„Neptūnas” palūžo ketvirtame kėlinyje

Klaipėdos „Neptūno” krepšininkai penktadienį išvykoje žaidė Baltijos krepšinio lygos (BBL) ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionatų rungtynes su „Šiauliais”.

Šiauliai – Neptūnas 96:74 (22:22, 23:21, 21:17, 30:14)

Rungtyniavo ir taškus pelnė: „Šiauliams” – M. Ruikis (19 min./19 tšk.), A. Mažutis (18/6), D. Pakamanis (22/4), A. Danusevičius (26/22), A. Jomantas (27/18), A. Masiulis (10/8), R. Vaičiūnas (23/6), T. Klimavičius (21/4), V. Pauliukėnas (21/5), A. Vaškys (10/4), T. Balčiūnas (3/0); „Neptūnui” – V. Pridotkas (35/20), Dž. Kolmenas (40/18), V. Pečiukas (24/7), J. Elvikis (2/0), A. Mineikis (3/0), G. Vileita (38/12), O. Kurauskas (2/0), M. Kasiulevičius (3/3), L. Viljamsas (26/8), V. Stanevičius (16/6), G. Rinkevičius (11/0).

Neptūniečiai pajėgiam varžovui atkakliai priešinosi tris kėlinius. Tačiau prastai sužaistas ketvirtasis kėlinys leido „Šiauliams” iškovoti užtikrintą pergalę.

Du mėnesius dėl patirtos traumos nerungtyniavęs „Neptūno” žaidėjas V. Stanevičius Šiauliuose jau išbėgo į aikštelę. Jis per 16 min. pelnė 6 taškus ir atkovojo 3 kamuolius.

Klaipėdiečiai, vykdami į Šiaulius, per daug optimizmo neturėjo. Juk jiems teko susikauti su viena pirmaujančių ekipų. Nepaisant to, aikštelės šeimininkams per tris kėlinius nepavyko įgyti solidesnės persvaros. Negana to, antrame ketvirtyje vietos krepšininkams netgi teko vytis nežymiai pirmaujančius neptūniečius. Dar iki didžiosios pertraukos įsimėtė „Šiaulių” ekipos snaiperis M. Ruikis. Šis buvęs „Neptūno” žaidėjas sužaidė savo geriausias rungtynes „Šiaulių” komandoje šį sezoną ir pelnė 19 taškų (dvitaškiai – 2/2, tritaškiai – 5/7).

Trečiojo kėlinio pabaigoje šiauliečiai įgijo šešių taškų persvarą – 76:70.

Puikiai „Šiaulių” krepšininkai pradėjo lemiamą ketvirtį ir iš karto atitrūko – 84:72. Vėliau jų pranašumas tik didėjo. Rungtynių pabaigoje „Šiauliai” niekam neleido suabejoti savo sėkme.

Pagrindinė „Neptūno” pralaimėjimo priežastis – klaidos. Neptūniečiai suklydo net 21 kartą, o aikštelės šeimininkai – tik 8 sykius. Daugiausiai klaidų uostamiesčio komandoje padarė Dž. Kolmenas (7) ir G. Vileita (5).

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė A. Danusevičius – 22 taškai (baudos – 6/7, dvitaškiai – 8/14).

„Neptūnui” daugiausiai taškų pelnė V. Pridotkas – 20 (baudos – 9/12, dvitaškiai – 1/2, tritaškiai – 3/9). Be to, jis atkovojo 7 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

„Šiauliai” su septyniomis pergalėmis iš 10 galimų LKL čempionate užima trečią vietą, o „Neptūnas” (4 pergalės ir 9 pralaimėjimai) yra šeštas. BBL pirmenybėse šiauliečiai yra ketvirti (20 pergalių ir 6 pralaimėjimai), o klaipėdiečiai (8/18) – dvylikti.

Kitų susitikimų rezultatai: Kauno „Atletas” – Gulbenės „Bumerangs-ASK” 78:90, Ventspilio „Ventspils” – „Pirita BM” 99:84.

Kitas rungtynes „Neptūno” krepšininkai žais kovo 10 d. Tartu mieste su „Rock” komanda.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , .