Tarptautinė mokslininkų komanda aptiko tris naujas lemūrų rūšis. Šie smulkūs didelėmis akimis gyvūnai yra nykstantys ir aptinkami tik Madagaskare. Unikali salos biosfera vystėsi izoliacijos sąlygomis 165 milijonus metų. To pasekoje Madagaskaras tapo namais žinduoliams, paukščiams ir augalams, kurie kitose planetos vietose nėra aptinkami.
Tyrimų komandą sudarė Vokietijos, Prancūzijos, Šveicarijos ir Madagaskaro mokslininkai. Jie priėjo išvados, kad naujos lemūrų rūšys skiriasi nuo savo gentainių kariotipu – chromosomų morfologinių požymių visuma (dydžiu, forma, sandaros detalėmis, skaičiumi ir t.t.). Buvo ištirti 99 individai, kurie, kaip buvo manoma, yra šiandien žinomų lemūrų rūšių atstovai. Gautas rezultatas byloja, kad 48 lemūrų kariotipai skiriasi. Biologai nustatė, kad savo kariotipo profiliu šie lemūrai priklauso aštuonioms jau žinomoms rūšims. Tačiau genetinė analizė atskleidė, kad Lepilemur ruficaudatus rūšį galima suskirstyti į tris atskiras rūšis, o lemūrai, anksčiau priskirti L. dorsalis rūšiai, iš tiesų sudaro dvi atskiras rūšis. Aptiktos lemūrų rūšys gyvena įvairiose Madagaskaro teritorijose, atskirtose upėmis, bet neturi akivaizdžių morfologinių skirtumų.
Science.compulnta.ru duomenimis, praėjusių metų pabaigoje Rusijos mokslininkams pavyko aptikti dar dvi naujas šių žvėrelių rūšis. Viena jų – gigantiški peliniai lmūrai Mirza zaza, kurie turi ilgą pūkuotą uodegą ir lygintini dydžiu su pilkaja vovere. Antroji – Microcebus lehilahytsara arba pelinis Gudmeno lemūras, smulkutis žvėrelis, kiek mažesnis už pelę, su trumpomis apvaliomis ausimis ir balta juosta ant nosies.