Konfederacijų taurės turnyro B grupėje nugalėjo Brazilija ir Meksika

Konfederacijų taurės turnyre įvyko antrosios dienos varžybos, kuriose žaidė B grupės komandos. Meksika po permainingos kovos nugalėjo Japoniją, o Pasaulio ir Europos čempionų dvikovoje Brazilija įtikinamu rezultatu įveikė Graikiją.

Dabar taurėje vyks vienos dienos pertrauka, o šeštadienį varžybos tęsis A grupėje: 19:00 prasidės Vokietijos ir Tuniso susitikimas, 20:45 Australija susitiks su Argentina.

Japonija 1 – 2 Meksika

12′ [0 – 1] Atsushi Yanagisawa

39′ [1 – 1] Zinha

64′ [2 – 1] Jose Fonseca

Nepaisant aktyvesnio Meksikos žaidimo mačo pradžioje ir poros neišnaudotų galimybių 12 minutę gana netikėtai į priekį išsiveržė Japonija – A.Kaji perduotą kamuolį į vartus pasiuntė A.Yanagisawa.

Praleistas įvartis kiek sutrikdė meksikiečius ir iniciatyvą perimė Japonija, bet įvarčio azijiečių ekipai įmušti nepavyko. 28 minutę japonus jau gelbėjo jų vartininkas, atmušęs J.Borgetti smūgį galva.

Meksika atsigavo, ir likus šešioms minutėms iki pirmojo kėlinio pabaigos rezultatą puikiu smūgiu iš toli į vartų kampą išlygino brazilų kilmės meksikietis Zinha.

Antrasis kėlinys prasidėjo panašiai kaip pirmasis – Meksika kontroliavo žaidimą, o Japonija laukė varžovų klaidų. Antrą minutę netiksliai mušė S.Carmona, vėliau japonų vartininkas darbo turėjo atmušdamas Zinha ir L.Perezo smūgius. 57 minutę po Zinha perdavimo J.Borgetti smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą.

Visgi meksikiečių spaudimas pagaliau atsipirko 64 minutę, kai J.Fonseca po Perezo perdavimo pasižymėjo galva ir išvedė savo komandą į priekį. Dabar jau japonams reikėjo vytis varžovus, bet ir Yanagisawa ir K.Tamada smūgiai skriejo šalia vartų – Meksika nugalėjo ir pratesė savo 19 nepralaimėtų mačų seriją.

Brazilija 3 – 0 Graikija

42′ [1 – 0] Leite Ribeiro Adriano

46′ [2 – 0] Robson de Souza Robinho

81′ [3 – 0] Juninho Pernambucano

Iš pradžių atakuoti bandė graikai, o Brazilijos rinktinė po truputį įsižaidė ir pradėjo kontroliuoti kamuolį, tačiau pavojingesnių progų nesukūrė – O.Rehhagelio auklėtiniai sėkmingai rungtyniavo gynyboje.

Išsiveržti į priekį brazilams pavyko tik kėlinio pabaigoje: Adriano dešiniame krašte susistabdė kamuolį ir netikėtai galingu smūgiu iš maždaug 25 metrų užklupo vartininką A.Nikopolidį nepasiruošusį.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui Pasaulio čempionai rezultat padvigubino, kai po Gilberto perdavimo suklydus gynėjui vienas prieš vartininką prie tolimojo virpsto atsidūręs Robinho pasiuntė kamuolį į tinklą.

Iki mačo pagrindinio laiko pabaigos likus devynioms minutėms po keitimo į aikštę išėjęs Juninho padarė tai ką geriausiai moka – puikiu baudos smūgiu užsuko kamuolį virš sienelės ir į vartų kamputį nepalikdamas jokių vilčių graikų vartininkui.

Netrukus dar kartą įmušė Robinho, bet jo smūgis buvo neįskaitytas dėl nuošalės. Rezultatas išliko nepakitęs, ir įspūdingai sužaidusi Brazilija įtikinamai įveikė Europos čempionę Graikiją. Sekančiame mače brazilų laukia Meksika, o graikai susitiks su Japonija.