„Žalgiris” po atkaklios kovos įveikė slovėnus

Eurolygos varžybose Kauno „Žalgiris” namuose po labai atkaklios bei permainingos kovos rezultatu 80:79 (20:19, 19:23, 20:17, 21:20) nugalėjo Liublianos „Olimpija” (Slovėnija) krepšininkus ir turnyre iškovojo šeštąją pergalę.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo slovėnai, kurie po „Žalgirio” klaidos padidino skirtumą iki 7 taškų – 11:4. Varžovai dar kurį laiką išlaikė pranašumą savo rankose, tačiau kėlinuką spurtu 8:0 užbaigė ir persvėrė rezultatą kauniečiai – 20:19. Pagrindinis spurto iniciatorius buvo Simonas Serapinas, pelnęs 6 taškus iš eilės.

Antrajame kėlinuke komandos rungtyniavo apylygiai, o po Jimmy Oliverio tritaškio rezultatas tapo lygus – 36:36. Po to „Olimpija” pelnė 4 taškus be atsako, o į didžiąją pertrauką žaidėjai išėjo slovėnams pirmaujant 42:39.

Trečiajame ketvirtyje „Olimpija” kiek padidino skirtumą (47:41), tačiau po Larry Ayuso tritaškio rezultatas buvo lygus – 47:47. Viso likusio ketvirčio metu nei vienai, nei kitai ekipai nepavyko pabėgti į priekį didesniu nei 4 taškų skirtumu, o kėlinukas baigėsi 59:59.

Lemiamoje rungtynių dalyje vaizdas aikštėje nesikeitė – toliau vyko atkakli kova. Likus mažiau nei 3 minutėm Reggie Freemanas pataikė svarbų tritaškį bei persvėrė rezultatą savo komandos naudai – 72:71. Vis dėlto Teemu Rannikko atsakė dviem baudos metimais. Iki susitikimo pabaigos likus 29 sekundėms J.Oliverio tritaškis suteikė varžovams dviejų taškų pranašumą, tačiau Edas Cota tolimu metimu persvėrė rezultatą. Paskutinė slovėnų ataka, kurios metu Yotamas Halperinas atakavo iš toli, buvo nesėkminga ir „Žalgiris” šventė šeštąją pergalę Eurolygos varžybose.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Darjušas Lavrinovičius, pelnęs 19 taškų, atkovojęs 6 kamuolius ir blokavęs 3 varžovų metimus. R.Freemanas pridėjo 14 taškų, Tanoka Beardas – 11, S.Serapinas – 8, Vidas Ginevičius ir Paulius Jankūnas (6 atk. kam.) – po 7, E.Cota – 5 (7 rez. perd.), Jonas Mačiulis – 4, L.Ayuso – 3, Darius Šilinskis – 2.

Varžovų ekipoje išsiskyrė J.Oliveris – 21taškas, Y.Halperinas – 17 (5 atk. kam.), T.Rannikko – 10 (6 rez. perd.), Dragiša Drobnjakas – 9.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , .