Kalinius liga kerta žaibiškai

Rekordišką vėžio plitimą nuteistiesiems paspartina įtampa ir liūdnos mintys.

Dar viena nuteistojo pavardė, įrašyta į vėžio aukų sąrašą, – 51 metų Stasys Kaleckas.

Kai iš Vilniaus 2-ųjų pataisos namų jį dar gyvą atvežė į Santariškėse įsikūrusį Onkologijos institutą, medikai tik skėsčiojo rankomis.

Neoperuojamas. Toks prieš kelias dienas buvo gydytojų nuosprendis.

Onkologinė liga jau buvo išplitusi po visą kūną. Tai išgirdęs nuteistasis atsisakė švitinimo. Jis buvo grąžintas į Laisvės atėmimo vietų ligoninę Lukiškėse. Joje S.Kaleckas šeštadienį ir mirė.

Tačiau šios gydymo įstaigos medikų nenustebino sparti ligos eiga. Ūmus vėžys – taip jie vadina onkologinį susirgimą, kuris labai greitai pasiekia paskutinę, ketvirtąją stadiją.

Sugalvojo naują vardą

– Ūmus vėžys – tokios ligos pavadinimo nerasime nė viename medicinos vadovėlyje. Kodėl taip šį susirgimą vadina Laisvės atėmimo vietų ligoninės medikai? – „Ekstra žinios“ pasiteiravo šios ligoninės direktorių Rimantą Gagį.

– Nuteistųjų organizmuose šis susirgimas plinta netradiciškai, labai staigiai. Todėl mes jį ir pavadinome ūmiu vėžiu. Žinoma, kad šią ligą taip vadina tik mūsų medikai kalbėdamiesi tarpusavyje.

– Galbūt kalinius liga greičiau sugraužia dėl to, kad dienas leidžiant už grotų linksmos, malonios mintys – retenybė?

– Aišku, kad kiekvienas nuteistasis gyvenime yra nemažai padaręs blogo. Bet galbūt ne vien blogos mintys graužia juos. Aš tai pavadinčiau Dievo pirštu, atpildu.

– Ar nuteistuosius greičiau pakerta tik vėžys, ar ir kitos ligos?

– Kitos ligos taip pat vystosi greitai, tačiau onkologiniai susirgimai užima išskirtinę vietą.

Motinai peiliu perrėžė pilvą

S.Kaleckui buvo diagnozuota ketvirtoji vėžio stadija. Likus beveik pustrečių metų iki bausmės pabaigos Vilniaus 3-iosios apylinkės teismo šių metų kovo 16 dienos nutartimi S.Kaleckas buvo lygtinai paleistas iš laisvės atėmimo vietos.

Tačiau išėjęs į laisvę ir prižiūrimas pataisos inspekcijos jis nuolat pažeidinėjo nustatytą tvarką, todėl Šiaulių apygardos teismas S.Kalecką nutarė grąžinti į pataisos namus.

Rudenį vėl patekęs už grotų S.Kaleckas labai krimtosi, todėl liga sparčiai progresavo.

Recidyvistu pripažintas šiaulietis S.Kaleckas buvo teistas penkis kartus. 1995 metais Šiaulių apygardos teismas dėl motinos nužudymo sunkinančiomis aplinkybėmis bei sesers sumušimo jam skyrė trylikos metų laisvės atėmimo bausmę.

Motinai S.Kaleckas peiliu perrėžė pilvą.

Ligoninėse praleido tik dieną

Laisvės atėmimo vietų ligoninės medikai prisimena kitą atvejį, kai vėžys vystėsi dar sparčiau.

Rugsėjo 5-ąją ligoninėje mirė 54 metų Vaclovas Nevedomskis, kuris diena anksčiau buvo į šią gydymo įstaigą perkeltas iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo.

Iki suėmimo nuolatinės gyvenamosios vietos neturėjęs V.Nevedomskis teistas nebuvo. Jis buvo kaltinamas sukčiavimu, neteisėta įmonės veikla, apgaulingu apskaitos tvarkymu, dokumentų klastojimu.

Stiprėjant pilvo skausmams V.Nevedomskis buvo išvežtas į Vilniaus greitosios pagalbos ligoninę. Tą pačią dieną grąžintas į Laisvės atėmimo vietų ligoninę jis mirė nuo onkologinio susirgimo.

Žmogžudys labai susikrimto

54 metų Vaclovui Cuprūnui liga sparčiai progresuoti ėmė po to, kai jis sužinojo, kad iš kalėjimo kameros neištrūks.

Mat Laisvės atėmimo vietų ligoninės gydytojų komisijos aktas nesuminkštino Vilniaus 2-osios apylinkės teismo teisėjų širdžių. Nors medikai prašė vėžiu sergantį V.Cuprūną atleisti nuo tolesnio bausmės atlikimo, teismas šio prašymo nepatenkino.

Po tokio sprendimo už nužudymą nuteistas V.Cuprūnas tepagyveno tris mėnesius.

Mirė prieš pat teismo posėdį

Vienas žymiausių nuo vėžio mirusių nuteistųjų – 42 metų Artūras Kibildis.

A.Kibildis mirė kovo 29-ąją. Jam buvo diagnozuota limfinės sistemos vėžio ketvirtoji stadija. Ligoninėje A.Kibildis gydėsi tik tris savaites – liga sparčiai progresavo. Paskutinėmis gyvenimo dienomis nuteistasis dėl paralyžiaus nebegalėjo judėti.

Prieš šešerius metus A.Kibildis organizavo visuomenę sukrėtusį nusikaltimą, kai Šiaulių miesto mokesčių inspekcijos pastate buvo padėtas galingas sprogstamasis užtaisas. Per sprogimą žuvo viena moteris, dar dešimt žmonių buvo sužaloti.

A.Kibildis nebesulaukė teismo posėdžio, kuriame turėjo būti nagrinėjamas tolesnis bausmės atlikimo klausimas dėl sparčiai progresuojančios ligos. Jis mirė posėdžio išvakarėse.
„Ekstra žinios“

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.