Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje „YIT Kausta” statys modernų logistikos terminalą

Viena iš didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto bendrovių „YIT Kausta” Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) statys vieną iš didžiausių Baltijos šalyse logistikos terminalą. Tai bus pirmasis naujai statomas objektas Kauno LEZ. Šio terminalo koncepciją paregs ir potencialių nuomininkų paiešką atliks tarptautinė komercinio nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė „Colliers International”.

„Kauno laisvoji ekonominė zona – didžiulį potencialą plėstis turintis strateginės reikšmės objektas. Džiaugiamės, būdami vieni iš pirmųjų bendrovių pradėsiančių veiklą šioje teritorijoje ir esame tikri, kad modernus terminalas padės dar geriau išnaudoti palankią logistikai Lietuvos geografinę padėtį tiek mūsų šalies, tiek ir užsienio įmonėms”, – sakė „YIT Kausta” nekilnojamojo turto projektų vadovas Artūras Vilimas. Pasak jo, investicijos į projektą sieks daugiau nei 40 mln. Litų, o logistikos terminalo koncepcijos parengimui buvo skirtas ypatingas dėmesys.

„YIT Kausta” logistikos terminalas bus vystomas dviem etapais: pirmajame etape numatomas terminalo plotas – 26 tūkst. kv. metrų, iš jų 3 tūkst. kv. metrų – biurų patalpos. Antrajame plėtros etape numatoma galimybė terminalo plotą išplėsti dar maždaug dvigubai. Pradiniame projekto vystymo etape terminale bus pastatyti trys sandėliavimui skirti pastatai.

Tarptautinė komercinio nekilnojamojo turto bendrovė „Colliers International” parengs pastato koncepciją, kuri apims bendrojo logistikos centro ploto ir kiekvienam pastatui reikalingos infrastruktūros numatymą bei vidinius kiekvieno pastato parametrus ir charakteristikas. „Colliers International” ne tik konsultuos projekto vystyme, tačiau ir pristatys projektą potencialiems logistikos terminalo patalpų nuomininkams.

„Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje iškilsiantis logistikos terminalas bus vienas iš pirmųjų rinkoje, pilnai atitinkantis tarptautinius tokio tipo komercinėms patalpoms taikomus standartus ir teiks visas reikiamas paslaugas būsimiesiems nuomininkams. Paklausa tokio lygio logistikos terminalui rinkoje jau seniai buvo jaučiama, ypač iš užsienio bendrovių, norinčių pasinaudoti unikalios Kauno FEZ geografinės padėties privalumais ir galimybe sumažinti veiklos sąnaudas” – sakė „Colliers International” atstovybės Lietuvoje direktorė Daiva Albertavičienė. Pasak jos, jau šiuo metu bendrovė yra preliminariai sutarusi su būsimaisiais nuomininkais, o pirmosios nuomos sutartys turėtų būti pasirašytos jau šių metų vasarą. Šį birželį projektas jau buvo pristatytas „Colliers International” surengtoje konferencijoje Prahoje.

Logistikos terminalo statybos darbai bus pradėti šių metų lapkričio mėnesį, numatoma jų pabaiga – 2006 metų vasarą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.