13 turas: „Alania” pasitraukia iš iškritimo zonos

Rusijos „Premier” lygoje sužaistos 13-ojo turo varžybos. Čempionate toliau užtikrintai pirmauja Maskvos „Lokomotiv, antras žengia sostinės „Spartak”, į trečią vietą pakilo Kazanės „Rubin”, tuo tarpu Vladikaukazo „Alania” atitolo nuo autsaiderių.

Pirmasis tryliktojo turo mačas vyko Maskvoje, kur susitiko du vietos klubai – „Moskva” ir „Torpedo”. Susitiko komandos, kurios nepasižymi patikima gynyba ir mačas prasidėjo gana aktyviai. Pirmi pasižymėjo „Moskva” futbolininkai, 41-ąją minutę puikiai standartinę padėtimi pasinaudojo D.Kiričenko. Atrodė, kad mačas taip ir baigsis „Moskva” pergalę, tačiau 90-ąją minutę „Torpedo” žaidėjas I.Semšovas išlygino rezultatą.

Kaukazo derbyje susitiko Vladikaukazo „Alania” ir Grzono „Terek”. Dviejų autsaiderių kovoje sėkmė lydėjo „Alania” žaidėjus, kurie išplėšė pergalę minimaliu rezultatu ir pasitraukė iš iškritimo zonos.

Maskvos „Spartak” namuose žaidė su Jaroslavlio „Shinnik”, kuris pastaruoju metu sėkmingai atima taškus iš čempionato lyderių. Tačiau, šio mačo pradžia rodė, jog šį kartą „Shinnik” teks pralaimėti. 9-ąją minutę skiriamas 11 metrų baudinys į „Shinnik” vartus, kurį sėkminga realizuoja „Spartak” gynėjas N.Vidičius. Bet jau po minutės šalinamas kitas „Spartak” gynėjas, E. Pogatecas, kuris, pasak Rusijos žiniasklaidos, žaidė paskutines rungtynes „Spartak” sudėtyje. Visgi pašalinus E.Pogatecą „Spartak” žaidė aktyviau, bet šiai komandai taip ir nepavyko išlaikyti persvaros, nes 80-ąją minutę „Shinnik” puolėjas A. Chazovas išlygino rezultatą.

Rostove susitiko vietos komanda bei UEFA taurės savininkai „CSKA”, kurių sudėtyje pasirodė naujasis pirkinys Dudu. Pirmasis kėlinys praėjo lygioje kovoje, tačiau antrajame kėlinyje išryškėjo „CSKA” pranašumas. Dešimties minučių intervale į „Rostov” vartus buvo paskirtu du baudiniai, kuriuos abu kartu realizavo I.Oličius.

Sunkius laikus išgyvenantis Samaros „Krylja Sovetov” lankėsi Permėje. „Amkar” šias rungtynes pradėjo itin aktyviai ir jau 14-ąją mačo minutę buvo skirtas 11 m. baudinys į „Krylja Sovetov” vartus, tačiau „Amkar” šios galimybės nerealizavo. Tik 70-ąją minutę „Amkar” žaidėjas N.Ziajtis pelnė įvartį ir išvedė savo komandą į priekį. Atrodė, kad „Amkar” nugalės bet po devynių minučių „Krylja Sovetov” išlygino rezultatą. Mačas baigėsi rezultatu 1-1 ir tai yra aštuntosios Permės „Amkar” lygiosios.

Tuo tarpu Maskvos „Dinamo” savo aikštėje egzaminavo lygos debiutantus, „Tom” futbolininkus. Mačo eigoje iniciatyva buvo „Dinamo” rankose. Buvo paskirti du 11 m baudiniai į „Tom” vartus, tačiau skirtingai nei „CSKA”, „Dinamo” nesugebėjo jų realizuoti ir turėjo tenkintis vienu tašku.

Ramenskojės „Saturn”, kurio gretose pasikeitė treneris, susitiko su Maskvos „Lokomotiv”, kuri dėl tam tikrų priežasčių prarado kelis startinės sudėties žaidėjus. Mačas prasidėjo aktyviai, tačiau aktyvumas nebuvo paverstas į įvarčius ir rungtynės baigėsi rezultatu 0-0.

Paskutinės turo rungtynės vyko Kazanėje. „Rubin” žaidė su Sankt Peterburgo „Zenit”. Visų rungtynių metu „Rubin” žaidėjai turėjo begalę progų pasiekti įvarčių ir jau atrodė, jog „Zenit” atsilaikė ir džiaugėsi iškovotu tašku, tačiau per antrąją teisėjo pridėto laiko minutę „Rubin” gynėjas A.Skoti išplėšė pergalę. Po šios pergalės „Rubin” persikelė į trečiąją turnyrinės lentelės vietą.

Turnyrinė lentelė

13 turo statistika

„Moskva” 1 – 1 „Torpedo”

41’ [1 – 0] Dmitriy Kirichenko

90’ [1 – 1] Igor Semshov

R. Džiaukštas („Moskva”) bei M. Samusiovas („Torpedo”) rungtynėms registruoti nebuvo.

„Alania” 1 – 0 „Terek”

55’ [1 – 0] Dzhambulat Bazayev

D. Žutautas („Alania”) registruotas buvo, tačiau aikštėje nepasirodė. N. Barasa („Alania”) registruotas nebuvo.

„Spartak” 1 – 1 „Shinnik”

9’ [1 – 0] Nemanja Vidic (11 m.)

80’ [1 – 1] Anton Chazov

11’ iš aikštės pašalinamas Emanuelis Pogatecas („Spartak”).

I. Dedura („Spartak”) žaidė visas rungtynes.

„Rostov” 0 – 2 „CSKA”

52’ [0 – 1] Ivica Olic

61’ [0 – 2] Ivica Olic

D. Šemberas („CSKA”) žaidė visas rungtynes.

„Amkar” 1 – 1 „Krylja Sovetov”

70’ [1 – 0] Nuredin Zijati

79’ [1 – 1] Andrey Gusin

14’ Dmytriy Piatibratov („Amkar”) nerealizavo 11 m. baudinio

A. Jankauskas („Amkar”), R. Poškus ir E. Raziulis (abu – „Krylja Sovetov”) rungtynėms registruoti nebuvo.

„Dinamo” 0 – 0 „Tom”

6’ Alves Dani, 83’ Miguel Ribeiro (abu „Dinamo”) nerealizavo 11 m. baudinių

Ž.Karčemarskas („Dinamo”) rungtynėms registruotas buvo, tačiau aikštėje nepasirodė.

„Saturn” 0 – 0 „Lokomotiv”

„Zenit” 1 – 0 „Moskva”

90’ [1 – 0] Andres Skoti

E.Majus („Zenit”) rungtynėms nebuvo registruotas. O.Buitkus („Rubin”) aikštėje pasirodė 70-ąją minutę.