Rekonstruojamas Kultūros ministerijos pastatas

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos pastate ( Vilnius, Basanavičiaus g. 5 ) vyksta pastato rekonstrukcijos darbai.

Praeitais metais prasidėję rekonstrukcijos darbai tęsiami šiemet: pagal projektą numatoma antro, trečio ir ketvirto aukšto pagrindinės laiptinės, garažų, inžinierinių tinklų ir pagrindinio ( gatvės ) fasado rekonstrukcija, dar planuojama įrengti lankytojų priėmimo patalpą su laukiamuoju bei tarpaukštinio susisiekimo priemonę žmonėms su fizine negalia – sumontuoti liftą, taip pat įrengti serverinę, kondicionavimo sistemą.Visiškai rekonstruoti pastatą numatoma kitais metais.

1900 -1901 metais pagal inžinieriaus K.Korojedovo sukurtą projektą pastatė pramonininkas I.Bunimovičius.Pastate veikė parduotuvės, buvo įrengti butai.1945 metais rūmai buvo nacionalizuoti, o nuo 1953 metų jame įsikūrė Kultūros ministerija.1971 metais pastatas buvo rekonstruotas: iš kiemo pusės paaukštintas vienu aukštu, aki kurios patalpos pertvertos, dalyje patalpų buvo nuimti seni lipdiniai.Pastato architektūrinė estetika priklauso istorizmo epochai. Jo languose įkomponuoti 1971 metais K.Morkūno sukurti vitražai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.