Jis buvo žmogus juodu kostiumu, vienišas tėvas, besislapstantis vagis, kareivis, besikėsinantis pavogti Sadamo Huseino auksą… Vienas iš įsimintiniausių Džordžo Klunio vaidmenų – visų mylimas daktaras Dagas Rosas „Ligoninės priimamajame”. Augdamas drauge su vyresniąja seserimi ir penkiais pusbroliais, Džordžas Klunis išmoko į save atkreipti dėmesį… humoru. Juo jis naudojasi iki dabar, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime.
Džordžas Timotis Klunis gimė 1961 metų kovo 6 dieną Leksingtone, Kentukio valstijoje, JAV. Tėvas Nikas Klunis visą gyvenimą dirbo žiniasklaidoje: radijas, spauda, turėjo savo pokalbių šou. Motina – Nina, buvusi grožio karalienė.
Pirmą kartą Amerikos TV ekranuose Džordžas Klunis pasirodė būdamas penkerių, savo tėvo pokalbių šou „Niko Klunio šou”. Tačiau tuomet jis labiausiai svajojo ne vaidinti, o žaisti beisbolą. Nesėkmingi bandymai privertė Džordžą atsisakyti šios idėjos. Jis įstojo į Šiaurės Kentukio universitetą, tačiau tai nebuvo ta vieta, kurioje jis norėjo būti.
Tuo metu čia filmuoti juostą apie arklių lenktynes atvyko jo dėdė Chosė Fereris ir pakvietė jaunąjį Dž. Klunį suvaidinti nedidelį vaidmenuką. Nors „Ir jie iškrito” niekada nepasiekė ekranų, Džordžas suprato, ką jis nori daryti.
Deja, šiuo pasirinkimu nebuvo tikras jo tėvas ir vertė sūnų bent jau pabaigti koledžą. Vis dėlto Džordžas 1982-ųjų vasarą praleido pjaudamas tabaką, kad užsidirbtų pinigų kelionei į Los Andželą.
Turėdamas vos 300 dolerių, Dž. Klunis pasiekė Holivudą ir pasirodo ant savo tetos Rozmari Kluni namų slenksčio. Aišku, ji nebuvo labai sužavėta savo neturinčio pinigų bei darbo, tačiau vilčių kupino sūnėno pasirodymu. Vis dėlto ji nusamdė Džordžą kaip vairuotoją, kuris veš ją ir 40 kitų muzikantų į turnė po šalį. Tetos namuose būsimasis aktorius gyveno beveik metus.
Grįžęs Dž. Klunis pradėjo ilgą maratoną po įvairiausias peržiūras ir gavo pirmąjį darbelį – pasirodė vienoje filmo scenoje su šešiomis alaus skardinėmis. Keliaudamas per atrankas, jis pradėjo mokytis vaidybos pas Miltoną Katselą, aukštai vertinamą mokytoją. Pagaliau Džordžą pastebėjo filmų agentas.
Po truputį Dž. Klunis pradėjo gauti vis daugiau darbų. Aišku, nė vienas jų nebuvo labai puikus, tačiau taip Džordžas mokėsi vaidinti prieš kameras ir televizijoje, ir filmuose. Nuo „Pomidorų žudikų sugrįžimo” iki „Ligoninės priimamojo”, kuriame „turtingiausias pasaulyje nežinomas aktorius” praleido daugiau nei penkis sezonus.
Serialas išpopuliarėjo visame pasaulyje, o drauge ir žavusis daktaras. Dž. Klunis pagaliau gavo vaidmenį ir didžiajame ekrane – Kventino Tarantino „Nuo aušros iki sutemų”. Čia jis atskleidė savo sugebėjimus, kurių negalėjo pademonstruoti „Ligoninės priimamajame”. Šis vaidmuo kaipmat pakėlė jo reputaciją Holivude – tai įrodė kvietimas epizodiškai pasirodyti garsiajame seriale „Draugai”.
1996 m. jis drauge su savo sena pažįstama Mišele Pfaifer (Klunis susitikinėjo su jos seserimi Didi) suvaidino romantinėje komedijoje „Vieną gražią dieną”. Netrukus Džordžas buvo pakviestas dirbti su Nikole Kidman. Tai padėjo Dž. Kluniui įsitvirtinti kaip didžiojo ekrano aktoriui. 1997 m. jis vilkosi Betmano kostiumą filme „Betmanas ir Robinas”. Tai buvo visiškas fiasko, tačiau, paties aktoriaus teigimu, leido jam realiai pažvelgti į savo karjerą. „Betmanas ir Robinas” man buvo pabudimas, lūžio taškas. Pasakiau sau, kad dabar rinksiuos tik tuos scenarijus, kurie man patiks”, – pasakojo aktorius.
Nuo to laiko jo populiarumas vis augo: Džordžas suvaidino Stiveno Soderbergo filme drauge su Dženifer Lopes, vėliau – Tiveno Maliko „Plona raudona linija”. 1997 m. žuvus Velso princesei Dianai, jis vienas pirmųjų prabilo apie perdėtą žiniasklaidininkų kišimąsi į privatų gyvenimą.
1999 m. žurnalas „Žmonės” jį išrinko seksualiausiu vyru pasaulyje, o šis imėsi vaidmens „Trijuose karaliuose” su Marku Volbergu. Tiesa, čia Džordžo vaidmuo buvo parašytas specialiai Klintui Ystvudui. Dž. Klunis dalyvavo daugybėje filmų bei projektų, kol pagaliau suvaidino vienoje karščiausių Holivudo juostų „Oušeno vienuoliktukas”.
Galbūt vaidyba ir yra pirmoji Dž. Klunio meilė, tačiau jis įrodė, kad gali būti ir puikus verslininkas. Vaidindamas daugybėje filmų, Džordžas tyliai įkūrė savo paties leidybos kompaniją, kuri dabar sėkmingai dirba.
Sulaukęs 44 metų, Dž.Klunis dar turi aiškiai efektingo žavesio bei humoro jausmo. Dabar jis imasi pats režisuoti filmus. Jo debiutas „Labos nakties ir sėkmės” sulaukė kritikų pripažinimo. „Šie metai man kartu ir blogiausi, ir geriausi: netekau savo pusbrolio bei močiutės, bet kūrybine prasme jie puikūs.”
Tačiau „Oskarų” nominacijų šešiose kategorijose sėkmę kiek pritemdė viešai pasirodžiusi nuogo Dž. Klunio nuotrauka, kuri dingo tiesiog nuo šaldytuvo. Jis prisiminė, kad būdamas 28 metų gerokai įsišventė ir draugų buvo nufotografuotas. Šią nuotrauką saugojo iki šiol.
Dž. Klunis susitikinėjo su daugybe gražių moterų, tačiau jo ilgiausiai trukę santykiai – 15 metų – buvo su Maksu, juodomis dėmėmis nusėta kiaulyte. Kartą vedęs bei išsiskyręs, jis yra laikomas amžinu viengungiu, mėgstančiu išlėkti pasilinksminti su draugais.
Įdomybės
Jo teta – Rozmari Kluni, garsi džiazo dainininkė.
Namuose augina baltą su juodomis dėmėmis kiaulę, kurią iš tikrųjų dovanojo savo buvusiai merginai Kelei Preston, tačiau ji grąžino ją. Dž. Klunis tapo neatskiriamais draugais su savo augintiniu, labai juo rūpinosi ir netgi leisdavo kiaulei miegoti jo kambaryje.
Džordžas ypač kenčia nuo jūros ligos.
Aktorius labai mėgsta žaisti krepšinį. Filmavimosi juostoje „Betmanas ir Robinas” metu, Dž. Klunis, bežaisdamas krepšinį, susižeidė koją. Tai gerokai pasunkino komandos darbą.
Dievina motociklus.
Dž. Kluniui patinka Europa, jis netgi nusipirko vilą viename Italijos miestelių.
„Kartą nuėjau papietauti į vieną prabangų Holivudo restoraną. Prieina mergina ir klausia: „Ar galiu jus pabučiuoti?” Ji pabučiuoja, o netrukus savo fotografiją išvystu per televiziją. Taip galima ir į isteriją pulti.”
Per Venecijos kino festivalį Dž. Klunis drauge su Bilu Miurėjumi gerokai pašventė, „nuo aušros iki sutemų”. „Jis visada mane prajuokina. Turėjome tada puikią naktelę. Pramogas baigiau kėdėje, kurią lėkdami bei rėkdami nušvilpėm iš viešbučio holo septintą valandą ryto.”
Išvertė Lina Skruibytė