Vilnietės įveikė itales

Vilniaus „Lietuvos telekomo” krepšininkės sėkmingai pradėjo moterų Eurolygos atkrintamąsias varžybas.

Vakar pirmosiose aštuntfinalio rungtynėse mūsų šalies ekipa 71:62 įveikė Neapolio „Pfard” (Italija). Daugiau nei dvidešimt minučių vilnietėms nesisekė atitrūkti nuo varžovių, kurių gretose rezultatyviu žaidimu išsiskyrė Imakolata Džentilė, Viktorija Bulet ir Meri Andradė. Šių krepšininkių dėka Italijos atstovės netgi buvo išsiveržusios į priekį 19:24, ir tik baigiantis antrajam kėliniui Lietuvos čempionės išlygino bei persvėrė rezultatą savo naudai – 36:34.

Vilniaus komanda spurtavo trečiajame kėlinyje. Po Sandros Valužytės dvitaškio bei Rimos Valentienės ir Keitės Daglas tritaškių „Lietuvos telekomas” pagaliau nutolo – 46:36. Ketvirtajame kėlinyje vilnietės buvo padidinusios persvarą iki 11 taškų – 64:53, tačiau viešnioms pavyko sušvelninti skirtumą – 61:66. Pergalę įtvirtino taiklūs Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės, Ievos Kublinios ir Dženifer Derevjanik metimai.

„Pasibaigus Eurolygos reguliariajam sezonui, mums trūko rimtų rungtynių. Tai išmušė komandą iš įprasto ritmo. Šį kartą prisidėjo ir nervinė įtampa. Mačo pradžioje nesisekė įveikti varžovių zoninės gynybos, žaidėjos nepataikė į krepšį iš patogių pozicijų. Ryžtu ir kovingumu pavyko perimti iniciatyvą”, – mintimis apie vakarykštes rungtynes su „Kauno diena” pasidalijo „Lietuvos telekomo” vyriausiasis treneris Algirdas Paulauskas.

Iš rungtynių protokolo. „Lietuvos telekomas” – „Pfard” 71:62 (19:17, 17:17, 17:11, 18:17). Taškus pelnė: „Lietuvos telekomui” – K.Daglas 23 (8 atkovoti kamuoliai), I.Kublinia 12, S.Valužytė 10 (9 atkovoti kamuoliai), J.Štreimikytė-Virbickienė 9, D.Derevjanik 7, R.Valentienė 6, I.Baranauskaitė ir E.Šulčiūtė po 2; „Pfard” – M.Andradė 19, I.Džentilė ir V.Bulet po 12, P.Maurielo 8, M.Nieven 6, M.Diamanti 3, S.Džiauro 2. Taiklumas: dvitaškių – 21/47 (44 proc.) ir 22/42 (52 proc.), tritaškių – 5/18 (27) ir 3/11 (27), baudų – 14/16 (87) ir 9/11 (81). Atkovota kamuolių – 37 ir 29, perimta – 9 ir 5. Rezultatyvūs perdavimai – 12 ir 15. Klaidos – 14 ir 18.

Atsakomoji „Lietuvos telekomo” ir „Pfard” dvikova vyks vasario 3-iąją Neapolyje.