Ant Kuršių marių ledo – kontrabandininkų visureigio gaudynės

Pasieniečiai tarnybiniu visureigiu ir sniego rogėmis ant užšalusių Kuršių marių vaikėsi milžiniškomis savadarbėmis rogėmis cigarečių kontrabandą atitempusį visureigį.
Ketvirtadienį jungtinės Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės Operatyvinės veiklos skyriaus, Imuniteto poskyrio, Specialiosios paskirties būrio bei Neringos užkardos pasieniečių pajėgos kartu su Šilutės policijos pareigūnais prie sienos su Rusija surengė įspūdingas kontrabandininkų gaudynes.
Pareigūnai nendrėmis apaugusioje Kuršių marių pakrantėje, apie kilometrą nuo Šilutės rajono Drevernos kaimo, aptiko milžiniškas savadarbes roges, pakrautas dėžių su rusiškomis cigaretėmis „Saint George Lights”. Iš viso aptiktos net 68 dėžės rūkalų, kuriose buvo 34 tūkstančiai pakelių, paženklintų rusiško pavyzdžio akcizo mokesčio ženklais.
Tuo tarpu kita pareigūnų grupė Šilutės mieste sulaikė keturis lietuvius – vyrą ir tris moteris, o Rusnėje – dar vieną vyriškį. Sulaikytųjų amžius nuo – 28 – erių iki 30 – ies metų. Turimais duomenimis, ši penkiukė susijusi su kontrabandinio krovinio gabenimu, jo krovimu, apylinkių žvalgymu.
Pasieniečiams apžiūrint vietovę prie Kuršių marių, jie pastebėjo ledu aptiktų rogių link artėjantį visureigį. Jo vairuotojas, pamatęs prie rogių esančius pareigūnus, staigiai apsisuko ir bandė sprukti.
Įtartiną automobilį pasieniečiai nusivijo tarnybiniu visureigiu ir greitaeigėmis sniego rogėmis. Kuršių marių ledu maždaug 100 kilometrų per valandą greičiu sprukęs džipas iš pradžių pasuko Nidos link, kelis kartus buvo atitrūkęs nuo jį persekiojusių pareigūnų.
Bėglys vėliau darsyk apsisuko, bandė manevruoti, išvažiavo nuo marių į sausumą, kur ėmė skrieti dar didesniu greičiu. Tačiau persekiojusiems pareigūnams kelyje ties Priekulės gyvenviete po valandą trukusių gaudynių pavyko jį užblokuoti bei sulaikyti.
Paaiškėjo, kad visureigį „Suzuki Samurai” vairavo 33 – jų metų Šilutės gyventojas.
Nustatyta, jog šis vyras Kuršių marių ledu atitempė prie automobilio pririštas savadarbes roges su stirta cigarečių dėžių bei paliko jas nendrynais apaugusioje pakrantėje. Pareigūnai aiškinasi, kur šilutiškis pasikrovė cigarečių ir ar jo automobilis nebuvo kirtęs Lietuvos ir Rusijos sienos marių ledu.
VSAT Pakrančių apsaugos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos gabenimo. Pareigūnai sulaikė ir į policijos areštinę uždarė tris vyrus ir moterį. Dar dvi sulaikytosios po apklausos paleistos.
Sprendžiamas klausimas ir dėl ikiteisminio tyrimo už neteisėtą valstybės sienos pažeidimą pradžios.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , .

1 atsiliepimas į "Ant Kuršių marių ledo – kontrabandininkų visureigio gaudynės"

  1. Anonimas

    Paprastai pasakysiu zertvos tie mentai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.