Belgijos karalius tęsia vizitą Lietuvoje (papildyta)

Trijų dienų vizitą Lietuvoje tęsia Belgijos karalius Albertas II ir karalienė Paola.

Antradienį numatytas Alberto II susitikimas su Belgijos bendruomene Lietuvoje, dalyvavimas verslo forume, ekskursija po sostinės senamiestį, kurios metu Belgijos monarchai apžiūrės Katedrą, Gedimino pilį, šv.Onos bažnyčią, Aušros vartus.

Lietuvoje viešintiems Belgijos verslininkams antradienį Vilniuje bus pristatyta šalies ekonomikos raida po įstojimo į Europos Sąjungą, aptarti Belgijos ir Lietuvos prekybos ir ekonominiai santykiai.

Abiejose šalyse investavę verslininkai Lietuvos-Belgijos verslo forume pasidalins patirtimi apie galimybes pradėti verslą Lietuvoje ir Belgijoje, pranešė Lietuvos pramonininkų konfederacija.

Forume dalyvaus karalių lydinti Belgijos verslo lyderių delegacija, vadovaujama įtakingiausios verslo asocijuotos struktūros Belgijos įmonių federacijos (FEB) prezidento Jean-Claude Daoust.

Renginyje dalyvausiantys Belgijos karalius Albertas II ir Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus degustuos Lietuvą reprezentuojančius „Rokiškio sūrio”, „Biovelos”, „Vilniaus duonos”, „Alkavos”, „Rūtos” gaminius, „Alitos”, „Anykščių vyno”, „Lietuviško midaus”, „Švyturio-Utenos alaus” ir „Stumbro” gėrimus.

Trečiadienį, paskutiniąją vizito dieną, karalius Albertas II ir karalienė Paola apsilankys Trakuose, iš kurių išvyks į Kauną. Po pasitikimo ceremonijos Kauno rotušėje ir pietų Belgijos karalius apsilankys Kauno technologijos universitete, o karalienė – M.K.Čiurlionio muziejuje. Vėliau jie kartu apžiūrės Pažaislio vienuolyną ir Prisikėlimo bažnyčią.

Trakuose ir Kaune Belgijos monarchus lydės prezidentas V.Adamkus su žmona.

Iš Kauno karalius ir karalienė išskris į Briuselį.

Pirmadienį Prezidentas Valdas Adamkus Belgų Karaliaus Alberto II ir Karalienės Paolos garbei surengtoje valstybinėje vakarienėje sakydamas tostą džiaugėsi Belgijos ir Lietuvos bendradarbiavimu:

„Šiandien mūsų kariai kartu, petys petin tarnauja taikos labui Vakarų Balkanuose ir Afganistane. Su dėkingumu prisimename, kad Belgijos oro pajėgų lakūnai buvo pirmieji, atsiliepę į kvietimą patruliuoti Lietuvos, naujosios NATO narės, erdvę.” – sakė šalies prezidentas. Jis taip pat pabrėžė, kad iš Belgijos karalystės Leituva sėmėsi nemažai politinės ir ekonominės patirties, kurią dabar gali perduoti kitoms valstybėms:

„Iš Beneliukso šalių sėmėmės įkvėpimo kurdami strateginio Baltijos valstybių bendradarbiavimo pamatus. Jūsų optimizmas ir tikėjimas vieningos Europos ateitimi, Jūsų žmonių darbai gilinant integraciją ir plečiant Europos Sąjungą, stiprinant nedidelių valstybių vaidmenį atviroje Sąjungoje šiandien yra mūsų darbų kelrodžiai stiprinant demokratiją ir perduodant reformų patirtį Europos Sąjungos rytinėms kaimynėms.” – kalbėjo V. Adamkus.

Pirmadienį popiet į Vilnių specialiu reisu atskridusius Belgijos monarchus Prezidentūros Didžiajame kieme pasitiko prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma.

Belgijos karališkosios poros garbei buvo išrikiuota garbės sargybos kuopa, sugroti abiejų valstybių himnai.

Nors sinoptikai žadėjo, kad pirmadienį į Lietuvą sugrįš žiema, Belgijos monarchus Vilniuje pasitiko šviečianti saulė ir pavasarį pranašaujantys orai.

Po oficialios sutikimo ceremonijos Prezidentūroje įvyko karaliaus ir karalienės susitikimas su pirmąja Lietuvos pora, kurio pradžioje buvo pasikeista valstybiniais ordinais bei dovanomis.

Už nuopelnus plėtojant Lietuvos ir Belgijos tarpvalstybinius ryšius bei aktyvią veiklą padedant Lietuvai integruotis į euroatlantines struktūras ir stiprinant abiejų šalių draugystę bei bendradarbiavimą karalius Albertas II buvo apdovanotas Vytauto Didžiojo ordinu su aukso grandine, karalienė Paola – to paties ordino Didžiuoju kryžiumi.

Beje, tarpukario Lietuvos apdovanojimu – Vyčio Kryžiaus 1-ojo laipsnio ordinu- buvo apdovanotas karaliaus Alberto II senelis Albertas I, valdęs 1909-1934 metais.

Prezidentas V.Adamkus buvo apdovanotas Leopoldo I Didžiuoju kryžiumi, A.Adamkienė – Karūnos Didžiuoju kryžiumi.

Belgijos monarchai Adamkams taip pat įteikė dvi Briuselio graviūras, garsių Belgijos muzikantų atliekamų kūrinių įrašų rinkinį ir karališkosios poros nuotrauką.

Belgijos monarchai iš Lietuvos parsiveš gintaro koljė, gintaro bokalą, papuoštą mamuto kaulo reljefu, kuriame pavaizduota šernų medžioklė su šunimis.

Iš Prezidentūros Belgijos karališkoji pora išvyko į Antakalnio kapines, kur padėjo vainiką prie memorialo žuvusiems už Lietuvos laisvę. Vėliau numatyti karaliaus susitikimai su Seimo pirmininku Artūru Paulausku ir premjeru Algirdu Brazausku. Vakare karališkosios šeimos garbei prezidentas surengs iškilmingą vakarienę.

Antradienį numatytas susitikimas su Belgijos bendruomene Lietuvoje, dalyvavimas verslo forume, ekskursija po sostinės senamiestį, kurios metu Belgijos monarchai apžiūrės Katedrą, Gedimino pilį, šv.Onos bažnyčią, Aušros vartus.

Belgijos karališkoji pora bus ne vieninteliai monarchai, šiemet aplankysiantys Lietuvą. Numatoma, kad spalį Lietuvoje turėtų viešėti Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth (Elžbieta) II.

Princas Albertas, kuriam dabar 71-eri, Belgijos karaliumi tapo 1993 metais. Belgijos monarchų šeima užaugino tris vaikus.

Karališkosios šeimos vizitą Lietuvoje nušvies apie keturiasdešimt Belgijos spaudos, radijo ir televizijos žurnalistų.

Belgijos karališkoji pora ir ją lydinti delegacija beveik trims paroms užsisakė visą sostinės „Stiklių” viešbutį. Karaliui ir karalienei jau penktadienį buvo paruošti prabangūs apartamentai. Šalia jų įsikurs apsaugininkai.

„Tiek daug garbingų ir kilmingų svečių dar nė karto neteko priimti. Visos vizito detalės buvo derinamos pusantro mėnesio”, – pasakojo „Stiklių” viešbučio vienas iš savininkų Romas Zakarevičius.

Kai Belgijos monarchai su palyda nutarė apsistoti „Stikliuose”, iš Briuselio buvo atvykę jų pasiuntiniai ir apžiūrėjo viešbučio kambarius, restoraną ir barus, indus, net patalynę.

Priėmimą karaliaus Alberto II ir karalienės Paolos vardu belgai nutarė surengti Taikomosios dailės muziejuje.

Buvo paprašyta, kad belgų virėjams ir padavėjams padėtų „Stiklių” restoranas.

Belgai pageidavo, kad priėmimo, į kurį pakviesta 150 svečių, vaišės būtų patiektos ir prie įprastų stalų – sėdint, ir prie kokteilinių – stovint. Tad „Stikliams” teko ieškoti aukštesnių stalų.

800 įvairaus dydžio lėkščių auksiniais kraštais ir sidabriniai įrankiai buvo užsakyti Prancūzijoje.

Be to, Belgijos karališkųjų rūmų atstovai nurodė, kad „Stiklių” padavėjai vilkėtų ne savo firminę uniformą – baltus kitelius, bet juodus smokingus bei mūvėtų baltas pirštines.

Ne mažiau rūpesčių negu „Stikliai” turės ir Prezidentūroje šeimininkaujančio „Ida Basar” restorano savininkai.

Restoranas pirmadienį monarchams ruoš iškilmingą vakarienę prezidento V.Adamkaus ir ponios Almos vardu.

Ta proga iš pasaulyje garsios firmos „Villeroy & Boch” buvo užsakytos baltos lėkštės.

Auksiniais krašteliais ir Lietuvos prezidento herbu jos buvo išdekoruotos Kauno porceliano gamykloje „Jiesia”.

Vakarienei „Ida Basar” pasiuvo ir naujas baltas staltieses iš itališko audinio.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.