Pirmasis SEB BBL finalo dalyvis – Kauno „Žalgiris”

Estijos sostinėje Taline prasidėjo SEB BBL pusfinalio kovos. Netikėtai į stipriausių Baltijos krepšinio lygos komandų ketvertuką patekęs Kėdainių „Nevėžis” išbandė jėgas su lygos čempionu Kauno „Žalgiriu”.

Šį kartą netikėtumo nebuvo – T.Beardo ir D.Lavrinovičiaus vedami kauniečiai 91:56 sutriuškino Kėdainių ekipą.

Įkvėpti vakarykštės sėkmės kėdainiškiai taikliomis G.Maceinos ir M.Janišiaus atakomis pirmojo kėlinio pradžioje pribloškė kiek apsnūdusius Kauno „Žalgirio” krepšininkus – „Nevėžis” priekyje 5:0.

Kauno klubą tempė T.Beardas, per pirmąjį kėlinį pelnęs 16 iš 21 komandos taško (5/6 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai). Jam talkino tik S.Serapinas ir P.Jankūnas, pelnę atitinkamai 3 ir 2 taškus.

Antrąjį kėlinį Kėdainių „Nevėžis” pradėjo taikliais G.Sirutavičiaus ir M.Česnauskio tritaškiais, kurie leido priartėti 21:28.

Kauno „Žalgiris” į tai atsakė spurtu 9:1 – 4 iš eilės D.Lavrinovičiaus taškai, J.Mačiulio dvitaškis, taiklus retai pataikančio K.Anderseno tritaškis. 37:22 – A.Bagatskio auklėtiniai priekyje.

Blankokas rungtynes papuošė ir pustutštes tribūnas pažadino įspūdingas D.Lavrinovičiaus dėjimas iš viršaus.

Kėdainių „Nevėžis” pirmoje rungtynių pusėje akivaizdžiai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 11:23.

Trečiojo kėlinio pradžioje į taiklius M.Sakalausko ir G.Sirutavičiaus metimus kauniečiai atsakė dviem iš eilės dėjimais – varžovų krepšį sudrebino S.Serapinas ir D.Lavrinovičius.

Kauno „Žalgirio” ekipoje nesulaikomi buvo aukštaūgiai – T.Beardas ir D.Lavrinovičius, pelnę atitinkamai 27 ir 21 tašką.

Daugiausia jų pastangomis kauniečiai inicijavo triuškinantį spurtą 20:4. „Žalgiris” tapo nebepavejamas – 62:37.

Dingusią intrigą kompensavo dar du efektingi D.Lavrinovičiaus dėjimai, reto grožio T.Beardo blokas, po kurio kamuolys nuskrido į tribūnas.

Po trečiojo kėlinio liko galvoti apie kitą pusfinalio dvikovą tarp Vilniaus „Lietuvos ryto” ir Šiaulių „Šiaulių”, nes švieslentė

Ketvirtajame kėlinyje apie save priminė jaunasis M.Kalnietis, pelnęs 7 taškus iš eilės. Daugiausia jo pastangomis Kauno klubas pasiekė 30 taškų persvarą 84:54.

Likusios rungtynių minutės – puiki repeticija prieš rytdienos finalines rungtynes.

„Žalgiris”: T.Beardas 27, D.Lavrinovičius 21, M.Kalnietis 10, J.Mačiulis 10, P.Jankūnas 9.

„Nevėžis”:M.Česnauskis, M.Janišius, R.Adomavičius – po 9, G.Sirutavičius – 8.

Kovoje dėl penktosios vietos Latvijos komandų susitikime Ventspilio „Ventspils” neturėjo vargo su Rygos „Barons LU”, kurį įveikė 91:75.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , .