Triumfas žūtbūtiniame mūšyje

Rima Valentienė ir Aušra Bimbaitė išskleidusios Lietuvos trispalvę apsuko pergalės ratą Pėčo „Lauber Deszo” arenoje. Prieš tai visos Vilniaus „Lietuvos telekomo” krepšininkės ant to paties parketo sušoko pergalės šokį. Kruvinos, suplukusios, bet laimingos.

„Lietuvos telekomas” – vėl Eurolygos finalo ketverto turnyre.

Per lemiamą ketvirtfinalio mačą vakar Vengrijoje vilnietės 63:59 palaužė Pėčo „MiZo” komandą, savo arenoje iki tol nepralaimėjusią dvejus metus.

Vilniaus ekipa nugalėjo serijoje 2:1. Per pirmąsias rungtynes Pėče 79:66 triumfavo „MiZo”, per antrąsias Vilniuje 79:70 – „Lietuvos telekomas”.

Pusfinalio dvikovą, kaip ir pernai, „Lietuvos telekomas” žais su Eurolygos čempionės titulą ginančia Samaros SGAU (Rusija) ekipa.

Taktika. Sandros Valužytės liga – gynėjai pakilo temperatūra, skaudėjo gerklę – „Lietuvos telekomo” trenerius privertė keisti planus.

Vietoj S.Valužytės vakar rungtynes starto penkete pradėjo Aušra Bimbaitė.

Šis pasikeitimas kiek sutrikdė „MiZo”, tad viešnios dvikovą pradėjo 4:0. Tačiau šeimininkės netruko atsigauti – rezultatyviai baigusios kelias greitas atakas jau jos diktavo sąlygas.

Labiausiai strigo „Lietuvos telekomo” puolimo mašina.

Klimpdamos „MiZo” gynyboje vilnietės dažnai nespėdavo suregzti atakos, todėl būdavo priverstos atakuoti baigiantis laikui.

Pirmoje dvikovos pusėje „Lietuvos telekomui” puolant labiausiai pristigo rezultatyviausios Eurolygos žaidėjos Katie Douglas, kuri per pirmus du kėlinius nepelnė nė taško.

Šeimininkės taškus rinko lengviau, ir jau 15-ąją minutę atitrūko 24:15. Vilniaus krepšininkės nenuleido rankų – 28-ąją min. rezultatas tapo 39:39. Nuo tada ekipos žygiavo koja kojon.

Dvikovos baigtis sprendėsi paskutinę minutę. Likus 20 sek. „MiZo” vidurio puolėja Albena Branzova tritaškiu išlygino santykį – 59:59. Tuomet K.Douglas pataikė abi baudas, o gindamosi vilnietės perėmė kamuolį, ir į priekį pabėgusi Jennifer Derevjanik dvitaškiu įtvirtino pergalę.

Lyderės. Statistika neatspindi darbo, kurį aikštėje nuveikė visos „Lietuvos telekomo” krepšininkės. Nė taško nepelniusi pirmoje rungtynių pusėje, po pertraukos K.Douglas įmetė 16.

Be to, ji atkovojo 10 kamuolių, o ginantis buvo tvirtas komandos ramstis.

J.Štreimikytė lyg tankas taranavo „MiZo” gynybą – ne visada taikliai, bet rezultatyviai (13 taškų).

A.Bimbaitė nepabūgo užgriuvusios atsakomybės ir drąsiai ėmėsi iniciatyvos puldama. Ši gynėja perėmė 3 kamuolius itin svarbiais momentais.

Ieva Kublina ir Irena Baranauskaitė buvo „Lietuvos telekomo” jėga po krepšiais.

Skaičius. 7. Tiek kartų Vilniaus krepšininkės blokavo metimus. Kelissyk – paskutinėmis rungtynių sekundėmis.

Iš pirmų lūpų. „Lietuvos telekomo” treneris Algirdas Paulauskas: „Negalėjo žaisti S.Valužytė, bet ją puikiai pakeitė A.Bimbaitė. Laimėjome nervų karą.

Nors šeimininkės buvo atitrūkusios, nepalūžome.

Išbridome iš duobės, nes kovėmės kaip už tėvynę. Buvo momentų, kai nesisekė pulti, tačiau viską kompensuodavo stulbinama gynyba. Pabaigoje žaidėme protingiau, be to, šypsojosi ir sėkmė”.

Žvaigždės. J.Štreimikytė bei K.Douglas po savaitės vėl grįš į Pėčą. Vilniaus komandos lyderės ateinantį trečiadienį dalyvaus Eurolygos žvaigždžių rungtynėse.

Aistruoliai. Kai triukšmingos Pėčo arenos tribūnos vakar kiek aprimdavo, salėje būdavo girdėti ir lietuviški šūksniai, kuriuos skandavo keliolika iš Vilniaus atvykusių aistruolių bei du Pėče gyvenantys lietuviai.

Viešnias palaikė ir vienas graikas – K.Douglas vyras Vasilis Giapalakis.

Atskirai nuo kitų „Lietuvos telekomo” sirgalių sėdėjęs krepšinio agentas iš Graikijos emocijas liejo itin audringai. Kai gerai sužaisdavo jo sutuoktinė K.Douglas, V.Giapalakis išrėkdavo žmonai meilės prisipažinimą.

* * *

„MiZo” – „Lietuvos telekomas” 59:63 (14:11, 16:14, 15:21, 14:17). „MiZo” taškų pelnė: A.Branzova 13, D.Ivanyi ir Z.Fegyverneky po 11, J.Lisina 7, T.Beres ir A.Dapo po 5, A.Vajda 4, V.Johnson 3 (N.Bujdoso); „Lietuvos telekomui”: K.Douglas 16, J.Štreimikytė 13, I.Kublina 11, A.Bimbaitė ir I.Baranauskaitė po 6, J.Derevjanik 5, R.Valentienė ir V.Kuktienė po 3 (E.Šulčiūtė). Taiklumas: 18/45 (40 proc.) ir 17/40 (43) dvitaškių, 4/9 (44) ir 6/11 (54) tritaškių, 11/15 (73) ir 11/17 (65) baudų. Atkovota kamuolių 30 ir 31, perimta 17 ir 11, klaidų 16 ir 15.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , .