Kauno boksininkams – aukso ir sidabro medaliai

Vilniuje surengtame pirmajame Europos bokso mėgėjų asociacijos (EABA) A kategorijos jaunimo (18-19 metų) turnyre, skirtame olimpinio čempiono Dano Pozniako atminimui, sėkmingai pasirodė Lietuvos rinktinei atstovavę trys Kauno sportininkai.

Aukso medalius iškovojo Vitalijus Solovjovas (svorio kategorija iki 51 kg) ir Egidijus Kavaliauskas (iki 60 kg), sidabro – Paulius Kasiulevičius (iki 81 kg).

„Gajos” sporto mokyklos trenerio Vytauto Sinkevičiaus auklėtinis V.Solovjovas finale 30:15 nugalėjo vilnietį Aleksandrą Volodkovičių, o E.Kavaliauskas, kurį treniruoja Kauno rajono sporto mokyklos bokso specialistas Jurijus Kolyčevas, 33:27 – ukrainietį Tarasą Golovaščenką.

Be to, E.Kavaliauskas buvo pripažintas techniškiausiu turnyro boksininku. Vitalijus ir Egidijus pernai tapo Europos jaunių čempionato prizininkais.

P.Kasiulevičiui (treneris V.Sinkevičius) lemiamos kovos 2-ajame raunde teko pripažinti ukrainiečio Eldaro Adolovo pranašumą.

Sėkmė lydėjo Lietuvos komandos narį kėdainiškį Tadą Bobiną (iki 91 kg), kuris finale 23:13 įveikė vilnietį Pavelą Kuldą. Iš mūsiškių prizines vietas taip pat užėmė: antrąją – vilnietis Darekas Ščensnovičius (iki 75 kg), trečiąsias – vilniečiai Franekas Dadelo (iki 64 kg) ir Edgaras Sadovskis (iki 75 kg) bei šiaulietis Marijus Kravčiukas (iki 54 kg) ir pasvalietis Mantas Balčiauskas (iki 57 kg).

Dėl D.Pozniako turnyro apdovanojimų kovojo 58 sportininkai iš devynių šalių. Keturis aukso medalius išsivežė Baltarusijos atstovai, du – ukrainiečiai, vieną – Lenkijos boksininkas.

Specialiu prizu apdovanotas Ukrainos atletas E.Adolovas, šventęs pergalę toje pačioje svorio kategorijoje, kurioje boksavosi ir 1968 metų olimpinių žaidynių čempionas D.Pozniakas.