Kauno medicinos universiteto klinikų pacientai sveiks prižiūrimi dar atidžiau
Vakar Kauno medicinos universiteto (KMU) Anesteziologijos klinikoje atidarytas Intensyvaus stebėjimo poskyris. Dviejose moderniai įrengtose palatose po įvairių operacijų nuo kelių valandų iki paros praleis pacientai, kurie anksčiau, priklausomai nuo būklės, būdavo vežami į reanimacijos skyrių arba bendras palatas.
Didesnės saugumo garantijos
Pooperaciniu laikotarpiu pacientams, įkurdintiems skirtingose palatose, garantuoti intensyvią priežiūrą yra sunku, o kilus komplikacijoms, juos tenka skubiai pergabenti į kitą skyrių. Papildomas stresas ir gaišatis tuomet gali tapti grėsme gyvybei.
„Tai Naujametė dovana pacientams, nes dėl to padidės jų saugumas pooperaciniu laikotarpiu. Toks poskyris yra pirmasis šalyje ir aš džiaugiuosi, kad jis atsirado pas mus. Iki šiol pacientai po operacijų atsidurdavo chirurgų ir chirurginio profilio slaugytojų rankose. Dabar pooperacinį laikotarpį išgyvenantys pacientai bus prižiūrimi anesteziologų, kurie bendravo su jais ir prieš operaciją”, – sakė KMUK vadovas Juozas Pundzius.
Jis pasidžiaugė, kad didžiulei Centrinių rūmų palatai, kuri yra pripažinta kultūros paveldo objektu, todėl negali būti suskirstyta į mažesnes erdves, rastas tinkamas pritaikymas. Į penkiolikos lovų palatą tikrai niekas nenori patekti, o dešimties lovų intensyvaus stebėjimo poskyris aprūpintas moderniausia įranga – visai kas kita.
Dvi specializuotos palatos
Antroji palata, įrengta Ortopedijos ir traumatologijos klinikoje, mažesnė ir ne tokia moderni. Didžiojoje palatoje prie kiekvienos lovos yra įrengtas specialus stovas medicinos aparatūrai, todėl skubant suteikti neatidėliotiną pagalbą personalas nerizikuos užkliūti už daugybės laidų, galės laisvai prieiti prie pacientų iš visų pusių. Lovos viena nuo kitos atskirtos užuolaidėlėmis, o sienos nudažytos šilta gelsva spalva. Visos šios permainos KMUK atsiėjo apie 200 tūkstančių litų.
„Dėl narkozės sukeltų komplikacijų pasaulyje miršta apie 2 proc. ligonių, o dėl kitų pooperacinių komplikacijų – iki 10 proc. ligonių. Kiekvienas atvejis yra skirtingas ir pirmosios kelios valandos po operacijos yra itin svarbios bei pavojingos. Į Reanimacijos skyrių po operacijų nukreipiami tie pacientai, kurių būklė ypač sunki. Paprastose palatose gydomi tie, kurių būklė lengvesnė. Tačiau reanimacijos palatose vietų stygius juntamas vis labiau ir anaiptol ne visiems sunkesniems pacientams po operacijų tokios slaugos reikia pagal objektyvius rodiklius. O slaugai paprastose palatose tokie ligoniai yra per sunkūs. Tad Intensyvaus stebėjimo poskyris – labai gera išeitis”, – sakė Anesteziologijos klinikos vadovė Aurika Karbonskienė.
Kilus sudėtingesnėms komplikacijoms, pacientai bus perkeliami į Reanimacijos skyrių, o tie, kurių būklė po pirmųjų valandų ar pusės paros medikams susirūpinimo nebekels, bus gydomi kituose skyriuose. Naujajame Intensyvaus stebėjimo poskyryje bus efektyviau padedama didelius skausmus kenčiantiems pacientams. Naujoji įranga sudarys galimybę pacientui savo nuožiūra pasirinkti, kada gauti naują nuskausminamųjų dozę.
Daiva Valevičienė