„Neptūnas” atsibunda tik ketvirtame kėlinyje

Penktadienį Klaipėdos „Neptūno” krepšininkai namie žaidė Baltijos krepšinio lygos (BBL) ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionatų rungtynes su Kėdainių „Nevėžiu”.

NEPTŪNAS – NEVĖŽIS 81:78 (25:22, 17:24, 16:20, 23:12). Žaidė ir taškus pelnė: „Neptūnui” – I. Milišauskas (13 min./2 tšk.), D. Kolmenas (36/20), V. Pečiukas (38/21), G. Vileita (40/13), O. Kurauskas (4/0), L. Viljamsas (7/4), V. Stanevičius (31/13), M. Mazuras (32/8); „Nevėžiui” – D. Lubys (5/0), G. Meceina (35/14), P. Počiuipa (19/9), G. Sirutavičius (29/6), M. Sakalauskas (30/9), M. Janišius (32/19), Ž. Stankus (32/17), R. Adomavičius (18/4).

Jau ne per pirmas rungtynes „Neptūno” krepšininkai beviltiškai pralaimėdami savo varžovams tris kėlinius sukrunta per paskutines dešimt rungtynių minučių. Taip buvo per rungtynes namie su „Šiauliais” ir penktadienį su „Nevėžiu”. Jei per susitikimą su šiauliečiais neptūniečiams nepavyko išsigelbėti nuo nesėkmės, tai užvakar per rungtynes su „Nevėžiu” klaipėdiečiai pabėgo nuo pralaimėjimo.

Permainingai vykusiose rungtynėse kėdainiečiai trečiojo kėlinio pabaigoje pirmavo net 11 taškų skirtumu. Tačiau ketvirtajame kėlinyje viskas apsivertė antraip.

Beveik nuo ketvirtojo kėlinio vidurio svečiai, esant rezultatui 78:66 jų naudai, nepelnė nė vieno taško. Na, o neptūniečiai šią žaidimo atkarpą laimėjo rezultatu 15:0 ir šventė pergalę.

Daugiausiai taškų „Neptūnui” pelnė rezultatyviausi komandos žaidėjai V. Pečiukas (21) ir D. Kolmenas (20).

Ši „Neptūno” pergalė yra reikšminga, nes buvo nugalėtas pajėgus varžovas. Kėdainiečiai šiemet yra užsibrėžę tikslą patekti į BBL čempionato geriausių komandų šešetuką. Be to, jų gretose žaidžia geriausias lapkričio mėnesio BBL pirmenybių žaidėjas M. Janišius. Jis per rungtynes su „Neptūnu” buvo vienas geriausių žaidėjų, nors žaidė su kojos trauma.

Pagrindinės BBL ir LKL pirmenybių rungtynės vyko šeštadienį Kaune, kur susitiko be pralaimėjimų rungtyniavę vietos „Žalgiris” ir Vilniaus „Lietuvos rytas”.

Pergalę rezultatu 74:63 (18:27, 23:12, 15:15, 18:9) iškovojo žalgiriečiai.

„Žalgiris” turi 16 pergalių iš tiek pat galimų. Antrąją vietą užimantis „Lietuvos rytas” turi 13 pergalių ir 1 pralaimėjimą.

Šeštadienį „Žalgirio” vidurio puolėjas Dariušas Lavrinovičius pelnė 13 taškų, atkovojo 15 kamuolių ir blokavo 5 metimus. Redžis Frymenas (Reggie Freeman) ir Laris Ajusas pridėjo po 10 taškų, o po traumos sugrįžęs Tanoka Berdas ir Paulius Jankūnas surinko po 9 taškus. Vilniaus komandai 18 taškų pelnė Robertas Štelmaheris, 13 – Robertas Javtokas (12 atk. kamuolių), 12 – Maetju Nilsenas (10 atk. kamuolių), 11 – Frederikas Hauzas.

5 min. vilniečiai pirmavo 20:11, 11 min. – 30:18, o 14 min. – 36:24. Bet po to kauniečiai spurtavo ir, laimėję atkarpą 17:3, išsiveržė į priekį 41:39. Trečiojo kėlinio viduryje po R. Štelmaherio tritaškio „Lietuvos ryto” ekipa pirmavo 52:49, tačiau netrukus aikštelės šeimininkai vėl persvėrė rezultatą ir daugiau nebeleido svečiams išsiveržti į priekį. 34 min. komandas skyrė tik vienas taškas – 60:59. 37 min. labai svarbų tritaškį pataikė D. Lavrinovičius (67:61), o Vilniaus komandą galutinai palaužė L. Ajuso tolimas šūvis 39 min.

Vakar „Neptūnas” savo arenoje rungtyniavo su „Panevėžiu”. Pergalę rezultatu 87:80 iškovojo neptūniečiai.