plius/minus rodiklį 1-3 vietas su vienu austru pasidalijo mūsų pirmojo penketo gynėjai Artūras Katulis ir Aliukonis. Tam pačiam Katuliui rezultatyvumu turnyre neprilygo joks kitas gynėjas.

Estams teliko pavydėti

Po paskutinių rungtynių, per kurias lietuviai 9:3 sutriuškino į II divizioną iškritusius kroatus ir užsitikrino sidabro medalius, mūsų komandos atstovų veidai švytėjo. Per spaudos konferenciją Lietuvos rinktinės vyriausiajam treneriui Dmitrijui Medvedevui teko dar kartą aiškinti, kaip per keletą metų lietuviai iš antrojo diviziono sugebėjo pakilti iki pirmojo diviziono prizininkų.

„Dar prieš čempionatą galvojome apie medalius, nes žinojome, kad olandus, estus, kroatus tikrai galime įveikti. Rungtynės su lenkais ir austrais parodė, kad ateityje galime laimėti dar daugiau, – sakė treneris. – Mūsų žaidėjai tobulėja, todėl ateityje turėtume kilti vis aukščiau“.

Estai prieš mačą su lietuviai tvirtino, kad tai bus principinės rungtynės. Vienas kolega aiškino taip: „Niekas nepriekaištaus, jei iškrisime į II divizioną, bet būsime įveikę lietuvius. Jūsiškius įveikti mūsų komandai privaloma“.

Tačiau privaloma dar nereiškia, kad įmanoma. Lietuviai čempionato šeimininkų rinktinę sutriuškino 7:2.

„Lietuviai prieš penketą metų priėmė labai svarbų sprendimą ir tiek pat metų aplenkė mus, – po rungtynių aiškinosi Estijos rinktinės vyriausiasis treneris Jurijus Cepilovas. – Lietuviai surinko geriausius žaidėjus į beveik profesionalią Elektrėnų „Energijos“ komandą, jie ten sparčiai tobulėja vadovaujami Medvedevo. Mūsų ledo ritulininkai yra išsibarstę po kelis klubus, jiems trūksta aukšto lygio varžybų, todėl ir atsiliekame nuo kaimynų“.

Netrukus visa Estijos žiniaskaida Lietuvos ledo ritulį pradėjo vadinti pavyzdžiu saviškiams.

Kviečia lenkai

Lietuvos rinktinės strategas savo ekipos pasirodymu Estijoje buvo, be abejo, patenkintas. Po paskutinio mačo paprašytas išvardyti, jo nuomone, geriausius turnyro žaidėjus, Medvedevas išsisuko teigdamas, kad visą laiką galvojo tik apie savo auklėtinius, o ne apie visus čempionato dalyvius. Po to treneris pusiau juokais pasiūlė į simbolinį penketuką įtraukti visą savo pirmąjį penketą.

„Tai nėra tik juokai, – sakė Medvedevas. – Mūsų pirmasis penketas dabar gali kovoti su bet kuria komanda. O jei būtų į čempionatą atvykęs Dainius Zubrus, tokius penketus būtume turėję du“.

Juokais teko atsakyti į klausimą, kada lietuviai pateks į pasaulio ledo ritulio elito grupę. „Kai laimės pirmojo diviziono varžybas“, – šypsojosi treneris. Gausiai į spaudos konferenciją susirinkę žurnalistai spėjo, kad tai turėtų nutikti netrukus.

– Treneri, kaip vertinate pasibaigusį čempionatą? – paklausė LŽ Medvedevo po pergalingai pasibaigusio mačo su kroatais.

– Be abejo, teigiamai. Komandos pasirodymu esu labai patenkintas, nes tikriausiai niekas, išskyrus mus pačius, netikėjo, kad Taline galime laimėti sidabro medalius. Ypač kai paaiškėjo, kad rinktinėje nebus Zubraus.

– Apie galimybę laimėti medalius kalbėjote dar prieš čempionatą. Tad ar atradote ką nors naujo savo komandoje: kas nors nustebino, o gal nuvylė?

– Ne, visi vaikinai padarė tai, ko iš jų tikėjausi. Komanda buvo vieninga, žinojo, ko atvyko į čempionatą. Legionieriai nenuvylė, o jaunimui dar reikia tobulėti.

– Rinktinės perspektyvos atrodo gražios, visi tik ir kalba, kad lietuviai yra sparčiausiai tobulėjanti komanda ir netrukus laimės I diviziono varžybas.

– Perspektyva tikrai yra, Lietuvoje auga puiki 1990-aisiais gimusių vaikų karta. Jaunimo turime.

– Estijos žurnalistams išsamiai turėjote papasakoti ir apie save, ir apie Lietuvos ledo ritulį. Kai toks dėmesys, gal sulaukėte ir užsienio klubų pasiūlymų?

– Sulaukiau poros Lenkijos klubų pasiūlymų. Žiūrėsime, kaip bus, bet tikriausiai liksiu Elektrėnuose.

Čempionatas – Lietuvoje?

Puikiai Taline pasirodę lietuviai sieks kitą sezoną sukviesti pas save vienos I diviziono grupės komandas. Pasak Lietuvos ledo ritulio federacijos (LLRF) prezidento Rolando Bučio, mūsiškiai dar šią savaitę išsiųs paraišką 2007-aisiais rengti vienos iš I diviziono grupių varžybas Vilniaus universaliojoje arenoje. Yra ir noras surengti viską geriau už estus.

„Prieš metus Olandijoje vykusios varžybos buvo surengtos tikrai geriau negu Taline“, – nebuvo sužavėtas estų darbu LLRF vadovas.

Talino „Saku“ arenoje žiūrovų per ledo ritulininkų kovas tikrai nebuvo labai daug. Per krepšinio varžybas arena gali priimti 6 tūkst. aistruolių, o ledo ritulio mačus joje gali stebėti 4 tūkst. žmonių. Deja, Estijos rinktinės mačus stebėjo tik 2,5-3 tūkst. žiūrovų, o per kitas rungtynes žiūrovų būdavo tik po kelis šimtus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.