Vilniaus „Lietuvos rytas” – Bambergo GHP 79:67

Vilniaus „Siemens” arenoje ką tik baigėsi Eurolygos rungtynės tarp Vilniaus „Lietuvos ryto” ir Bambergo GHP .

Visas rungtynes banguotai žaidę vilniečiai iškovojo svarbią pergalę 79:67

Po pirmųjų Top 16 etapo rungtynių abi ekipos liko pralaimėtojų gretose – GHP praėjusią savaitę namie 72:77 nusileido Vitorijos „Tau Ceramica”, „Lietuvos rytas” – 48:66 Maskvos CSKA. Abiejoms ekipoms šįvakar pergalė būtina, siekant toliau kovoti dėl pirmųjų dviejų vietų grupėje.

Pirmąsias penkias minutes vyko apylygė kova, tačiau F. House, S. Jasaičio taiklūs tolimi metimai leido „Lietuvos rytui” atitrūkti 18:11.

Jau pačioje kėlinio pradžioje Bambergo GHP vidurio puolėjas C. Ensmigeris prasižengė ketvirtąjį kartą ir trenerio sprendimu pasodintas ant suolo.

Pasinaudoję erdve po krepšiu, šeimininkai suaktyvino žaidimą po varžovų krepšiu ir daugiausiai R. Javtoko bei M. Nielseno pastangomis pasiekė dviženklę persvarą 33:19.

Davė rezultatų ir aktyvi vilniečių gynyba – tikslą pasiekė vos vienas tolimas metimas iš 8.

Tačiau kovingumu garsėjanti Bambergo ekipa, daugiausiai R. Garreto pastangomis, sumažino rezultatą 33:24.

Paprastai dažnai atakuojatys iš trijų taškų zonos, vilniečiai šįkart metė vos keturis kartus, iš kurių trys metimai buvo taiklūs.

Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidę vilniečiai vėl atitrūko ir išėjo ilsėtis turėdami 11 taškų persvarą.

Po didžiosios pertraukos pirmosiomis minutėmis vaizdas aikštėje nesikeitė, šeimininkai išlaikė 8 – 10 taškų persvarą.

Tačiau įsibėgėjusius „Lietuvos ryto”krepšininkus sustabdė kelios klaidos puolime bei gynyboje, žaidimą kiek sutrikdė M. Backerio gauta techninė pražanga.

Tuo pasinaudoję Bambergo klubo žaidėjai sumažino skirtumą iki 3 taškų 45:42.

R. Štelmaheriui grįžus į aikštę žaidimas stabilizavosi ir vilniečiai, vėl padidino persvarą iki dviženklio skaičiaus.

Trečiojo kėlinio pabaigoje po taiklių iš eilės R. Štelmaherio, M. Nielseno bei F. House’o tritaškių vilniečiai pasiekė didžiausią – 16 taškų persvarą. 62:46.

Paskutinysis kėlinys prasidėjo nesėkmingai – vilniečiai turėjo kovoti su vis labiau įsibėgėjančiais varžovais be keturias pražangas gavusių R. Štelmaherio bei M. Nielseno.

Pasodinus ant suolelio lyderius strigo puolimas – per 8 ketvirtojo kėlinuko minutes Vilniaus „Lietuvos rytas” pelnė vos 6 taškus.

Tik aktyvių A. Šležo veiksmų puolime dėka pavyko išlaikyti pranašumą.

Kurį laiką turėtas 10 taškų pranašumas netrukus ištirpo iki nesaugios 6 persvaros. 68:62.

Kėlinio pabaigoje, nepaisant aktyvių Bambergo ekipos žaidėjų veiksmų gynyboje, vilniečiams pavyko ne tik išlaikyti bet ir padidinti persvarą. Iškovota svarbi pergalė 79:67