Kenos pagrindinės mokyklos mokiniai mokysis atnaujintoje mokykloje

Birželio 20 d. iškilmingai atidaryta pagal Mokyklų tobulinimo programą renovuota Vilniaus rajono Kenos pagrindinė mokykla.

„Iki 2012 metų Lietuvoje bus renovuota 80 procentų mokyklų. Sveikinu ir džiaugiuosi, kad jūs jau šį rugsėjį naujuosius mokslo metus pasitiksite naujoje, modernioje mokykloje“, – sveikindamas mokyklos bendruomenę ir svečius per mokyklos atidarymą sakė švietimo ir mokslo ministras Remigijus Motuzas.

Kenos pagrindinėje mokykloje mokoma lenkų kalba. Pagal Mokyklų tobulinimo programą Vyriausybė mokyklai renovuoti skyrė per milijoną litų. Už šiuos pinigus renovuotas stogas, išorinės sienos, pakeisti langai ir durys, įrengta katilinė, šildymo, vėdinimo, vandentiekio sistemos, atlikta vidaus patalpų apdaila ir kt., mokykla minimaliai pritaikyta neįgaliesiems.

Mokyklų tobulinimo programa – didžiausias Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų investicinis projektas nuo Nepriklausomybės atkūrimo. Jo biudžetas siekia 180 mln. Lt, iš kurių per 100 mln. Lt sudaro Pasaulio banko paskola, o kitos lėšos – Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir savivaldybių indėlis.
Šalies mokykloms perkamos šiuolaikiškos mokymo priemonės, programinė įranga, mokykliniai autobusai, renovuojamos mokyklos ir t.t. Mokyklų tobulinimo programos tikslas – pagerinti 5-10 klasių mokinių pasiekimus modernizuojant bendrąjį lavinimą ir užtikrinant veiksmingą bei racionalų švietimui skirtų lėšų panaudojimą.

Pagal Mokyklų tobulinimo programą nuo 2003 metų Lietuvoje renovuotos 52 mokyklos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.