Naujasis BBL direktorius žada naujovių

Rygoje vyko Baltijos vyrų krepšinio lygos (BBL) valdybos posėdis, kuriame aptarti kitų trijų sezonų strateginiai ir rinkodaros planai, klausimai susiję su TV transliacijų teisėmis bei rungtynių arenomis.

Nauju lygos valdybos pirmininku išrinktas Latvijos krepšinio asociacijos prezidentas Ojeras Kehris. BBL būstine tapo Lietuva, o vykdančiuoju lygos direktoriumi paskirtas Lietuvos atstovas Mindaugas Balčiūnas. Iki šiol jis dirbo Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos generaliniu sekretoriumi ir Lietuvos kūno kultūros akademijos dėstytoju.

Posėdyje buvo diskutuojama kito sezono organizavimo klausimais: aptartas pirmenybių tvarkaraštis, nustatytas 4 legionierių limitas. Kalbėta kitomis aktualiomis temomis.

Naujais išrinktas vykdantysis direktorius Mindaugas Balčiūnas sutiko duoti išskirtinį interviu Krepsinis.net portalui.

– Ar jau galvojote apie BBL naujoves?

– Esu vykdantysis direktorius tik kelias dienas, dar net kontraktas oficialiai nepasirašytas. BBL būsiu projekto vykdytojas, žiūrėjau projektą ir jame yra kelios naujovės. Pavyzdžiui, kitą sezoną BBL bus vienas divizionas, kuriame dalyvaus apie 16 – 17 komandų ir jo rungtyniaus dviejų ratų sistema.

Kalbant apie mano idėjas, noriu įgyvendinti tris dalykus: bendradarbiauti su rėmėjais ir klubais bei stiprinti BBL marketingo kryptį.

Norėčiau, kad atsirastų informacinių technologijų skyrius, kuris būtų atsakingas už kompiuterinės programos įgyvendinimą. Ji būtų reikalinga, kad supaprastinti darbą, gyvai stebėti rungtynes bei operatyviau gauti naujausius duomenis. Bendradarbiaujame su Kauno technologijos universitetu informacinių technologijų katedra, kuri gali padėti programos kūrimo klausimais, panašią programą turi sukūrusi FIBA, todėl turėsime iš ko pasirinkti.

Dar labai svarbu pakeisti BBL interneto svetainę, nes mano manymu, tinklalapis – tai lygos veidas. Yra daug idėjų, kaip pakeisti virtualųjį priėjimą prie lygos, tačiau naujovių tikrai bus.

Pagalvojome ir apie ateitį. Planuojame rengti vasaros stovyklas, vykdyti priešsezonines rungtynes ir panašiai.

– O kas bus su LKL?

– Lietuvos krepšinio lyga kaip buvo, taip ir liks. Rungtynės, kurios vyks tarp Lietuvos komandų bus žaidžiamos po Baltijos krepšinio lygos vėliava, tačiau bus užskaitomos ir nacionalinėse pirmenybėse.

– Ar kaip lietuvis darysite nuolaidų Lietuvos komandoms?

– Sąlygos visiems vienodos, tiksliau visiems vienodai geros. BBL turi valdybą, kurią sudaro kiekvienos šalies atstovai. Manome, kad sąlygos dalyvauti pirmenybėse bus tikrai geros. Neturėtų būti ir sumaišties, kuri buvo praėjusiame sezone. Pernai galbūt paprasčiausiai pritrūko informacijos.

– Buvo kalbėta, kad ateityje prie Lietuvos, Latvijos ir Estijos komandų BBL pirmenybėse gali prisijungti Lenkija. Ar liko tokių minčių?

– Naujas projektas patvirtintas trims metams. Realiausia, kad gali kisti dalyvaujančių komandų skaičius, mes stengiamės padaryti viską įmanomą, kad BBL dalyvautų Alytaus „Alita“ ir Kauno „Hidruvos-Atleto“ komandos. Ar Lenkija prisijungs prie BBL – nežinia, nebent 2008 metais.

– Iki šiol ėjote rimtas pareigas LKKA ir trenerių asociacijoje. Ar naujas postas netrukdys seniems darbams?

– Be to, kad esu LKKA dėstytojas, rudenį turėčiau apsiginti ir daktaro laipsnį. Trenerių asociacijoje darbą baigsiu po paskutinio tarptautinio seminaro, kuris įvyks netrukus. Kūno kultūros akademija neturėtų trukdyti eiti BBL vykdančiojo direktoriaus pareigas, nes tai dvi labai suderinamos sferos. Į darbą galima bus įtraukti studentus, jiems padės dėstytojai, tikriausiai rasime gerų sprendimų.

Arijus Žakas

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.