Nuteistasis iš pataisos namų reikalauja 6 milijonų

Kauno apygardos administraciniame teisme nagrinėjama precedento neturinti byla dėl nesuteiktos medicinos pagalbos

Nelaisvėje tapęs neįgalus 31 metų Vitalijus Margelis iš Alytaus pataisos namų tikisi prisiteisti apie šešis milijonus litų turtinei ir neturtinei žalai atlyginti.

Vakar Kauno apygardos administraciniame teisme vykęs antrasis posėdis vėl buvo atidėtas.

Visa šeima atvyko palaikyti

„Šiandien nieko nesitikiu. Gaila, kad taip atsitiko. Jis – nusikaltėlis, bet medikai turėjo juo pasirūpinti. Noriu į akis pažiūrėti tai gydytojai, bet kol kas jos čia nematau“, – prieš teismo posėdį kalbėjo V.Margelio mama Nijolė Šakočienė.

„Žinau, kad jis pridarė „šutkių“. Net į jo teismą nėjau. Vėliau, kai įkalino, vis tiek ėmiau rūpintis, lankyti“, – sakė N.Šakočienė. Palaikyti V.Margelio vakar susirinko visa šeima, tačiau su ja 31 metų nuteistasis bendrauti negalėjo.

Vyrą teismo salėje saugojo jį atlydėję pareigūnai. Visą laiką tylėjęs V.Margelis po teismo posėdžio priminė advokatui, kad norėtų dalyvauti ir kitame posėdyje.

Nelaisvėje jam praleisti teks dar trejus metus. „Jis neturi specialybės. O kai dabar ir sveikatos neliko… – jaudinosi dėl sūnaus N.Šakočienė. – Ačiū Dievui, kad dabar jau gali šiaip ne taip vaikščioti. Jo kulnai buvo sutraiškyti, smarkiai pažeistas kelio sąnarys, kiti kojos kaulai. Gal jau dešimt operacijų patyrė. Ir vis tiek, kai suspaudi koją, ima bėgti pūliai“. Vėliau moteris prasitarė, kad jis ir sveikas būdamas dirbti nesiveržė.

Pirmas atvejis

„Kiek aš žinau, tai pirmas atvejis Lietuvoje, kai nuteistasis dėl žalos, padarytos jo sveikatai įkalinimo įstaigoje, reikalauja kompensacijos“, – sakė V.Margelio advokatas Vytautas Zenevskis.

Didžiąją ieškinio dalį sudaro neturtinė, o 300 tūkstančių litų prašoma už turtinę žalą. „Tai pajamos, kurias ieškovas praras dėl sužalojimo. Jas paskaičiavome pagal vidutinį darbo užmokestį iki pensinio amžiaus atimdami neįgalumo pensiją“, – pasakojo V.Zenevskis.

Paklaustas, ar realu būtų greitai atgauti pinigus, jei teismas būtų palankus ieškovui, advokatas nusišypsojo, kad visų pirma norima teisingumo. Teisme dalyvavęs Alytaus pataisos namų atstovas Steponas Špogis bylą komentuoti atsisakė.

Medikė neatvyko

Į posėdį ir šį kartą neatvyko V.Margelio mamos taip laukta trečiuoju asmeniu įvardyta buvusi Alytaus pataisos namų Sveikatos priežiūros tarnybos viršininkė gydytoja Birutė Albina Adamonienė. Jos vadovavimo metu ir įvyko nelaimė, po kurios kelias dienas V.Margelis praleido pataisos namų medikų priežiūroje, o ne ligoninėje. Nesulaukęs B.A.Adamonienės, V.Margelio advokatas teismui pasiūlė atidėti posėdį. Paaiškėjo, kad moteriai nebuvo įteiktas šaukimas – nurodytu adresu jos nerasta, o tokiu atveju be jos nagrinėjant bylą būtų pažeisti įstatymai.

Trečiam kartui V.Zenevskis nusprendė apsidrausti ir pasiūlė spaudoje paskelbti kito posėdžio datą, tuomet bylą būtų galima nagrinėti ir be B.A.Adamonienės.

Infekcija tebežaloja

V.Margelis buvo sužalotas prieš kelerius metus. „Perduodama man pareigas Alytaus pataisos namų Sveikatos priežiūros tarnybos viršininkė gydytoja Birutė Albina Adamonienė aprodė patalpas. Užėjusi į tarnybos dalį, kurioje buvo gydomi sunkesni ligoniai, išgirdau žviegiant. Kitaip Margelio riksmo nepavadinsiu. Jis gulėjo lovoje išpiltas prakaito, atrodė, kad jo būklė – sunki. Adamonienė paaiškino, kad Margelis prieš kelias dienas iškrito iš trečio aukšto. Paklausiau, kodėl jis ne ligoninėje. Pagal pareigybines instrukcijas ir įstatymus, įtarus galimas politraumas ligonį būtina pristatyti į sveikatos priežiūros įstaigą, kurioje dirbtų chirurgas, neurochirurgas, traumatologas ir pan. tam, kad jie galėtų suteikti reikiamą pagalbą“, – pasakojo gydytoja Lina Macaitienė.

Po teismo posėdžio kartu su advokatu žvelgdama į rentgeno nuotraukas medikė jose įžvelgė pūlinio kaulo ir kaulų čiulpų uždegimo (osteomielito) pėdsakus. L.Macaitienės nuomone, tai gali būti netinkamai suteikto gydymo pataisos namuose pasekmė.

Laiku tinkamai negydytas osteomielitas tampa lėtinis, trunka mėnesiais ir metais, dažnai suardo kaulą, susidaro negyjančios fistulės, per kurias pūliai ir kaulo nuolaužos teka į išorę. Lėtinio osteomielito gydymas labai ilgas, visais atvejais būtina operuoti.

Nuolat rusenančio uždegimo vietoje yra didesnė tikimybė atsirasti piktybinėms ląstelėms. Be to, uždegimas žaloja visą organizmą, vidaus organus. Ypač pavojingas stuburo osteomielitas – negydomas jis gali pažeisti nugaros smegenis ir net baigtis mirtimi.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

1 komentaras į "Nuteistasis iš pataisos namų reikalauja 6 milijonų"

  1. n

    8) taip ir turi buti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.