Titulai – šveicarui ir prancūzei

Australijos atvirojo teniso čempionato vienetų turnyrus laimėjo šveicaras Roger Federeris ir prancūze Amelie Mauresmo.

Vyrų vienetų varžybų finale 24 metų pajėgiausias planetos tenisininkas šveicaras Federeris 5:7, 7:5, 6:0, 6:2 įveikė 20-metį Kipro atstovą Marcosą Baghdatį ir laimėjo šį turnyrą po dvejų metų pertraukos.

Laimėjęs septintąjį per savo karjerą „Didžiojo kirčio” teniso turnyrą Federeris tapo pirmuoju tenisininku po 12 metų pertraukos, kuriam pavyko laimėti trejas iš eilės tokio rango varžybas. 1994-aisiais tris „Didžiojo kirčio” turnyrus iš eilės laimėjo amerikietis Pete’as Samprasas.

Moterų vienetų varžybų finalinis susitikimas nebuvo baigtas: po 52 minučių kovos, kai Mauresmo 6:1, 2:0 pirmavo prieš aštuntąjį reitingą turėjusią belgę Justin Henin-Hardenne, pastaroji dėl traumos atsisakė tęsti kovą. Turnyro pusfinalyje Prancūzijos tenisininkei taip pat buvo įskaityta pergalė nepasibaigus mačui, nes jo dėl traumos negalėjo baigti kita Belgijos tenisininkė Kim Clijsters.