S. Petranselis padidino atotrūkį

XXVIII Dakaro dykumų ralio dešimtąjį etapą antradienį tarp automobilininkų laimėjo dukart pasaulio ralio čempionas ispanas Karlosas Sainsas („Volkswagen”). Jis 283 km nuvažiavo per 3 val. 28 min. 34 sek.

Antrą vietą užėmė kitas ispanas Nanis Roma („Mitsubishi”). Jis nugalėtojui pralaimėjo 4 min. 8 sek. Trečias finišavo lyderis prancūzas Stefanas Petranselis („Mitsubishi”), nugalėtojui pralaimėjęs 4 min. 58 sek.

Nugalėtojo titulą ginantis Prancūzijos lenktynininkas persvarą prieš antrąją vietą užimantį savo tėvynainį Liuką Alfaną („Mitsubishi”) padidino nuo 9 min. 16 sek. iki 40 min. 4 sek. L. Alfanas antradienį finišavo dvyliktas. Trečiąją vietą užima Pietų Afrikos atstovas Žanjelis de Vijersas („Volkswagen”, +1:03.17).

Motociklininkai, pagerbdami pirmadienį žuvusį savo kolegą australą Endį Kaldekotą (KTM), dešimtajame etape nelenktyniavo.

Tarp sunkvežimių vairuotojų antradienį pirmas buvo Olandijos atstovas Hansas Steisis (MAN) – 4 val. 31 min. Lyderiu išliko rusas Vladimiras Čaginas (KAMAZ), dešimtajame etape finišavęs trečias. Antrąją vietą bendrojoje įskaitoje užimantis kitas Rusijos atstovas Firdausas Kabirovas (KAMAZ) nuo lyderio atsilieka 3 val. 18 min. 52 sek.

15 etapų ralis baigsis sekmadienį Senegalo sostinėje Dakare.