Lietuvos kosmetikos ir buitinės chemijos gamintojų asociacija „Likochema” bei pakuočių ir elektronikos atliekų tvarkytojų asociacija „Peata” pasirašė tarpusavio paramos ir bendradarbiavimo sutartį, siekdamos suvienyti pastangas rengiant ir įgyvendinant visuomenės švietimo programas aplinkos apsaugos srityje. Bendrais švietimo projektais bus siekiama šviesti ir informuoti visuomenę apie pakuočių ir elektronikos atliekų poveikį mus supančiai aplinkai, atkreipti dėmesį į aplinkos taršos problemas, ugdyti aktyvią visuomenės poziciją ir dalyvavimą sprendžiant taršos pakuočių bei elektronikos atliekomis problemas.
Šiemet savo gyvavo penkmetį švenčianti asociacija „Likochema” vienija Lietuvos ir užsienio įmones, jų tarpe visame pasaulyje žinomos kompanijos „Procter & Gamble”, „Henkel”, „Unilever”, „Colgate- Palmolive”, „L’Oreal”, „Avon” ir kt. , garsėjančios išskirtiniu dėmesiu aplinkos apsaugos problemoms ir savo veikloje taikančios aukštus aplinkosaugos standartus. Asociacijos vykdomoji direktorė Inara Joniškienė teigia, kad „Likochema” nariai Lietuvos pirkėjams pateikia labai platų asortimentą gaminių – tai kosmetikos ir buitinės chemijos gaminiai, maisto produktai, asmens higienos prekės, smulkūs namų elektronikos prietaisai. Visi jie pasiekia vartotoją supakuoti.
„Mūsų asociacijos nariai – atsakingi bendruomenės nariai. Mums ne tas pats, kur nukeliauja mūsų gaminių pakuočių atliekos, nebenaudojami namų prietaisai. Jaučiamės atsakingi ir norime savo pirkėjus paskatinti tinkamai rūšiuoti ir šalinti namuose susidarančias atliekas. Tikime, kad kartu su profesionaliais partneriais pavyks įgyvendinti šiuos tikslus”, – sako p. Inara Joniškienė.
Asociacija „Peata” aktyvią veiklą pradėjo 2005 m. Įsikūrusi laikinojoje sostinėje ji atstovauja atliekas tvarkančias įmones, išsibarsčiusias po visą Lietuvą. „Peata” prezidentas Rimantas Šlekys įsitikinęs, kad gamintojų ir atliekas tvarkančių įmonių bendradarbiavimas yra būtinas siekiant sėkmingai spręsti taršos pakuočių ir elektronikos atliekomis problemas ir džiaugiasi, kad pavyko rasti bendrą kalbą.
„Ši sutartis – tik pirmas žingsnis.”,- teigia p. Šlekys. – „Sėkmingas taršos pakuočių ir elektronikos atliekomis problemų sprendimas reikalauja ne tik pramonės bei atliekas tvarkančių įmonių bendradarbiavimo. Didelis vaidmuo tenka Aplinkos ministerijai, kuri formuoja strategiją šalies mastu, savivaldybėms, kontroliuojančioms institucijoms, ir neabejotinai – gyventojams, be kurių aktyvaus dalyvavimo, gerų rezultatų tikėtis būtų nerealu. Būtent šioje sistemos grandyje šiandien matome didžiausią problemą ir jos sprendimui planuojame skirti nemažai pastangų. Tam pasitelksime ne tik savo specialistus, bet ir labiau patyrusius kolegas kitose šalyse. Tikimės, kad mūsų iniciatyvą palaikys ir daugiau Lietuvos gamintojų, importuotojų bei verslo asociacijų”.
„Likochema”,
„Peata”