Rusų parankinis?

Premjero patarėjas Saulius Spėčius kategoriškai neigia, kad už jo nugaros stovi „LUKoil“.

Patarėjas – su etikete

Pasigirdus nuomonėms, kad į vyriausybinę derybų grupę dėl „Mažeikių naftos“ pardavimo įtrauktas „LUKoil“ interesams atstovaujantis žmogus, žvilgsniai nukrypo į premjero Algirdo Brazausko patarėją Saulių Spėčių.

Šis teisininkas ir Rolando Pakso Vyriausybės laikais konsultavo tuometį ūkio ministrą Eugenijų Maldeikį, kuris kartu su R.Paksu išgarsėjo kaip amerikiečių „Williams“ priešininkas, bet rusų „LUKoil“ mylėtojas. Ministrui E.Maldeikiui ne kartą yra tekę aiškintis, kodėl jis dirbo tarpininku tarp „LUKoil“ ir „Williams“ derantis dėl naftos tiekimo.

R.Paksui atsistatydinus iš premjero, E.Maldeikio teisininkas tęsė darbą ir A.Brazausko valdomoje Vyriausybėje.

Tuo metu Mažeikių įmonę jau valdė amerikiečiai.

2001 metų spalį S.Spėčius viešai užsiminė, kad Vyriausybė turi minčių teisiškai įvertinti prastą „Williams“ elgesį su „Mažeikių naftos“ įmone. Verslininkams priekaištauta, kad vėluojama įgyvendinti valdymo planus, vilkinami modernizavimo procesai.

J.Razma: „Ar bus objektyvus?“

– Kaip vertinate, kad Vyriausybės derybininkų grupėje yra S.Spėčius? – „Ekstra žinios“ paklausė vieną konservatorių lyderių Jurgį Razmą.

– Buvo, buvo visokių istorijų. Iš tikrųjų, mums jo veikla kartais keldavo įtarimų. Galiu pasakyti, kad žinių jis turi pakankamai, bet ar jis elgsis angažuotai kažkurios kompanijos atžvilgiu? Aš, aišku, iš ankstesnės jo laikysenos galėčiau turėti tam tikrų įtarimų, kad gali jis šį kartą neišlikti objektyvus.

Na, bet aš manau, kad kiekvienas žmogus turi galimybę pasitaisyti, dirbti geriau. Pagyvensim – pamatysim!

– Kaip vertinate visą derybų grupės sudėtį – Kęstutis Daukšys, Nerijus Eidukevičius ir S.Spėčius?

– Žiūrėsime pagal rezultatus. Už derybas atsakinga Ūkio ministerija. Logiška, kad ministras K.Daukšys tai grupei vadovauja.

O viceministras N.Eidukevičius ir S.Spėčius turi daug šiol srities informacijos iš ankstesnių laikų. Žodžiu, jie turi galimybes efektyviai dirbti. Svarbu, kad jų tikslai ir siekiai būtų sąžiningi, atitiktų valstybės interesus.

Žinoma, jei į tą komandą būtų įtraukta daugiau kompetentingų derybininkų – tai tikrai būtų sveikintina.

– Kokių rezultatų iš derybų tikitės?

– Svarbu tai, kokios derybininkams yra suformuluotos užduotys. Mums anksčiau taip ir nepavykdavo išsireikalauti iš Vyriausybės atstovų atsakymų, kokia yra derybinė pozicija.

Šįkart reikės atidžiai stebėti, kad nebūtų vykdoma tik derybų imitacija, po kurios vienintelė tinkama kompanija beliks „LUKoil“.

Nemato jokio spektaklio

„Ekstra žinios“ S.Spėčiaus vakar tiesiai šviesiai paklausė – ar jo praeitis ir ryšiai nesutrukdys dabar sąžiningai dirbti Lietuvai, kai Vyriausybė pradeda derybas dėl „Mažeikių naftos“ pardavimo su britų ir rusų bendrove TNK–BP?

„Aš savo atžvilgiu niekada nesu girdėjęs priekaištų, kad atstovauju kažkuriai vienai kompanijai“, – bet kokias sąsajas su „LUKoil“ neigė A.Brazausko patarėjas.

S.Spėčius tvirtino nesuprantantis, kaip konservatoriams Vyriausybės tvarkomi „Mažeikių naftos“ reikalai gali priminti dūmų uždangą, už kurios slepiamas siekis atiduoti įmonę „LUKoil“ atstovams.

„Kaip galime vadinti spektakliu tą darbą ir sprendimus, kuriuos Vyriausybė priima? Nuspręsta pirmiausia pradėti derybas su TNK–BP. Tai nėra kažkoks spektaklis, kadangi vyksta realūs pokalbiai, susitikimai“, – aiškino premjero patarėjas.

Teisininkas S.Spėčius pridūrė: „Apie jokį „lukoilą“ aš nematau pagrindo dabar net ir samprotauti. Man atrodo, kad ta pradinė nuomonė, jog Vyriausybė teiks tam tikrą pirmenybę „LUKoil“, nublanko net konservatorių akyse“.

„Ekstra žinios“

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.