Nepriklausomybės dieną „Nafta-Uni-Laivitė” tapo nepriklausoma

Klaipėdos „Naftos-Uni-Laivitės” krepšininkai Lietuvos nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate penktadienį Anykščiuose nugalėjo vietos „Puntuką-Jarimpeksą”, o šeštadienį namie laimėjo prieš Vilniaus „SSK-Perlą”.

Po šių pergalių klaipėdiečiai, nepriklausomai nuo likusių rungtynių baigties, tapo NKL reguliaraus čempionato nugalėtojais. Jie iš karto pateko į ketvirtfinalį ir per visą atkrintamųjų varžybų ciklą turės savo aikštelės pranašumą.

PUNTUKAS-JARIMPEKSAS – NAFTA-UNI-LAIVITĖ 92:104 (28:32, 20:26, 18:25, 26:21). Žaidė ir taškus pelnė: „Puntukui-Jarimpeksui” – A. Žukauskas (15 min./3 tšk.), G. Katliorius (14/2), M. Abramsas (32/19), M. Simonavičius (22/6), M. Masilionis (31/17), O. Gorobiecas (17/12), D. Butkus (10/4), M. Tenikaitis (12/6), R. Trakimas (12/11), J. Ramanauskas (26/12); „Naftai-Uni-Laivitei” – J. Žurna (15/3), V. Valančius (35/21), A. Žymantas (28/5), R. Kasparavičius (23/21), D. Kurmis (6/4), M. Runkauskas (37/30), M. Bugys (22/6), A. Kaubrys (34/14).

Abi komandos susitikimą pradėjo nesirūpindamos gynyba. Jos kartu per pirmą kėlinį pelnė net 60 taškų. Šiose rezultatyviose rungtynėse pamažu ėmė ryškėti klaipėdiečių pranašumas. Jie po dešimties minučių kovos turėjo 4 taškų persvarą, po dviejų kėlinių – 10, o po trijų ketvirčių jau pirmavo 17 taškų skirtumu. Paskutinio kėlinio pradžioje uostamiesčio krepšininkai buvo priekyje 88:66. Tik rungtynių pabaigoje aikštelės šeimininkams pavyko šiek tiek sumažinti atsilikimą.

Net trisdešimt taškų „Naftai-Uni-Laivitei” pelnė M. Runkauskas.

NAFTA-UNI-LAIVITĖ – SSK-PERLAS 82:77 (19:28, 18:20, 27:16, 18:13). Rungtyniavo ir taškus pelnė: „Naftai-Uni-Laivitei” – A. Žymantas (40 min./13 tšk.), J. Žurna (4/0), R. Kasparavičius (29/18), M. Runkauskas (35/17), D. Kurmis (7/3), M. Bugys (24/9), A. Kaubrys (16/8), A. Šikšnius (16/7), V. Valančius (29/7); „SSK-Perlui” – G. Bliujus (15/4), A. Panavas (29/16), R. Sturonas (19/6), M. Kugauda (22/4), E. Dūda (9/1), V. Četovičius (6/0), H. Šliogeris (26/9), Š. Kulevičius (8/3), V. Šarakauskas (32/20), R. Bitinas (34/14).

Prieš šias rungtynes „Naftos-Uni-Laivitės” vyrai pasveikino vieną iš krepšinio klubo steigėjų Klaipėdos universiteto Senato pirmininką profesorių Stasį Vaitekūną, prieš keletą dienų šventusį savo 65-ąjį gimtadienį.

Uostamiesčio krepšininkai susitikimą su vilniečiais pradėjo neblogai ir pirmavo 7:2. Atrodė, kad pergalingai NKL čempionate žaidžiančiai mūsų miesto ekipai problemų nekils. Tačiau tokia rungtynių pradžia buvo apgaulinga. Svečiai net nesiruošė taikstytis su tokia situacija aikštelėje. Jie greitai išlygino rezultatą ir ėmė pirmauti gana solidžia dvylikos taškų persvara. Sostinės krepšininkai pirmavo beveik iki pat trečio kėlinio pabaigos. Tik per paskutines šio kėlinio sekundes M. Bugiui tritaškiu metimu pavyko rezultatą išlyginti – 64:64.

Per ketvirtą kėlinį išryškėjo klaipėdiečių pranašumas. Jie penkių minučių laiko atkarpą laimėjo rezultatu 12:0 ir nutolo – 76:64. Šis „Naftos-Uni-Laivitės” spurtas buvo pergalingas. Mūsų miesto krepšininkai pratęsė savo nepralaimėtų rungtynių seriją iki septyniolikos.

Nelengvą pergalę prieš sostinės klubą „Naftos-Uni-Laivitės” treneris D. Ubartas aiškino taip: „Turėjome sunkią kelionę į Anykščius. Į namus sugrįžome tik pusę dviejų nakties. Todėl jautėsi žaidėjų nuovargis. Tačiau vyrai surado jėgų ketvirtame kėlinyje ir išplėšė pergalę. Aikštelėje trūko ir A. Viskonto bei D. Daunio, kurie nežaidė dėl traumų”.

Taip jau sutapo, kad „Naftos-Uni-Laivitės” komanda tapo nepriklausoma nuo likusių rungtynių baigties būtent švenčiant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Klaipėdiečiai paskutines reguliaraus čempionato rungtynes šį savaitgalį žais su Vilniaus „Akademijos-MRU” ir Jonavos sporto klubo krepšininkais.

Kitų savaitgalio rungtynių rezultatai: Jonavos sporto klubas – Joniškio „Delikatesas” 88:86, Vilniaus „Akademija-MRU” – Tauragės „Bremena” 109:88, Vilniaus „SSK-Perlas” – „Šilutė” 86:89, „Prienai” – „Alytus” 97:88, Kauno „LKKA-Atletas” – Kauno „Žalgiris-A. Sabonio KM” 79:85, Kauno „KKM Albara Lagiva” – Pasvalio „Pieno žvaigždės” 77:72, „Druskininkai” – Pakruojo „Meresta” 85:105, „Bremena” – Jonavos sporto klubas 97:105, „Šilutė” – „Akademija-MRU” 90:89, „Pieno žvaigždės” – „LKKA-Atletas” 97:76, „Meresta” – „KKM Albara Lagiva” 90:83, „Delikatesas” – „Druskininkai” 98:91, „Žalgiris-A. Sabonio KM” – „Prienai” 82:86, „Alytus” – „Puntukas-Jarimpeksas” 73:78.

Po šių rungtynių paaiškėjo ir antroji I grupės komanda, patekusi tiesiogiai į ketvirtfinalį. Ja tapo „Žalgirio-A. Sabonio KM” ekipa. II grupėje į du kelialapius žaisti ketvirtfinalyje pretenduoja trys klubai. Primename, kad 3-6 vietas grupėse užėmusios komandos kovos aštuntfinalyje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , .