„Nafta-Uni-Laivitė” – jau ketvirtfinalyje

Dar dvi pergales į Lietuvos nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato I grupės varžybų turnyrinę lentelę įsirašė absoliuti lyderė Klaipėdos „Naftos-Uni-Laivitės” komanda.

Klaipėdiečiai penktadienį Kaune laimėjo prieš „LKKA-Atletą”, o užvakar namie nugalėjo „Prienų” krepšininkus.

LKKA-Atletas – Nafta-Uni-Laivitė 76:86 (22:32, 16:17, 21:19, 17:18)

Žaidė ir taškus pelnė: „LKKA-Atletui” – A. Šaulys (23 min./6 tšk.), R. Demenius (2/0), M. Tamušauskas (20/6), K. Trakelis (23/5), V. Užkuraitis (27/7), A. Vasiliauskas (32/21), R. Danys (27/9), K. Rainys (5/2), V. Sragauskis (40/20), R. Grigaitis (1/0); „Naftai-Uni-Laivitei” – D. Valaitis (5/0), J. Žurna (3/0), A. Viskontas (40/14), A. Žymantas (25/11), R. Kasparavičius (27/10), M. Runkauskas (35/24), D. Kurmis (7/2), M. Bugys (10/3), A. Kaubrys (17/5), V. Valančius (31/17).

Nors ši jauna Kauno komanda yra II grupės autsaiderė, tačiau ji savo varžovams lengvų pergalių nedalina. Tai kauniečiai įrodė ir per susitikimą su uostamiečio krepšininkais.

Įpusėjus pirmajam kėliniui penkiais taškais priekyje buvo klaipėdiečiai – 15:10. Dar po dviejų minučių jau rezultatu 22:21 pirmavo „LKKA-Atletas”. Tačiau per likusį šio ketvirčio laiką svečiai pelnė 11 taškų, o aikštės šeimininkai – nė vieno. Taigi rezultatas tapo 32:22 NKL favoritų naudai.

Per pirmąsias dešimt minučių įgiję dešimties taškų persvarą „Naftos-Uni-Laivitės” krepšininkai ją išlaikė iki rungtynių pabaigos. Beje, klaipėdiečiai trečiame kėlinyje pirmavo net 18 taškų skirtumu, bet kauniečiai nesiruošė pasiduoti. LKKA studentai ketvirto kėlinio pabaigoje pralošinėjo varžovams tik šešiais taškais – 72:78. Tačiau per paskutinę minutę sėkmingiau rungtyniavo „Nafta-Uni-Laivitė”, susigrąžinusi pirmame kėlinyje turėtą taškų persvarą.

Nafta-Uni-Laivitė – Prienai 88:69 (19:15, 20:16, 25:21, 24:17)

Rungtyniavo ir taškus pelnė: „Naftai-Uni-Laivitei” – J. Žurna (13/2), A. Viskontas (26/2), A. Žymantas (20/9), R. Kasparavičius (26/15), M. Runkauskas (34/17), D. Kurmis (16/14), D. Vaitelis (3/5), M. Bugys (22/10), A. Kaubrys (21/9), V. Valančius (19/5); „Prienams” – T. Veršutis (28/15), T. Gužys (8/3), R. Maceina (37/9), M. Dipartas (19/11), M. Vansavičius (29/5), D. Pečkys (20/6), P. Šakinis (34/16), V. Vaikšnis (25/4).

„Prienų” ekipa klaipėdiečiams buvo kur kas rimtesnė varžovė nei „LKKA-Atletas”. Mat „Prienų” klubas atkakliai siekia tapti II grupės nugalėtoju.

Klaipėdiečiai iš karto leido varžovams suprasti, jog yra pasiryžę pratęsti nepralaimėtų rungtynių seriją. Mūsų miesto krepšininkai pirmavo 12:2, 16:4. Tačiau baigiantis pirmajam kėliniui svečiai sumažino atsilikimą iki keturių taškų – 19:15.

Panašiai komandos rungtyniavo net tris kėlinius: vos tik pabandydavo „Nafta-Uni-Laivitė” nutolti (26:15), tuoj pat sekdavo svečių atsakas (41:37).

Mūsiškiai „Prienų” krepšininkus galutinai nutildė ketvirtame kėlinyje. Jo viduryje „Nafta-Uni-Laivitė” pirmavo net 21 taško skirtumu – 76:55.

Klaipėdiečiai akivaizdžiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 45:33. Po krepšiais karaliavo „Naftos-Uni-Laivitės” vidurio puolėjas A. Kaubrys, atkovojęs net 21 kamuolį. Gerai užvakar rungtyniavo ir kitas mūsų komandos centras D. Kurmis. Jis per 16 min. pelnė 14 taškų ir atkovojo 4 kamuolius.

Po šių pergalių „Nafta-Uni-Laivitė” savo nepralaimėtų rungtynių seriją pratęsė iki penkiolikos. Be to, klaipėdiečiai nepriklausomai nuo likusių reguliariojo čempionato rungtynių baigties jau užsitikrino teisę žaisti ketvirtfinalyje. Žinia, šią teisę įgyja po dvi geriausias I ir II grupių komandas. Na, o 3-6 vietas užėmę klubai turės varžytis aštuntfinalyje. Beje, „Naftai-Uni-Laivitei” trūksta tik vienos pergalės, kad ji taptų absoliučia NKL reguliariojo čempionato nugalėtoja.

Kitų savaitgalio rungtynių rezultatai: Anykščių „Puntukas-Jarimpeksas” – Tauragės „Bremena” 100:81, Vilniaus „SSK Perlas” – Joniškio „Delikatesas” 110:87, Vilniaus „Akademija-MRU” – Pakruojo „Meresta” 97: 87, Jonavos sporto klubas – Pasvalio „Pieno žvaigždės” 94:84, „Druskininkai” – Kauno „Žalgiris-A. Sabonio KM” 77:91, Kauno „KKM Albara Lagiva” – „Alytus” 94:97, „Prienai” – „Šilutė” 93:94, „Žalgiris-A. Sabonio KM” – „KKM Albara Lagiva” 87:79, „Pieno žvaigždės” – „Druskininkai” 97:83, „Alytus” – „LKKA-Atletas” 93:79, „Šilutė” – „Puntukas-Jarimpeksas” 124:85, „Bremena” – „SSK Perlas” 71:87, „Delikatesas” – „Akademija-MRU” 81:94, „Meresta” – Jonavos sporto klubas 108:114.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , .