Filharmonijos sezoną papuoš pianistų rečitaliai

Per intensyvų naująjį Lietuvos nacionalinės filharmonijos (LNF) koncertinio sezono pusmetį žadamas ne vienas įsimintinas pasirodymas. „Labai daug gerų dirigentų ir daug gerų solistų pasirodys ir su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru (LNSO), ir su Lietuvos kameriniu orkestru (LKO)“, – pristatydamas sezoną sakė Filharmonijos generalinis direktorius Egidijus Mikšys.

Jis išskyrė scenoje vyksiančius garsius pianistų rečitalius – Dmitrijaus Baškirovo, Petro Geniušo ir Rūtos bei Zbignevo Ibelhauptų.

Kovo 29 dieną savo kūrybinės veiklos 50-mečiui skirtame rečitalyje Baškirovas atliks klasikos programą – Wolfgango Amadeuso Mozarto, Josepho Haydno, Ludwigo van Beethoveno, Fryderyko Chopino ir Claude’o Debussy kūrinius.

Per naujo sezono pristatymą taip pat akcentuota, kad LNF, kaip ir viso pasaulio muzikų bendruomenė, 2006 metus pasitinka minėdama Mozarto 250-ąsias ir Dmitrijaus Šostakovičiaus 100-ąsias gimimo metines, todėl šių kompozitorių kūriniai dažnai skambės Filharmonijos koncertuose.

Ciklą Mozartui ir kitiems Vienos kompozitoriams skiria Vilniaus kvartetas, kuriam talkins pianistas Gabrielius Alekna, altistas Gediminas Dačinskas, Julianas Milkis (klarnetas) bei kiti solistai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.