„Cavaliers” nutraukė NBA čempionų pergalių seriją

NBA čempionate ir toliau brandų žaidimą demonstruoja „Didysis Z” – „Cleveland Cavaliers” vidurio puolėjas Žydrūnas Ilgauskas. Jaunasis jo komandos draugas Martynas Andriuškevičius į aikštę šį sezoną išbėgo trečiąjį kartą. Tačiau vienas geriausių Europos krepšininkų Arvydas Macijauskas ir toliau trina „New Orlean Hornets” atsarginių suolą.

Aikštėje pasirodė ir M.Andriuškevičius

„Cleveland Cavaliers” po dviejų pralaimėjimų iškovojo įspūdingą pergalę prieš NBA čempionų titulą ginančią „San Antonio Spurs” ekipą 101:87 (18:19, 27:25, 26:18, 30:25) ir nutraukė šios komandos devynių pergalių iš eilės seriją.

„Cavaliers” nesulaikomas buvo 44 taškus pelnęs Lebronas Džeimsas. Žydrūnas Ilgauskas buvo antras pagal rezultatyvumą, pelnęs 17 taškų ir atkovojęs 11 kamuolių. Per 29 minutes lietuvis pataikė 8 iš 19 dvitaškių, vienintelę mestą baudą, atliko rezultatyvų perdavimą ir vieną metimą blokavo.

Baigiantis rungtynėms aikštėje pasirodė ir antrasis „Cavaliers” lietuvis Martynas Andriuškevičius. Per pusantros minutės jis nespėjo pasižymėti.

„Spurs” rezultatyviausias buvo Timas Dankanas, pelnęs 19 taškų ir atkovojęs 10 kamuolių.

„Cavaliers” (30 pergalių/21 pralaimėjimas) Rytų konferencijos Centriniame pogrupyje užima antrąją vietą.

„Spurs” (40/11) Vakarų konferencijos Pietvakarių pogrupio lyderio pozicijas dalijasi su „Dallas Mavericks”.

Laimėjo paskutinę sekundę

Įsibėgėja „New Orlean Hornets” ekipa, kuriai atstovauja, nors beveik nerungtyniauja, Arvydas Macijauskas. „Hornets” Oklahomoje 97:96 (18:30, 18:23, 35:21, 26:22) įveikė „Washington Wizards” krepšininkus ir iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės. Pergalingus taškus „Hornets” klubui paskutinę ketvirtojo kėlinio sekundę pelnė Deividas Vestas.

Lietuvis šiame mače vėl nerungtyniavo.

D.Vestas į „Wizards” krepšį įmetė 19 taškų ir atkovojo 9 kamuolius, 17 taškų pelnė Kirkas Snaideris.

„Washington Wizards” sėkmingiausiai žaidė net 43 taškus pelnęs Džilbertas Arenas, 20 pridėjo Antonas Džeimisonas.

„Hornets” (28/23) krepšininkai Vakarų konferencijos Pietvakarių pogrupyje trečiąją vietą dalijasi su „Memphis Grizzlies”, o „Wizards” komanda (26/24) yra antra Rytų konferencijos Pietryčių pogrupyje.

Lietuvis tarp naujokų – septintas

NBA „Visų žvaigždžių” šventėje naujokų komandai atstovausiantis „Indiana Pacers” gynėjas Šarūnas Jasikevičius geriausių lygos naujokų dešimtuke smuktelėjo į septintąją vietą.

Visose 48 rungtynėse žaidęs Š.Jasikevičius vidutiniškai aikštėje praleidžia po 23,3 minutės, pelno po 8,6 taško, atlieka po 3,1 rezultatyvaus perdavimo. Lietuvis yra dešimtas tarp visų NBA krepšininkų pagal baudų metimų taiklumą (88,1 proc.).

Tačiau kyla vis daugiau abejonių, ar Lietuvos krepšinio pasididžiavimu vadinamas Š.Jasikevičius vasarą atstovaus nacionalinei rinktinei pasaulio čempionate Japonijoje. Interneto svetainė „sportalas.com” vakar citavo prancūzų dienraštį „L’Equipe”. Į žurnalisto klausimą apie dalyvavimą pasaulio čempionate Š.Jasikevičius atsakė: „Dar galutinai neapsisprendžiau, bet tikriausiai – ne. Man reikia poilsio. Sezonas beprotiškas, daugybė rungtynių, kelionių”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , .