Vilniaus „Lietuvos telekomas” pralaimėjo Pėčo „MiZo” ekipai

Pirmąjį žingsnį žengė Pėčo „MiZo” (Vengrija) komanda, namie nugalėjusi Vilniaus „Lietuvos telekomą” rezultatu 79:66.

Praėjusio sezono lemiamoje dvikovoje dėl trečiosios vietos „Lietuvos telekomas” nugalėjo Pėčo krepšininkes 68:60.

Tačiau šio vakaro varžybose viskas prasidėjo iš naujo. Rezultatas 0:0. Tik Pečo „MiZo” klubo stovykloje tvyroja pernykštės nuoskaudos ir revanšo siekimas, nepralaimėtų rungtynių namie serija ir pilnos, pergalės laukiančios tribūnos.

Vengrų klubo taškų sąskaitą atidaro Pėčo aukštaūgė T. Beres, pelniusi dvitaškį su bauda. Tačiau netrukus tuo pačiu atsakė rezultatyviausia moterų Eurolygos krepšininkė K. Douglas.

Perdėtas Vilniaus „supermergaičių” nusiteikimas nugalėti dar pralaimėjimo namie nepatyrusias vengres pakišo koją rungtynėms ir dar labiau padidino įtampą, kuri prisidėjo tuo pačiu susilpnindama lietuvaičių gynybą – ir 4 pirmojo kėlinio minutę rezultatas 13:5.

Kritiniu momentu iniciatyvos ėmėsi „Lietuvos telekomo” lyderės J. Štreimikytė bei K. Douglas – dvi rezultatyvios atakos suteikė jėgų – 15:10.

Tapo aišku, kad lengvo pasivaikščiojimo ir 44 taškų persvaros džiaugsmo, kurį padovanojo Neapolio „Phard”, tikrai nebus.

Optimizmo antrojoje pirmojo kėlinio pusėje suteikė vėlgi lyderių J. Štreimikytės ir K. Douglas aktyvus žaidimas tiek gynyboje, tiek puolime. Pirmoji pertraukėlė leidžia nusiraminti – 21:20 minimali vengrių persvara.

Pirmosios antrojo kėlinio minutės žymi apylygę kovą. Tačiau pamažu išryškėja nerimą keliantys ženklai – iš „supermergaičių” išsiskiria tik K. Douglas, Pėčo komandą tempia A. Branzova bei D. Ivanyi, taip pat energingai žaidimui vadovauja amerikietė V. Johson. 32:29.

Antrojoje kėlinio dalyje vaizdas aikštėje nesikeičia – švieslentėje vieno arba trijų taškų persvarą išlaiko Pėčo „MiZo” krepšininkės. Antrasis kėlinys baigiasi rezultatu 42:39.

Trečiąją varžybų dalį energingiau pradeda Vilniaus „Lietuvos telekomo” komanda, kurios vedlė – ta pati K. Douglas, sąskaitoje turinti jau 17 taškų. Jos dėka „Lietuvos telekomas” išsiveržia į priekį – 44:45.

Bet džiuginantis rezultatas išsilaiko neilgai – kelios rezultatyvios atakos, ir vengrės vėl didina persvarą 52:47.

Įpusėjus trečiajam kėliniui rezultatas vėl lygus 52:52.

Situaciją aikštėje keičia trys iš eilės vilniečių klaidos, kurias varžovės paverčia taškais ir atitolsta 61:55.

Laimei, paskutinę trečiojo kėlinio minutę „Lietuvos telekomo” krepšininkės pabaigė 4 „sausais” taškais – 61:59.

Tris kėlinukus vilnietes vedė K. Douglas – 19 taškų, vengrių lyderė – T. Beres – 11 taškų.

Ketvirtasis kėlinukas neišsiskyrė nuo pirmųjų trijų – komandos apsikeitė klaidomis bei netaikliais metimais. Per pirmąsias tris minutes komandos tepelnė vos vieną tašką.

Trijų minučių tylą pakeičia dviejų minučių audra – tritaškis, trys dvitaškiai ir varžovės atitolsta – 71:62.

Lietuvos komandoje, deja, tik viena „supermergaitė” rezultatyviai baigia atakas – K. Douglas, į kurios dvitaškius Pėčo miesto komanda atsako taikliais tolimais metimais. 77:66.

Likus minutei, varžovės jau nepasiekiamos. Galutinis rezultatas 79:66.

Pėčo ekipa toliau nepralaimi namuose ir taip žengia tvirtą žingsnį finalinio ketverto link.

Rezultatyviausiai „Lietuvos telekomo” komandoje žaidė K. Douglas – 23 taškai. J. Štreimikytės sąskaitoje – 14 taškų.

Pėčo „MiZo” lyderė šiose rungtynėse buvo Anna Vajda – 16 taškų.

Atsakomosios rungtynės – Vilniuje, vasario 24 d.