Vilniuje koncertuos „The Chancel Choir“ iš Kalifornijos

Birželio 27 dieną Vilniaus šv. Kazimiero bažnyčioje įvyks vienintelis Lietuvoje Berklio (Kalifornija) Pirmosios presbiterių bažnyčios mišraus choro „The Chancel Choir“ koncertas, kurio metu kolektyvas klausytojams pristatys įvairiaspalvę programą – nuo Renesanso chorinės muzikos iki spiričiuelių aranžuočių.
Šis koncertas yra „The Chancel Choir“ vasaros gastrolių Europoje dalis. Koncertinės kelionės metu choras dainuos Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir dar keliose kitose Europos šalyse.
„The Chancel Choir“ yra vienas iš chorų, susikūrusių prie Pirmosios presbiterių bažnyčios nedideliame Berklio mieste Kalifornijos valstijoje, prie San Francisko. Tai mišrus suaugusiųjų choras, kuriame nuolat dainuoja apie 70 įvairaus amžiaus vyrų ir moterų. Koncerte Vilniuje dalyvaus apie 45 choristai.
Į koncerto šv. Kazimiero bažnyčioje programą įtraukta įvairių epochų ir skirtingos stilistikos kūrinių: nuo Renesanso ir baroko (Tomąs Luis de Victoria, Jacob Arcadelt, Giovanni Batista Pergolesi) iki šiuolaikinių (Knut Nystedt, Ląszl“ Halmos, Rene Claussen).
„Šiais metais, rengdami antrąsias choro gastroles Europoje, siekėme gerokai išplėsti koncertų geografiją. Todėl šį kartą į mūsų koncertinį maršrutą įtraukta ir Lietuva, ir kitos dvi Baltijos šalys. Tikiuosi, pirmoji pažintis bus įdomi ir mums, ir Lietuvos publikai“, – sakė „The Chancel Choir“ meno vadovas ir dirigentas Mitčelas Kouvingtonas (Mitchell Covington).
Jis chorui vadovauja nuo 1992 metų ir šiuo metu yra svarbiausias viso muzikinio gyvenimo Berklio Pirmojoje presbiterių bažnyčioje organizatorius. M.Kouvingtonas 1990 metais baigė chorinio dirigavimo studijas Pietų Kalifornijos universitete, pelnydamas „Išskirtinio absolvento“ apdovanojimą už puikius mokslo rezultatus. Jis yra dirbęs su mišriais, vaikų ir moterų chorais. M.Kouvingtonas yra vienas iš Amerikos choro dirigentų asociacijos vadovų. Be to, jis reiškiasi kaip kompozitorius, skelbia publikacijas spaudoje įvairiomis chorinės muzikos temomis.
Pirmosios ‘The Chancel Choir“, vienijančio kelias dešimtis aukštos muzikinės kokybės siekiančių dainininkų, gastrolės Europoje vyko 2001 metais. Tuomet surengti keli koncertai Vengrijoje, Čekijoje ir Slovakijoje.
Kolektyvas aktyviai koncertuoja ir JAV: kasmet organizuojami koncertai Kalifornijoje ir kitose valstijose, choro pasirodymuose dalyvauja žymiausi vietiniai atlikėjai.
Kolektyvas kasmet parengia bent po vieną naują koncertinę programą, atlieka daugiausia religinę, bet labai įvairią muziką – nuo Renesanso ir baroko kūrinių iki modernių 21-ojo amžiaus kompozicijų ir tradicinių spiričiuelių.
1989 metais ‘The Chancel Choir“ koncertavo atidarant Amerikos choro dirigentų asociacijos kasmetinį suvažiavimą – vieną prestižiškiausių renginių JAV chorinės kultūros sferoje.
Berklio (Kalifornija) Pirmosios presbiterių bažnyčios mišraus choro ‘The Chancel Choir“ vienintelis koncertas Vilniuje: birželio 27 dieną šv. Kazimiero bažnyčioje, pradžia -18.30 val. Įėjimas laisvas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.