Sudegė XVIII amžiuje pastatyta koplyčia

Trečiadienį apie 15 valandą Šakynos miestelio (Šiaulių r.) senosiose kapinėse liepsnojo koplyčia. Ugnis visiškai suniokojo medinį koplyčios stogą, vidinius perdengimus. Ugniagesiai beveik neabejoja, kad statinys buvo padegtas.

Pirmieji rusenančią koplyčią pastebėjo pro kapines ėję šakyniškiai, jie iškvietė rajono Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesius gelbėtojus. Šiems atvykus senoji kapinių koplyčia jau degė atvira liepsna.

Šakynos seniūnas Algimantas Rudis koplyčios padegimą pavadino išpuoliu prieš šakyniškius, o jo sukėlėjus – nusikaltėliais. „Padaryta didelė moralinė žala – ji kur kas didesnė už materialinę“, – trečiadienį „Šiaulių kraštui“ sakė seniūnijos vadovas. A. Rudis teigė vis dėlto tikįs, kad gaisrą sukėlė ne priešiškų pažiūrų gyventojai – kapinėse esą palaidota nemažai lenkų tautybės žmonių, o atsitiktiniai – galbūt nuorūką numetę – asmenys.

Savaiminio užsidegimo versiją seniūnas kategoriškai atmetė – kapinėse nėra elektros instaliacijos ar kokių nors kitų gaisrą galėjusių sukelti įrenginių.

XVIII amžiuje pastatyta koplyčia yra kultūros paveldo objektas. Manoma, kad ji statyta kartu su Šakynos bažnyčia, kaip nurodo rašytiniai šaltiniai – 1830-aisiais.

2005-12-08 05:17

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.