G.Šileikis: ar Seimui užteks valios sustabdyti vaikų diskriminaciją?

Ketvirtadienio Seimo plenariniame posėdyje ketinama svarstyti opozicinės Liberalų frakcijos nario Gintaro Šileikio Išmokų vaikams įstatymo pataisą, kuria 50 Lt mėnesinės išmokos būtų mokamos visiems vaikams, o ne nuo 3 iki 7 metų amžiaus, kaip kad nustatyta šiuo metu. Parlamentaro nuomone, tvarka, kuomet valstybė remia tik vienos amžiaus grupės prieštarauja vienam iš kertinių vaiko teisių apsaugos principų – visų vaikų lygybės principui. „Elgiamės necivilizuotai – dvidešimt pirmajame amžiuje diskriminacija dėl amžiaus jau turėtų būti negalima“, – sako liberalas.
G.Šileikis tikisi, jog pagrindiniam svarstant šį klausimą Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetui iš esmės pritarus jo siūlomai pataisai, ryžto sustabdyti vaikų diskriminaciją pakaks ir likusiems Parlamento nariams, nepaisant neigiamos Vyriausybės bei Seimo Biudžeto ir finansų, Žmogaus teisių komitetų nuomonės. Liberalas atkreipia dėmesį į Konstitucinio teismo išaiškinimą, jog konkretų Išmokų vaikams įstatyme numatytų išmokų mokėjimo terminą privalo nustatyti Seimas, o ne Vyriausybė.
G.Šileikis siūlo nustatyti kaip įmanoma artimesnį terminą, nuo kurio visiems vaikams iki 18 m. ir vyresniems, jei jie mokosi dieninėje bendrojo lavinimo mokykloje, būtų mokamos išmokos.
Parlamentaras tvirtai laikosi savo pozicijos ir sieks, kad Seimas priimtų jo siūlomą, diskriminaciją panaikinsiančią pataisą, priešingu atveju, G.Šileikis svarstys galimybę šiuo klausimu inicijuoti ir kreipimąsi į Konstitucinį teismą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.