Greičio mėgėjų baudos nebaugina

Greičio apribojimų nepaisantys vairuotojai kelių policininkams kelia vis didesnį galvos skausmą. Judriomis miesto gatvėmis it tuščia autostrada lakstantys nutrūktgalviai dėl pomėgio viršyti greitį neretai praranda ne tik šimtus litų ar teisę vairuoti, bet ir gyvybę.

Dėl greičio – ir mirtys

Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos duomenimis, per devynis šių metų mėnesius šalies keliuose buvo užregistruoti 4885 eismo įvykiai – beveik 8 procentais daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Juose žuvo 515 žmonių, daugiau kaip šeši tūkstančiai eismo dalyvių buvo sužaloti.

74 proc. visų užregistruotų avarijų įvyko dėl transporto priemonių vairuotojų kaltės.

Dėl nedrausmingų vairuotojų kaltės žuvo 376 žmonės, 4977 buvo sužeisti. Avarijos nusinešė 140 pėsčiųjų, 138 automobilių keleivių ir 57 dviratininkų gyvybę. Tarp žuvusiųjų – 53 nepilnamečiai.

Vien pastarąjį mėnesį Klaipėdoje įvyko beveik 600 avarijų. Jose du žmonės žuvo, daugiau nei 50 buvo sužeista. Pernai per tą patį laikotarpį uostamiestyje buvo užregistruotos 495 avarijos.

Daugiausiai eismo nelaimių įvyko dėl viršyto leistino greičio.

Pažeidėjų nesuskaičiuoja

Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Eismo priežiūros skyriaus Administracinės veiklos poskyrio vyresnysis specialistas Ričardas Patlaba negalėjo tiksliai pasakyti, kiek per mėnesį už greičio viršijimą nubaudžiama pavojų sau ir kitiems keliančių nedrausmingų vairuotojų. Tačiau pripažino, kad jų nemažai.

Dažniausiai palenktyniauti tiek miesto gatvėmis, tiek užmiestyje mėgsta jaunuoliai. Tačiau jie nebūtinai būna neblaivūs.

Nors uostamiestyje sparčiai daugėja automobilių, neretai susidaro spūstys, pramuštgalviai vairuotojai įsigudrina viršyti greitį 20 ir daugiau kilometrų per valandą.

Anot kelių eismo priežiūros pareigūnų, daugiausiai didelio greičio mėgėjų sustabdoma tomis valandomis, kai mieste nėra spūsčių.

Bausmės neišvengia

Anot R. Patlabos, pareigūnams dažniausiai tenka bausti ne daugiau kaip 20 km per valandą greitį viršijusius kelių eismo taisyklių pažeidėjus.

Tokiu atveju gresia piniginė bauda nuo 20 iki 100 litų. Ją sustabdytas vairuotojas gali sumokėti vietoje.

Jeigu greitis viršytas daugiau kaip dvidešimčia kilometrų per valandą, pažeidėjui surašomas Administracinės teisės pažeidimo protokolas ir jis privalo atvykti į Klaipėdos VPK eismo priežiūros skyrių Šermukšnių g. 10. Jeigu nedrausmingas vairuotojas nėra klaipėdietis, jis turi ateiti į savo gyvenvietės policijos eismo priežiūros poskyrį.

Baudą, kurios dydis, priklausomai nuo viršytų kilometrų, gali siekti iki 1500 litų, greičio mėgėjas privalo apmokėti per 15 dienų. Jeigu vairuotojas šito nepadaro, bauda išieškoma priverstiniu būdu.

Praranda teises

Nepaisantiems greičio apribojimų vairuotojams gali tekti atsisveikinti ne tik su nemenka pinigų suma, bet ir su vairuotojo teisėmis.

Surinkęs dešimt baudos balų, vairuotojas 9-12 mėnesių gali tapti pėsčiuoju.

Baudos balų neskiriama tik už mažesnį nei 10 km per valandą greičio viršijimą.

Jeigu greitis viršytas 10-20 km, skiriamas 1 baudos taškas, nuo 20 iki 30 – keturi, nuo 30 iki 50 – šeši, nuo 50 km – aštuoni baudos balai.

Julija Gural

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.