Stipruolis įrodė – lygių jam nėra

Žydrūnas Savickas ir toliau neįveikiamas. 30-metis Lietuvos stipruolis savaitgalį Kolambuse (Ohajo valstija, JAV) vykusiame prestižiniame „Arnold’s Strongman” turnyre ketvirtąkart iš eilės tapo nugalėtoju.

„Esu labai patenkintas. Viskas buvo gerai”, – „Lietuvos rytui” vakar sakė atletas, pernai laimėjęs visas 15 varžybų, o šiemet pratęsęs įspūdingą seriją.

Varžybose JAV Ž.Savickas laimėjo arba pasidalijo pirmąją vietą keturiose iš šešių rungčių, o jo triumfą vainikavo du nauji pasaulio rekordai.

Stipruolių turnyras Kolambuse yra dalis didžiulio renginio, kurį globoja buvęs garsus kultūristas, o dabar Kalifornijos gubernatorius Arnoldas Schwarzeneggeris

Automobilio nedovanojo

Kartu su gydytoju Arvydu Galentu į JAV keliavęs stipruolis šiandien namo grįžta su krūva prizų, tačiau vėl be visureigio „Hummer”, kurį anksčiau tekdavo palikti dėl brangių transportavimo išlaidų arba parduoti.

„Šį kartą automobilio nebuvo tarp prizų, užtat gavau labai brangų laikrodį”, – sakė Ž.Savickas.

Už pirmąją vietą čempionui atiteko 16 tūkst. JAV dolerių, net 20 tūkst. dolerių įvertintas laikrodis, legendinio stipruolio Louiso Cyro įspūdinga 10 tūkst. dolerių vertės statula ir maisto papildų gamintojų čekis.

Paklaustas, ar nepatyrė jokių traumų, galiūnas sakė: „Normalu, kad tokio lygio varžybose ką nors suskausta, tačiau jaučiuosi gerai”.

„Labai smagu, kad laimėjo, nors šįkart prisipažino, kad nebuvo taip sunku kaip anksčiau, – vakar „Lietuvos rytui” sakė namuose žinių iš JAV laukusi stipruolio draugė Jurgita Vorobjovaitė. – Gal dėl to, kad labai rengėsi būtent šioms varžyboms”.

Varžėsi dešimt atletų

Galutinėje šešių rungčių įskaitoje Ž.Savickas surinko 53 taškus, o antras likęs pagrindinis varžovas ukrainietis Vasilis Virastiukas pelnė 47 taškus.

Trečias buvęs rusas Michailas Kokliajevas surinko 38 taškus.

Ketvirtoji vieta atiteko amerikiečiui Philui Pfisteriui, penktoji – islandui Bennediktui Magnussonui, šeštoji – lenkui Mariuszui Pudzianowskiui. Iš viso varžėsi 10 galiūnų.

Rekordo siekė dėl žiūrovų

191 cm ūgio Lietuvos galiūnas, varžybose svėręs apie 180 kg, tapo lyderiu po trečios rungties, kai apie 160 kg svorio vadinamąją Apolono ašį iškėlė aštuonis sykius ir pasiekė naują pasaulio rekordą.

Pirma nešdamas sunkumus lietuvis buvo ketvirtas, o mesdamas 22 kg svorio rutulį pasidalijo pirmąja vieta su V.Virastiuku.

Paklaustas, kodėl siekė pasaulio rekordo ir nepasitenkino septyniais pakėlimais, Ž.Savickas sakė daręs tai dėl žiūrovų.

„Be to, buvo dar likę laiko po septintojo pakėlimo. Todėl dar vienas kartas man nebuvo problema”, – sakė galiūnas ir tuo užkariavo žiūrovų bei renginio organizatorių simpatijas.

Antrąją varžybų dieną Lietuvos stipruolis pradėjo įspūdingu pasirodymu „Mirtino pakėlimo” rungtyje – iškėlė 450 kg svorio įtaisą ir pasiekė naują pasaulio rekordą.

Vyko ir organizacijų kova

Didelę intrigą varžybose kėlė Ž.Savicko akistata su lenku M.Pudzianowskiu. Jis pernai laimėjo alternatyvias pasaulio galiūnų varžybas, o lietuvis tapo Tarptautinės galiūnų sporto federacijos (IFSA) pasaulio čempionu.

Tačiau šįkart Ž.Savicko pranašumas buvo akivaizdus.

„Man buvo labai svarbu laimėti akis į akį. Esu IFSA pasaulio čempionas, jis laimėjo kitas planetos stipruolių varžybas, o dabar kovojome vienas prieš kitą, todėl žmonės galėjo patys pamatyti, kas stipresnis”, – sakė Ž.Savickas.

Laimėjimų sąrašas ilgėja

Iš Biržų kilęs Ž.Savickas sportuoti pradėjo nuo 14 metų ir pirmąsias pergales pasiekė jėgos trikovės varžybose, buvo pasaulio vicečempionas.

Nors 2001 metais per varžybas Farerų salose patyrė sunkią traumą (plyšo kelių girnelių raiščiai), sugebėjo atsigauti ir po sunkių treniruočių grįžti į elitą.

Pernai Ž.Savickas laimėjo Europos ir pasaulio čempionatus, o su Lietuvos rinktine triumfavo ir pasaulio komandų čempionate.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , .

2 atsiliepimai į "Stipruolis įrodė – lygių jam nėra"