Gruodžio 16 dieną Vilniaus Kongresų rūmuose skambės šeštasis koncertas iš ciklo „Visi G.Mahlerio simfoniniai kūriniai” , skirto kompozitoriaus G.Mahlerio 145-osioms gimimo metinėms ir dirigento G.Rinkevičiaus 25-ių kūrybinės veiklos metų sukakčiai. Kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru viešnia iš Čekijos – dainininkė Dagmar Peckova atliks dainų ciklus „Keliaujančio pameistrio dainos” („Lieder eines fahrenden Gesellen” ) ir „Dainos apie mirusius vaikus” („Kindertotenlieder” ). Koncerte skambės simfonija Nr. 6 a-moll. Koncertui diriguos Maestro Gintaras Rinkevičius.
Dainininkę Dagmar Peckovą, kuri jau senai įsitvirtino Europos atlikėjų žvaigždyne, čekai vadina savo šalies pasididžiavimu. Jos populiarumą ir balso duomenis galima būtų palyginti su garsiąja Lietuvos atlikėja Violeta Urmanavičiūte-Urmana. Visoje Europoje D. Peckova laikoma vienu brandžiausių mecosopranų (jos repertuare yra ir soprano partijų). Solistė pasirodė garsiausiuose Europos operos teatruose, tarp kurių Štutgarto, Ženevos, Bazelio, Drezdeno, Berlyno, Paryžiaus, Hamburgo, Londono Covent Gardeno teatrai, dainavo su žymiais orkestrais – Vienos simfoniniu, Miuncheno filharmonijos, Staatskapelle Berlin, Amsterdamo, Staatskapelle Dresden, Ženevos Orchestre de la Suisse Romande, Čekijos filharmonijos, BBC simfoniniu, Oslo filharmonijos ir daugybe kitų.
„Gyvenimas – kaip Mahlerio muzika, po laimės valandėlės ateina ilgos valandos depresijos, bet juk tai kasdienybė, turime su ja susitaikyti… Taip stipriai susiliejau su Mahlerio muzika, kad galiu sakyti, jog ji – kaip gyvenimas” , teigia Mahlerio muziką mėgstanti ir nuolat koncertuose ją atliekanti dainininkė. Dainų ciklus, kurie bus atlikti gruodžio 16 d. su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, D.Peckova yra įrašiusi į kompaktinę plokštelę.
Dagmar Peckova gimė Čekijoje, Chrudimo miestelyje, turtingame savo senąja architektūra. Muzikali būsimos dainininkės šeima, mėgusi operų įrašus, iš pradžių lavino dukters fortepijono įgūdžius, tik vėliau D. Peckova pati pasirinko dainavimą. Ji baigė Prahos konservatoriją, sėkmingai dalyvavo daugelyje konkursų, laimėjo pirmąsias vietas Prahos pavasario festivalyje ir A. Dvorako konkurse. Po sėkmingo sezono Saksonijos valstybinėje operoje Drezdene, kur drąsiai išvyko dirbti nemokėdama vokiečių kalbos, solistė daugelį metu dirbo Berlyno valstybiniame operos teatre. Šiuo metu ji su vyru, vokiečių muziku, gyvena Vokietijoje ir nuolat bendradarbiauja su Drezdeno operos teatrais. 2005 metų pavasarį Drezdeno Saksonijos valstybiniame operos teatre D.Peckova diriguojant Kentui Nagano, debiutavo R.Strausso operoje „Salomė” , o Miuncheno valstybinėje operoje, diriguojant Fabio Luisi, parengė Preciozilos partiją G.Verdžio „Likimo galioje” .
„Keliaujančio pameistrio dainos” yra vienas populiariausių G.Mahlerio dainų ciklų, o „Dainos apie mirusius vaikus” – liūdnas, gilus, metafizinis dainų ciklas, kuriuo muzikas bandė atsakyti į amžinybės keliamus klausimus – tikėjimo atgimimą, žmogaus ir gamtos vienybę. Kūrinys parašytas 1901-1902 metais, o po penkmečio kompozitorius pats patyrė skaudžią netektį – jo dukrelė Anna Maria mirė vos ketverių.
Šeštoji G. Mahlerio simfonija, kuri visais laikais buvo nepaprastai mėgstama garsiausių pasaulio dirigentų, dažnai vadinama „Pirmąja XX amžiaus simfonija” . Pasitikėjimo savimi trapumas, būties tragiškumas atsispindi 6-osios simfonijos audinyje (iš pradžių Mahleris buvo davęs jai „tragiškosios” antraštę), kurtoje maždaug tuo pat laiku, kaip ir „Mirusių vaikų dainos” . Klasikinės 4 dalių formos simfonija yra vienintelė, kurioje kompozitorius „leidžia” laimėti mirčiai. „Nė vienas iš jo kūrinių negimė iš tokių gilių širdies klodų kaip šis” , – sakė kompozitoriaus žmona Alma Mahler.
Koncertas Kongresų rūmuose įvyks 19 val.
Kategorijos
- Aplinkosauga
- Augintiniai
- Ekonomika
- Informacinės technologijos
- Interjeras
- Įvairenybės
- Justicija
- Kinas
- Kultūra
- Laisvalaikis
- Lietuvoje
- Medicina
- Mityba
- Mokslas
- Moterims
- Nuomonė
- Pasaulyje
- Politika
- Psichologija
- Receptai
- Renginiai
- Šeima ir namai
- Specialistai konsultuoja
- Sportas
- Statyba
- Švietimas
- Transportas
- Vaikai
- Vyrams
- Žiniasklaida