Lietuvos rinkoje nėra netinkamo vartoti „Nestle“ pieno mišinio

Kompanijos „Nestle“ pagaminto pieno mišinio, kuris netinkamas vartoti vaikų maistui, į Lietuvos rinką nepateko.

Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus pavaduotojo Zenonos Stanevičiaus, bendrovės „Nestle Baltic“ įmonė, platinanti „Nestle“ firmos pieno mišinėlius, užtikrino, kad šis vaikų maistas Lietuvoje neplatinamas.

Italijos teismas antradienį priėmė sprendimą, kad iš prekybos tinklo turi būti atšaukta apie 30 milijonų litrų kompanijos „Nestle“ pagaminto pieno mišinio vaikams, kuris yra netinkamas vartoti.

Turimais duomenimis, mišiniuose aptikta dažų, naudojamų užrašams ant pakuočių spausdinti. Kol kas nežinoma, ar produkcija yra toksiška. Šiuo metu Italijoje iš apyvartos išimami dviejų rūšių „Nestle“ mišiniai, kurių vartojimo laikas baigiasi ateinančių metų rugsėjį. Į Lietuvą šių produktų neįvežama.

Lietuvos VMVT tikrina maistą, ypač skirtą kūdikiams ir mažiems vaikams.

Patikrinus 181 prekybos įmonę, prekiaujančią vaikams skirtais pieno mišiniais, 33 iš jų nustatyta pažeidimų. 94 proc. nustatytų pažeidimų – ženklinimo netikslumai, kiti – dėl pasibaigusių produktų galiojimo terminų.

VMVT taip pat kontroliuoja, ar vaikams skirtuose mišiniuose nėra genetiškai modifikuotų organizmų (GMO). 2004-2005 metais Nacionalinėje veterinarijos laboratorijoje ištirti 6 mėginiai mišinių su sojos komponentais – GMO nerasta.

2005-11-23 14:42

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.