Pasenusios ir sutrūnijusios uostamiesčio vandentiekio trasos neatlaikė išbandymų šalčiu.
Vos tik atšilo orai, mieste pradėjo trūkinėti vamzdžiai.
Kai Taikos prospekto 27 name vėlų šeštadienio vakarą užsuko vandenį, čia gyvenanti Kazimiera parduotuvėje prisipirko geriamojo vandens, kad galėtų ne tik atsigerti, bet ir nusiplauti rankas bei nuleisti tualete vandenį.
Paaiškėjo, kad vandens nebuvo dėl trūkusios vandentiekio trasos. Tačiau pirmadienį nuo 9 valandos ryto avarijos padarinius pradėta likviduoti, o popiet vanduo jau atsirado.
Sekmadienį kai kurie be vandens likę Poilsio ir Šturmanų gatvių gyventojai ne tik neturėjo kaip nusiprausti ar paruošti valgį, bet ir buvo priversti šalti.
„Pas mus šildymas – autonominis. Į koklį esame įmontavę kapsulę, kuri šildo vandenį, o siurblys jį varinėja radiatoriuose. Be vandens radiatoriai niekaip neįšyla, todėl jeigu neįjungiame elektrinės krosnelės, namuose šąlame. Šįryt, kai atsikėlėme, namie buvo tik apie 8 laipsnius šilumos”, – pasakojo Šturmanų gatvės gyventojas Savinijus.
Prisikasė sniego
Kol nėra vandens, šeima prau-siasi pas Savinijaus mamą. Tam, kad namuose būtų kaip nusiplauti rankas ar nuleisti vandenį tualete, žmogus lauke prisikasė sniego.
Vandens Šturmanų ir Poilsio gatvėse galėjo nebūti todėl, kad trūko tarp Naikupės 46 ir 48 namų esantis vamzdis. Vakar vakare šis gedimas turėjo būti pašalintas.
Bendrovės „Marių valdos” direktorius Raimundas Juodzevičius sakė, kad jau ne pirmąkart šiame rajone gyvenantys žmonės lieka be vandens. Taip esą todėl, kad šiame rajone vamzdžiai tarybiniais laikais buvo pakloti nemokšiškai. Visus juos, kartu ir kanalizacijos sistemą būtina pakeisti. Tai kainuotų nepigiai, o daugelis šiame rajone gyvenančių žmonių neturi pakankamai pinigų tokiems remontams. Taigi kol kas avarijos padarinius galima tik laikinai likviduoti.
Neatlaikė speigų
Bendrovės „Klaipėdos vanduo” budinti dispečerė Rima Glovackienė sakė, kad dėl trūkinėjančių vamzdžių savaitgalį be vandens liko ne vieno Klaipėdos rajono gyventojai. Vandens nebuvo Tiltų g. 4, Šilutės pl. 23, Tulpių g. 12, Puodžių g. 9, Varpų g. 9, Naikupės g. 46 ir kituose namuose.
Iškvietimų buvo tiek daug, kad meistrai nespėjo suktis. Susidarė net laukiančių, kol atsiras vanduo, namų eilės. R.Glovackienė tvirtino, kad vasarą gedimai šalinami kur kas greičiau. Dabar darbininkams gerokai sunkiau prisikasti prie įtrūkusių vamzdžių.
Dispečerė spėjo, kad visur vienu metu vamzdžiai pradėjo trūkinėti dėl orų kaitos. Seni vamzdžiai tiesiog neatlaikė speigų ir po jų sekusio atšilimo. Dažniausiai trūkinėjo tie vamzdžiai, kurie buvo nutiesti palei daugiabučių namų sienas ir nepakankamai giliai.
Anot R.Glovackienės, problemų dėl trūkinėjančių vamzdžių iškyla per kiekvienus šalčius. Jų būtų mažiau, jeigu seni vamzdynai būtų rekonstruoti ir pakloti bent jau pusantro metro gylyje, kur jų nepasiektų įšalas.
Šiuo metu dalis vamzdynų pakloti vos metro gylyje. Žemė įšalusi tiek pat.
Giedrė Balčiūtė