Išsigimstančiam hiphopui – Pusho protestas

Savo naująjį ką tik prekyboje pasirodžiusį solinį albumą „Reformatas” reperis Pushaz vadina atsvara išsigimstančiam hiphopui.

Antrasis grupės „G&G Sindikatas” nario solinis albumas praėjusią savaitę pasiekė muzikos įrašų parduotuves, o šiomis dienomis kompaktinę plokštelę jau galima rasti ir prekybos centruose.

Apie albumą, kuriame penkiolika hiphopo kūrinių, atlikėjas sako, kad tai įtempto aštuonių mėnesių darbo rezultatas.

Šiuo albumu Pushaz tarsi protestuoja prieš, jo paties teigimu, mutuojančią Vakarų hiphopo kultūrą.

„Hiphopas išsigimsta. Tai, ką mes matome per televiziją, girdime per radijo stotis, jau net nebe hiphopas. Atrodo, kad muzika, tekstų prasmė atlikėjams neberūpi – daugiausiai dėmesio skiriama įvaizdžiui. Svarbu ne muzika, o brangus klipas ir kokia mašina važinėji, kokias kelnes mūvi, – piktinasi Pushaz. – Man tai labai nepatinka. Todėl mano albume – tikro hiphopo kūriniai, o ne blefas ar klounada.”

Pushaz save vadina savotišku reformatoriumi – savo albumu jis ne tik bando atkreipti dėmesį į neigiamus pokyčius hiphopo kultūroje, bet ir siekia keisti Lietuvos radijo stočių programų sudarytojų požiūrį į šį muzikos stilių ir jo atlikėjus.

„Užsienyje hiphopo atlikėjų kūriniai nėra atskiriami nuo kitų stilių, o tiesiog sudedami į bendrą muzikos „katilą”. O Lietuvos didžiosios radijos stotys hiphopą ignoruoja – mūsų kūrinius groti atsisakoma motyvuojant, kad ši muzika patinka nedaugeliui klausytojų. Aš su tuo nesutinku. Daug jaunimo mėgsta hiphopą. Jei radijo stoties darbuotojams hiphopas nepatinka, tai nereiškia, kad ir visi kiti jo nemėgsta. Kartą koncertavome mažame miestelyje, kuriame žmonės visai repo nėra girdėję – būtumėte matę, kaip jie linksminosi”, – dėstė Pushaz, kuris tikisi, kad jo albumas galėtų atverti akis radijo stočių atsakingiems asmenims.

Pushaz sako, kad išleidęs naują albumą jis ir pats pasijuto ignoruojamas – vienai radijo stočiai pasiūlytas jo kūrinys „Kas gali būti” iš karto pakilo į aukštą geriausių dainų sąrašo poziciją, tačiau stoties programoje jam vis tiek neatsirado vietos. „Per dvi savaites kūrinys nė karto nebuvo grojamas. Netrukus jis iš sąrašo iškrito, nes kaip žmonės balsuos, jei kūrinio negirdi.”

Atlikėjo įsitikinimu, radijo stotys dabar populiarina žemo lygio popmuziką. Didžiąją dalį grojamų lietuviškų kūrinių vaikinas vadina visišku niekalu.

Anot Pusho, antrasis jo albumas nuo debiutinio, kuris buvo išleistas 2003-iaisiais, labai skiriasi. Beveik visos muzikos, skambančios naujajame albume, autorius yra pats Pushaz, o ankstesniojo albumo muziką kūrė atlikėjo kolega iš grupės „G&G Sindikatas” Donciavas. „Beveik viską dariau pats, o kokį gavau rezultatą, įvertins klausytojai”, – sako Pushaz.

Be to, jis tvirtina, kad naujasis albumas – visapusiškai rimtesnis. „Apie vakarėlius, kaip anksčiau, nebedainuoju – tokiam kūriniui tekstą gali sukurti per 15 minučių, manęs tai jau nebedomina. Šiame albume nėra nė vieno kūrinio apie nerimtus dalykus. Kita vertus, nenorėčiau išgąsdinti – tegu klausytojai nemano, kad mano muzika slegianti. Apskritai albumas gana spalvingas, jo įrašyme dalyvavo dar keletas įdomių atlikėjų”, – pasakojo pašnekovas, vieną iš kūrinių „Apie viską ir apie nieką” įrašęs kartu su grupės „Saulės kliošas” vokaliste Daiva Starinskaite – šįkart ji dainuoja ne jai įprastu stiliumi, o repuoja.

„Aš ir pats paskutiniu metu surimtėjau, – prisipažįsta. – Pasikeitė mano požiūris į tam tikrus dalykus. Anksčiau tekėjau pasroviui, per daug negalvodamas, ko man reikia iš gyvenimo, o dabar jau tiksliai žinau, ko noriu, ir šito siekiu. Tai atsispindi ir kūrinių tekstuose.”

Pushaz užsiminė, kad turi įvairių su muzika susijusių planų, tačiau pasakyti konkrečiau nenorėjo. „Aš ne iš tų, kurie pasakoja dar nieko nepadarę”, – sako jis.

Taip pat atlikėjas ketina rimtai atsidėti mokslams, nes sako iki šiol tik keitęs universitetus, o nė vieno taip ir nebaigęs. „Šiuo metu studijuoju istoriją jau ketvirtame universitete – ką tik baigiau pirmą kursą Vilniaus universitete”, – šypsojosi Pushaz.

Atlikėjas tikisi naują albumą pristatyti ir Klaipėdoje – sako, kad sulaukęs kvietimo būtinai atvyks palinguoti hiphopo ritmu su čia gyvenančiais šio muzikos stiliaus gerbėjais.

Giedrė Petkevičiūtė

„Vakarų ekspresas”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.