NMA ieško būdų žemdirbius paskatinti žemę apsodinti miškais

Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (NMA), skatindama ūkininkus apsodinti nenaudojamą žemės ūkio paskirties žemę mišku, ieško būdų, kaip lengvinti reikalavimus mišką sodinti norintiems žemdirbiams.
Siekiant, kad miškų ūkiui skiriama Europos Sąjungos (ES) parama Lietuvoje būtų įsisavinama aktyviau ir efektyviau, NMA su ūkininkais, miškininkais ir miško savininkus atstovaujančių organizacijų bei valstybės institucijų atstovais surengė diskusiją „ES parama miškų sektoriui – problemos ir perspektyvos”.
Susitikime su socialiniais partneriais aptarta paramos miškų sektoriui administravimo eiga, tendencijos, dažniausiai pasitaikančios klaidos ir kitos problemos. Taip pat apžvelgta statistinė informacija apie gautas paraiškas, mokėjimo prašymus bei išmokėtas paramos sumas.
Parama miškų ūkiui Lietuvoje teikiama pagal Kaimo plėtros 2004-2006 m. plano (KPP) priemonę „Žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku” bei Lietuvos 2004-2006 m. bendrojo programavimo dokumento (BPD) Kaimo plėtros ir žuvininkystės prioriteto priemonę „Miškų ūkis”. Susitikime daugiausiai diskusijų sukėlė KPP priemonė, kuriai įgyvendinti numatyta 92,5 mln. Lt, tačiau ūkininkai kol kas neskuba naudotis šia parama. Su socialiniais partneriais buvo aptarta, kokios priežastys lemia mažą pareiškėjų aktyvumą, ką daryti, kad ši paramos priemonė taptų patrauklesnė.
„Iš partnerių išgirdome nemažai vertingų pasiūlymų. Juos išnagrinėję, inicijuosime galimus pakeitimus, – po diskusijos sakė NMA direktorius Saulius Silickas. – „Siekiame, kad ūkininkai įsisavintų kuo daugiau jiems numatytų paramos lėšų, todėl stengiamės atsižvelgti į visas pastabas ir pasiūlymus dėl paramos administravimo tobulinimo.”
Reikalavimus miško įveisimui NMA šiemet kartą jau lengvino. Iš paraiškas teikiančių ūkininkų, kurių parengto miško apželdinimo projekto vertė neviršija 10 tūkst. eurų, NMA dabar nereikalauja trijų komercinių pasiūlymų iš paslaugų ir prekių tiekėjų. Taip pat atsisakyta reikalavimo nurodyti projekto finansavimo šaltinį, kai mišku yra apželdinamas daugiau kaip 5 hektarų žemės plotas. Rudenį pradėta kompensuoti pridėtinės vertės mokestį bei dirvos paruošimo išlaidos, patirtos iki paramos sutarties su NMA pasirašymo. Anksčiau ūkininkams buvo kompensuojamos išlaidos tik už miško želdinimo projekto parengimą, tuo tarpu PVM nebuvo kompensuojamas iš viso.

Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (NMA)

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.