Lemiamu momentu nesudrebėjo jaunojo Deivido Daunio ranka

Absoliuti Lietuvos nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato lyderė Klaipėdos „Naftos-Uni-Laivitės” komanda penktadienį namie nugalėjo Vilniaus „Akademiją-MRU”, o šeštadienį išvykoje privertė pasiduoti Jonavos sporto klubo krepšininkus.

NAFTA-UNI-LAIVITĖ – AKADEMIJA-MRU 73:72 (20:21, 19:24, 17:11, 17:16). Rungtyniavo ir taškus pelnė: „Naftai-Uni-Laivitei” – A. Viskontas (35 min./17 tšk.), J. Žurna (6/0), A. Žymantas (8/0), R. Kasparavičius (18/10), M. Runkauskas (34/19), D. Daunys (6/8), D. Kurmis (19/7), M. Bugys (5/0), A. Kaubrys (35/8), A. Šikšnius (3/0), V. Valančius (31/4); „Akademijai-MRU” – M. Girnius (2/0), A. Dzeranovas (28/8), G. Leonavičius (29/11), J. Sandersas (37/12), T. Šablinskas (3/0), R. Deveika (15/2), T. Lisauskas (30/18), V. Petkevičius (10/0), J. Jurgo (25/4), A. Montrimas (21/17).

Nemalonūs prisiminimai siejo „Naftos-Uni-Laivitės” krepšininkus su šia Vilniaus ekipa. Žinia, pernai klaipėdiečiai pralaimėjo „akademikams” rungtynes dėl LKAL čempionato bronzos medalių. Na, o šį sezoną abu kolektyvai susitiko pirmą kartą.

Uostamiesčio komandos treneriai žinojo, kad jų vadovaujamų krepšininkų laukia nelengvas išbandymas ir tam kruopščiai ruošėsi.

Vilniečiai nuo pat rungtynių pradžios leido NKL čempionato lyderiams suprasti, jog jie į Klaipėdą atvyko laimėti.

Po atkaklios kovos pirmajame kėlinyje sostinės krepšininkai per antrąsias dešimt minučių pabandė atitrūkti. Jų persvara vienu metu buvo net 11 taškų. Tik prieš pat didžiąją pertrauką aikštelės šeimininkams pavyko sušvelninti skirtumą iki šešių taškų – 39:45.

Per trečią kėlinį klaipėdiečiams pavyko išlyginti rezultatą – 56:56.

Per paskutinį rungtynių ketvirtį dažniau pirmavo svečiai, o „Naftos-Uni-Laivitės” krepšininkai vis juos vijosi. Likus iki ketvirto kėlinio pabaigos 26 sek. „Akademijos-MRU” vyrai persvėrė rezultatą savo naudai – 72:70. Aptarti paskutinę ataką Klaipėdos komandos treneriai paprašė minutės pertraukėlės.

Likus 3 sek. atakuoti varžovų krepšį iš toli ryžosi jaunasis D. Daunys. Šio septyniolikamečio vaikino ranka nesudrebėjo, ir kamuolys įkrito į krepšį – 73:72.

Po rungtynių „Naftos-Uni-Laivitės” treneris D. Ubartas „Vakarų ekspresui” sakė: „Nugalėjome vieną iš stipriausių NKL komandų. Vyrai šimtu procentų įvykdė mūsų reikalavimus, kuriuos jiems kėlėme per paskutines susitikimo sekundes. Lemiamą metimą patikėjome D. Dauniui, ir jis nenuvylė”.

Per susitikimą su „Akademija-MRU” klaipėdiečiai akivaizdžiai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 37:45. Beje, beveik pusę kamuolių – net 21 – po krepšiais sugriebė juodaodis Vilniaus komandos vidurio puolėjas J. Sandersas. Prieš jį nublanko mūsų „centrų” A. Kaubrio ir D. Kurmio žaidimas. Na, o prie pergalės daugiausiai prisidėjo mūsų miesto komandos „mažyliai” M. Runkauskas (19 tšk.) ir A. Viskontas (17 tšk. ir 5 rezultatyvūs perdavimai).

JONAVOS SPORTO KLUBAS – NAFTA-UNI-LAIVITĖ 78:84 (20:24, 24:16, 14: 20, 20:24)

Ne lengvesnių rungtynių klaipėdiečiai laukė ir Jonavoje. Jonaviečiai šio susitikimo išvakarėse išvykoje nugalėjo „Šilutę”. Jie buvo kupini ryžto nugalėti ir absoliučią NKL lyderę „Naftą-Uni-Laivitę”.

Po pirmojo kėlinio keturiais taškais pirmavo uostamiesčio krepšininkai, o prieš didžiąją pertrauką tokiu pat taškų skirtumu priekyje jau buvo aikštelės šeimininkai.

Viskas sprendėsi paskutiniame kėlinyje, kurį sėkmingiau sužaidė klaipėdiečiai. Jie pirmavo 11 taškų skirtumu – 71:60. Jonaviečiai bandė spausti varžovus po visą aikštelę, bet iš to naudos neturėjo. Jie sugebėjo tik šiek tiek sumažinti atsilikimą. Beje, Jonavos sporto klubo krepšininkai per šį susitikimą nepataikė nė vieno tritaškio metimo (metė 7 kartus).

Nesėkmingai susiklostė rungtynės vienam iš „Naftos-Uni-Laivitės” lyderių R. Kasparavičiui. Jis nepelnė nė vieno taško, nors aikštelėje praleido vienuolika minučių.

Na, o daugiausiai taškų (po 15) Klaipėdos ekipai pelnė M. Runkauskas, A. Kaubrys ir V. Valančius. Keturiolika taškų dar pridėjo D. Kurmis.

„Naftos-Uni-Laivitės” krepšininkai prieš II grupės komandas laimėjo visus pirmojo rato susitikimus. Na, o nepralaimėtų rungtynių seriją klaipėdiečiai pratęsė iki vienuolikos.

Kitų savaitgalio rungtynių rezultatai: „Alytus” – Vilniaus „SSK-Perlas” 70:84, Joniškio „Delikatesas” – Kauno „KKM Albara Lagiva” 78:100, Tauragės „Bremena” – „Druskininkai” 107:99, „Šilutė” – Jonavos sporto klubas 88:105, Kauno „Žalgiris-A. Sabonio KM” – Anykščių „Puntukas-Jarimpeksas” 97:78, Pasvalio „Pieno žvaigždės” – „Prienai” 81: 88, Pakruojo „Meresta” – Kauno „LKKA-Atletas” 77:53, „Akademija-MRU” – „Alytus” 104:96, „SSK-Perlas” – „Žalgiris-A. Sabonio KM” 81:85, „Puntukas-Jarimpeksas” – „Pieno žvaigždės” 87:84, „Prienai” – „Meresta” 96:83, „LKKA-Atletas” – „Delikatesas” 91:98, „KKM Albara Lagiva” – „Bremena” 112:72, „Druskininkai” – „Šilutė” 106:119.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , .