11 lyga: „Lokomotiv” įsitvirtino pirmoje vietoje

Savaitgalį Rusijos Premier lygoje įvyko eilinio turo susitikimai. Keturiuose mačuose šeimininkai nugalėjo rezultatu 1-0, du baigėsi lygiosiomis, o du laimėjo svečiai.

Centrinė turo dvikova vyko Sankt Peterburge. Susitiko vietos „Zenit” bei devyniskart Rusijos čempionai Maskvos „Spartak”. Susitikimo metu dominavo „Zenit”, bet antrojo kėlinio pradžioje praleido vieną iš retų „Spartak” kontratakų ir nuo 59-osios mačo minutės atsidūrė besivejančio padėtyje. Besibaigiant rungtynėms atrodė, kad „Spartak” pirmą kartą nuo 2002 metų nugalės „Zenit” Sankt Peterburge, bet taip negalvojo A.Keržakovas, kuris 85-ąją minutę išlygino rezultatą.

Praėjusių metų Rusijos „Premier” lygos čempiono Maskvos „Lokomotiv” išvyka į Jaroslavlį buvo sėkmingesnė. Tačiau ir dabartinis čempionas susidūrė su sunkumais. Pirmąjį įvartį tik 79-ąją minutę į savo vartus pelnė „Shinnik” žaidėjas M. Starostyakas, o po dešimties minučių „Lokomotiv” pergalę rezultatu 0-2 įtvirtino D.Loskov įvartis, taigi „geležinkeliečiai” įsitvirtino pirmoje turnyrinės lentelės vietoje.

Po truputį taškus renka Maskvos „Dinamo”, su vyriausiojo trenerio pareigas laikinai einančiu A.Kobelevu priešakyje. Šį kartą Maskvoje buvo nugalėta „Alania”. Rezultatas 1-0 neatspindi rungtynių eigos, kurių metų aikštėje dominavo „Dinamo” futbolininkai.

Ramenskojės „Saturn” ir Maskvos „Torpedo” komandų pozicijos turnyrinėje lentelėje žadėjo įdomią kovą, tačiau susirinkusiems varžovams pirmajame kėlinyje parodė ginybinį futbolą be aštresnių momentų. Vis dėlto po pirmojo kėlinio aikštėje pasirodęs V.Jesipovas 78-ąją minutę pelnęs įvartį „Saturn” komandai padėjo išplėšti pergalę.

Kazanėje „CSKA” turėjo egzaminuoti lygos vidutiniokus „Rubin”, tačiau viskas pakrypo į priešingą pusę, kai 30-ąją minutę „Rubin” žaidėjas T.Čižekas pelnė įvartį savo komandai. Po šio įvarčio „CSKA” futbolininkai puolė lyginti rezultatą. Po pirmojo kėlinio į aikštę buvo išleistas UEFA taurės finalo didvyris R. Carvalho, bet šie žingsniai nepadėjo ir rezultatu 1-0 rungtynės baigėsi netikėta „Rubin” pergale.

Rostove susitiko „Rostov” bei Grozno „Terek”. Šiose rungtynėse, kurios stokojo aštresnių momentų, minimaliu rezultatu nugalėjo „Rostov” futbolininkai, kuriems tai buvo pirmoji pergalė per 11 Rusijos „Premier” lygos turų. Tuo tarpu Permės „Amkar” savo aikštėje nesugebėjo įveikti tris kart iš eilės pralaimėjusių „Tom” futbolininkų ir turėjo tenkintis nulinėmis lygiosiomis.

Maskvoje „Moskva” klubas susitiko su sunkioje padėtyje esančiu Samaros „Krylja Sovetov”. Pergalės atveju „Moskva” galėjo kilstelti iki antros pozicijos turnyrinėje lentelėje. „Moskva”, kontroliavusi žaidimo eigą visą pirmą kėlinį, antrajame jau nebeatrodė taip galingai ir rungtynių pabaigoje praleido link savo vartų vieną iš „Krylja Sovetov” atakų, kurios metu O. Koromanas įsiveržė į „Moskva” baudos aikštelę. Ten varžovą pargriovė R.Džiaukštas, tad teisėjas neabejodamas skyrė 11 m baudinį, kurį sėkmingai realizavo ir pergalę svečiams išplėšė buvęs Kijevo „Dinamo” žaidėjas A.Gusinas.

11 turo statistika

„Zenit” 1 – 1 „Spartak”

59’ [0 – 1] Roman Pavliuchenko

85’ [1 – 1] Aleksandr Kerzhakov

E. Majus („Zenit”) registruotas nebuvo, I. Dedura („Spartak”) žaidė visas rungtynes.

„Shinnik” 0 – 2 „Lokomotiv”

79’ [0 – 1] Mikhail Starostyak (į savo vartus)

89’ [0 – 2] Dmitiy Loskov

„Amkar” 0 – 0 „Tom”

A. Jankauskas („Amkar”) rungtynėms nebuvo registruotas.

„Dinamo” 1 – 0 „Alania”

29’ [1 – 0] Derlei

39’ Derlei nerealizavo 11 m. baudinio.

Ž. Karčemarskas („Dinamo”) rungtynėms registruotas buvo, bet aikštėje nepasirodė. D. Žutautas („Alania”) žaidė visas rungtynes, N. Barasa („Alania”) rungtynėms registruotas nebuvo.

„Saturn” 1 – 0 „Torpedo”

78’ [1 – 0] Valeriy Jesipov

M. Samusiovas („Torpedo”) buvo registruotas, bet aikštėje nepasirodė.

„Rubin” 1 – 0 „CSKA”

30’ [1 – 0] Tomash Chizhek

O. Buitkus („Rubin”) žaidė nuo 86-osios minutės. D. Šemberas („CSKA”) žaidė visas rungtynes.

„Rostov” 1 – 0 „Terek”

71’ [1 – 0] Mikhail Osinov (11 m)

„Moskva” 0 – 1 „Krylja Sovetov”

88’ [0 – 1] Andrey Gusin

R. Džiaukštas („Moskva”) bei R. Poškus („Krylja Sovetov”) žaidė visas rungtynes. E. Raziulis („Krylja Sovetov”) rungtynėms registruotas nebuvo.