G. Šileikis: Vyriausybė bando valdyti apskričių vadovus priemokom

Opozicinės Seimo Liberalų frakcijos atstovas Gintaras Šileikis neigiamai vertina šiandien Vyriausybės numatomą priimti nutarimą, kuriuo apskričių viršininkams bus nustatytos 35 proc., o jų pavaduotojams -25 proc. dydžio pareiginės algos priemokos „už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą“.

G. Šileikis atkreipia dėmesį į siūlymo nustatyti priedus motyvus. Kaip nurodyta Vyriausybės nutarimo projekto lydraštyje, priedus būtina nustatyti, nes „apskričių viršininkams dažnai tenka dalyvauti įvairiuose apskrityje organizuojamuose renginiuose, pasitarimuose, susitikimuose su užsienio svečiais, atstovauti Lietuvai pasirašant įvairias bendradarbiavimo sutartis su užsienio partneriais.“ G. Šileikio mano, kad „visa tai, ką Vyriausybė nori įvardinti kaip papildomą krūvį, yra įprastinė apskričių vadovų veikla. Jei jiems reikia papildomai mokėti už dalyvavimą posėdžiuose ar atstovavimą savo institucijai, kyla klausimas už ką jiems mokamas įstatymais nustatytas atlyginimas.“

Pastebėdamas, jog kiek mažesni priedai apskričių vadovams remiantis tais pačiais motyvais buvo skirti ir pernai, G.Šileikis teigia, jog kyla abejonių ar ministrų kabineto sumanymas numatyti priedus ir šiais metais neprieštarauja Valstybės tarnybos įstatymui, numatančiam, kad ilgiau kaip vienerius metus sunkesnėmis sąlygomis dirbančiam valdininkui turėtų būti ne mokami priedai, bet sprendžiama dėl jo algos padidinimo.

„Jei jau Vyriausybė yra įsitikinusi, kad apskričių vadovai daro tai, už ką jiems nėra mokamas atlyginimas, pirmiausia turi būti sprendžiama ar tai iš tiesų jiems priklauso daryti. Jei priklauso, padidinkime atlyginimus, o ne skirkime priedus, kurie iš esmės rodo, kad palaiminama valdininkų veikla, kuri nėra numatyta jų pareigybių aprašymuose“, – teigia G. Šileikis.

Vertindamas tai, kad praeitais metais Vyriausybė apskričių vadovams bei jų pavaduotojams „už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą“ skirti priedai buvo dešimčia procentų mažesni, G.Šileikis ironizuodamas pastebi, jog „Matyt, buvusiai Klaipėdos apskrities viršininkei Virginijai Lukošienei savo abejotinais sprendimais gerokai viršijus įprastą darbo krūvį, kitus nuo panašių iniciatyvų bandoma suturėti didinant priemokas“.

Liberalų frakcija

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.