Bandote pastoti? Koreguokite mitybą

Jei bandote pastoti, jums bus įdomu sužinoti, kokią įtaką jūsų šansams turi tai, ką kasdien valgote. Specialistų teigimu, tinkama mityba gali padidinti tikimybę pastoti bei pagimdyti sveiką vaikelį. Tėvystės centras JAV pataria pagerinti savo mitybą, atsisakyti žalingų įpročių, pasitelkti į pagalbą vitaminų ir mineralų papildus, vartoti folio rūgštį ir prižiūrėti savo kūno svorį. Apie tai – išsamiau…

Pagerinkite savo mitybą

Kuo anksčiau pradėsite gerai maitintis, tuo daugiau turėsite šansų pastoti. Tiek vyrams, tiek moterims, maistas ir vaisingumas yra susiję. Jums reikia laikytis subalansuotos mitybos, kad pagerintumėte savo šansus pastoti ir pagimdyti sveiką kūdikį. Valgykite kasdien vaisius, daržoves, grūdų patiekalus bei kalcio turtingus produktus – jogurtas, sūris, pienas. Kai kurie vitaminai ir maistingosios medžiagos – kaip vitaminas C ir E, cinkas, folio rūgštis – yra svarbūs sveikos spermos gamybai. Maistingųjų medžiagų trūkumas gali paveikti jūsų mėnesinių ciklą, todėl bus sunku nustatyti ovuliaciją. Jos iš viso gali nebūti, jei staiga numesite daug svorio ar nutuksite.

Atsisakykite žalingų įpročių

Jums, kaip ir daugeliui žmonių, teks pakoreguoti savo maitinimosi įpročius. Svarbus patarimas: nustokite arba tik retkarčiais vartokite alkoholį. Nevartokite narkotikų ir, jei rūkote, meskite. Visa tai gali pakenkti vaisiaus vystymuisi.

Taip pat galite susimąstyti apie kofeino atsisakymą. Tyrimai, ar kofeinas gali daryti įtaką vaisingumui, ar ne, yra prieštaringi. Bendrai paėmus, specialistai sutinka, kad mažas kofeino kiekis (mažiau nei 300 mg per dieną) vaisingumui nekenkia, tačiau jūsų gydytojas gali patarti jo atsisakyti.

Vartokite vitaminų ir mineralų papildus

Nors jūs galite laikytis subalansuotos mitybos ir patenkinti visus maistingųjų medžiagų poreikius, dauguma specialistų mano, kad net sveikiausiai besimaitinantys žmonės gali pasitelkti maisto papildus. Jums gali būti sudėtinga laikytis sveikos mitybos, jei dirbate arba prižiūrite kitus vaikus. Priešgimdyminių vitaminų vartojimas užtikrins, kad gaunate pakankamai folio rūgšties ir kitų maistingųjų medžiagų, kurios didina jūsų pastojimo šansus.

Tačiau atminkite, kad papildai yra tik pagalbininkai ir nepakeičia geros dietos. Kadangi kai kurie be recepto parduodami preparatai gali turėti didžiulius kiekius vitaminų ir mineralų, jie gali būti žalingi besivystančiam vaisiui. Derėtų pereiti prie specialiai nėščioms moterims sukurtų vitaminų. Dėl tinkamų maisto papildų pasitarkite su savo gydytoju.

Vartokite daug folio rūgšties

Įrodyta, kad šis vitaminas sumažina kūdikio riziką gimti su nervinės sistemos defektais, kaip įskilas stuburas, ir yra susijęs su mažesne tikimybe patirti širdies priepuolį, vėžį, diabetą.

Dauguma kūdikių besilaukiančių moterų turėtų gauti 400 mikrogramų folio rūgšties kasdien. Jei jūsų šeimoje yra gimę kūdikių su stuburo smegenų defektais, jūsų gydytojas gali pasiūlyti padidinti šią dozę.

Be to, jūs galite valgyti daugiau folio rūgšties turinčio maisto – daržoves tamsiai žaliais lapais (špinatai arba lapiniai kopūstai), citrusiniai vaisiai, riešutai, ankštinės daržovės, grūdai. Folio rūgštis yra vandenyje tirpstantis vitaminas, todėl jūsų kūnas pašalins jo perteklių, jei suvartotumėte per daug. Tačiau gamindami maistą vandenyje, iš maisto produktų šį vitaminą galite tiesiog išplauti, todėl patariama šias daržoves gaminti mažame kiekyje vandens ar garuose.

Raskite savo idealų kūno svorį

Numesti keletą kilogramų (arba priaugti, jei jūsų svoris per mažas), jei bandote pastoti, yra neblogai. Patariama priartėti prie rekomenduojamo kūno svorio. Viršsvoris arba per mažas svoris gali kliudyti pastoti. Be to, viršsvorio turinčios moterys dažniau patiria gimdymo komplikacijas, o per mažai sveriančios moterys turi didesnę riziką pagimdyti mažo svorio kūdikį.

Susikurkite sveikos mitybos planą. Pradėkite rutiną – jei turite viršsvorio, stenkitės numesti keletą kilogramų palaipsniui. Didelio svorio numetimas staiga gali išeikvoti kūno maistingųjų medžiagų atsargas, kas nėra gerai nėštumo pradžioje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Moterims su žyma , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.