Madrido „Real” – Ispanijos krepšinio lygos čempionai

Ispanijos krepšinio lygos lemiamose finalo rungtynėse Madrido „Real” klubas svečiuose įveikė „Tau Ceramica” komandą 70:69 (23:15, 18:24, 15:12, 14:18) ir laimėjo seriją 3-2 bei iškovojo lygos čempionų titulą. Dramatiškų rungtynių baigtį nulėmė Madrido klubo senbuvio A.Herreroso taiklus tritaškis metimas mačo pabaigoje.

Fantastiškose rungtynėse ilgą laiką pirmavo svečiai, tačiau paskutiniame ketvirtyje šeimininkai pakilo į lemiamą šturmą ir po taiklių A.Macijausko ir T.Hanseno tritaškių metimų 36 minutę išsiveržė į priekį (62:56).

Paskutinę rungtynių minutę šeimininkų pranašumas nekėlė abejonių (69:61), tačiau svečiai nesiruošė pasiduoti. Tritaškį pataikė M.Gelabale, du taškus pridėjo J.Hamiltonas ir rezultatas sumažėjo iki trijų taškų (69:66). Suklydus P.Prigioni vieną iš dviejį baudų metimų realizavo M.Sonko (69:67).

Netrukus dar vieną klaidą padarė jaunasis T.Splitteris ir likus 13.7 sekundėms iki rungtynių pabaigos kamuolys atiteko Madrido krepšininkams. J.Hamiltonas bandė veržtis krepšio link, tačiau nusprendė atmesti kamuolį prie trijų taškų linijos stovinčiam A.Herrerosui. 36 metų Ispanijos krepšinio veteranas savo šansą išnaudojo. Per likusias 6 sekundes „Tau Ceramica” taškų pelnyti nesugebėjo.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo J.Hamiltonas – 20 taškų (4 atk. kam.), A.Hervelle 12 (6 atk. kam.). L.Bullockas 11 (4 rez. perd.).

Rungtynių didvyriu tapęs A.Herrerosas žaidė beveik tris minutes ir metė vos vieną metimą, kuris ir nulėmė mačo baigtį.

Pralaimėjusiems A.Macijauskas pelnė 24 taškus (4/5 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 7/8 baudos, 3 atk. kam., 3 rez. perd.). L.Scola pridėjo 15 taškų (6 atk. kam.), T.Hansenas 11 (3 atk. kam.).

Naudingiausiu finalų krepšininku pripažintas Madrido klubo gynėjas L.Bullockas.