„Lietuvos telekomui“ reikia dviejų pergalių

Vilniaus „Lietuvos telekomo“ krepšininkės po daugiau kaip trijų savaičių pertraukos vėl tęs Eurolygos reguliariojo sezono kovas. Šiandien namuose Lietuvos čempionės žais priešpaskutiniojo turo rungtynes su Krokuvos „Wisla“ (Lenkija). Pirmąją dvikovą svečiuose vilnietės laimėjo 71:55.

Į Vilnių „Wisla“ atvyko be vienos savo lyderių – 198 cm ūgio vidurio puolėjos Karos Brakston.

„Lietuvos telekomo“ amerikietės Keitė Daglas ir Dženifer Derevjanik po atostogų į Lietuvą grįžo sausio 2 dieną. Kol kas komandoje visos žaidėjos sveikos ir pasirengusios kautis.

Kitą savaitę išvykoje „Lietuvos telekomo“ laukia lemiama dvikova su grupės lyderėmis – Valansjeno „Olympic“ (Prancūzija) krepšininkėmis. Vilnietės jau užsitikrino vietą kitame Eurolygos etape, tačiau paskutinieji reguliariojo sezono turai lems komandų reitingą ir namų aikštės pranašumą ne tik aštuntfinalyje, bet ir ketvirtfinalyje.

Savo padėtį Lietuvos čempionės sukomplikavo paskutiniajame ture, kai Italijoje nelauktai pralaimėjo Neapolio „Phard“ ekipai.

„Lietuvos telekomui“, norint po reguliariojo sezono patekti tarp keturių stipriausių Eurolygos klubų, privalu laimėti abejas likusias rungtynes. Tokia užduotis kovojant su „Wisla“ yra įgyvendinama, tačiau laimėti Valansjene bus gerokai sunkiau. Namuose pirmajame rate „Lietuvos telekomas“ „Olympic“ krepšininkes palaužė po labai atkaklios ir permainingos kovos 79:75.

Tačiau net ir abejos laimėtos rungtynės negarantuos vilnietėms vietos pirmajame ketverte. „Lietuvos telekomas“ nuo moterų Eurolygos lyderių atsilieka tik viena pergale, bet vienas blogiausių įmestų ir praleistų taškų santykių lemia, jog Vilniaus komanda šiuo metu užima tik šeštąją vietą tarp visų turnyro komandų.

Ši vieta garantuoja savo aikštės pranašumą tik aštuntfinalio mačuose.

Tačiau likę du turai komandų turnyrinę padėtį dar gali stipriai pakeisti. Jei „Lietuvos telekomas“ laimėtų dvejas likusias rungtynes, sukaupto taškų skaičiaus galėtų pakakti, kad Lietuvos čempionės patektų į pirmąjį ketvertą. Tačiau daug priklausys ir nuo to, kaip seksis kitoms komandoms.

„Lietuvos telekomui“ labai svarbios rungtynės vyko vakar Čekijoje, kur Brno „Gambrinus“ namie rungtyniavo su Jekaterinburgo UGMK (Rusija), ir Prancūzijoje, kur Buržo CJM kovojo su Šoprono MKB (Vengrija).

Ne mažiau svarbi dvikova vyks ir šįvakar tarp A grupės lyderių – Pėčo „MiZo“ (Vengrija) ir Mondevilio „USO Basket“ (Prancūzija).

Dovilė Kamarauskienė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.